Laminuota grindų danga ir parketlentės: skirtumai bei privalumai

Kovoje tarp laminuotos grindų dangos ir parketlenčių aiškaus nugalėtojo turbūt niekada nebus. Specialistai tikina, kad nors parketas – kokybiškas bei ilgaamžis, laminatas vis sparčiau atranda savo vietą grindų puošybos rinkoje.

„Grindų arsenalas“ konsultanto Karolio teigimu, kadangi parketlentės yra pagamintos iš natūralios medienos, jos puikiai tiks tiems, kurie mėgsta natūralumą. Tačiau laminatas praktiškesnis, mažiau braižomas, įvairesnių spalvų. Tad geriausia tinkamą medžiagą pasirinkti įvertinus kiekvienos iš jų pliusus bei minusus.

Kokybiškos, bet nepatvarios

Labiausiai paplitusios – ąžuolinės parketlentės. Ši medžiaga tvirta, gelsvą atspalvį ganėtinai lengva pritaikyti prie interjero. Mėgstamos ir padarytos iš uosio, tačiau šis medis labai margas.

Specialistas tikino, kad parketlenčių nereikėtų įkurdinti tokioje vietoje, kur žmonės intensyviai vaikščios, pavyzdžiui, biuruose ar kavinėse. Medis, kuris parketlentėse yra apsaugotas tik lako sluoksniu, ganėtinai lengvai raižosi, tad jam tikrai pakenks dažnai atnešamas purvas ir smėlis. Dažniausiai parketlentes renkasi tie, kurie jas planuoja tiesti namuose.

Karoliui antrino ir „Solum“ grindų salono projektų vadovas Robertas Margevičius. Kaip didžiausius parketo trūkumus vyras įvardijo nepraktiškumą – medis yra minkštas, tad, pavyzdžiui, nuolat avimi aukštakulniai jam tikrai pakenks. Vidutiniškai, namuose laikomas lakuotas parketlentes reikia peršlifuoti po maždaug 10 metų. Jeigu parketlentės alyvuotos, atnaujinti reikės po maždaug 3 metų.

Jis patarė rinktis pirmos rūšies švedų gamybos parketlentes.

R. Margevičiaus teigimu, dabar populiariausi sendinti parketlenčių variantai. Juose atkartojami senoviniai raštai, renkami specialūs, kuo senesnės medienos ruošiniai su iškritusiomis šakomis. Labai populiaru ir balintas ąžuolas, bei tamsinti ąžuolo ir uosio variantai.

Svarbu: storis, dydis, klojimo būdas

Karolis pasakojo, kad parketlenčių storis yra maždaug vienodas, tad nudegti ar išlošti šioje vietoje nepavyks. Skirtumą galima įžvelgti dėvimajame sluoksnyje. Jis dažniausiai siekia nuo 2,5 iki daugiau nei 3 mm. Rekomenduojama, kad jis būtų kuo didesnis, nes susibraižius paviršiui jį bus galima lengviau nušlifuoti ir iš naujo nulakuoti.

Renkantis parketlentes reikia atkreipti dėmesį ir į jų dydį. Geriau, kad jos būtų kuo didesnės, taip galima išvengti dažnų sudūrimų. Didelės lentos geriau išlaiko stabilumą, mažos – linkusios banguotis.

Jeigu namuose grindys betoninės, parketlentes geriausia prie jų klijuoti. Taip pat tai patariama daryti, jeigu grindys yra šildomos. Tačiau parketlentes galima kloti ir „plaukiojančiu būdu“ – tiesiog suklojus ant pagrindo.

Laminatas – praktiškesnis

Laminatą Karolis pristatė kaip praktišką, spalvų ir raštų įvairove pasižyminčią medžiagą. Jį lengva ir patogu sumontuoti, pakeisti. Kaina taip pat yra ženkliai mažesnė nei parketo. Vieną kvadratinį metrą laminato galima įsigyti už 20-50 Lt.

Didžiausias laminato trūkumas – pojūtis stovint ant jo. „Jausmas, tarsi stovėtum ant plastmasės gabalo“, - patikino specialistas.

R. Margevičius pasakojo, kad pagrindinis laminato pliusas – jis nereikalauja daug priežiūros. Kokybiškas laminatas yra pakankamai sunkiai įbrėžiamas. Laminatas nėra klijuojamas, tad jį įrengti ypatingai paprasta. Specialistas pasakojo, kad vidutinį 60-70 kv.m butą juo galima iškloti ir per pusdienį.

Populiariausias laminatas natūralus, atkartojantis natūralų raštą. Paklaustas apie vyraujantį mitą, kad ši medžiaga lengviausiai pasiduoda deformacijai, R. Margevičius jį paneigė. Pasirodo, lyginant su kitais medžiais, laminatas yra kone mažiausiai aplinkos trukdžiams pasiduodanti medžiaga.

„Pasaulyje yra taip, kad laminatą dažniausia dedasi studentai, o parketlentes – žmonės, kurie kuria savo nuolatinius namus. Laminatas gerai ir jei būstas nuomojamas, laikinas. Parketlentes užtenka įrengti vieną kartą, vėliau jas galima nušlifuoti. Kokybiškos, priklijuotos parketlentės gali tarnauti ir visą gyvenimą“, - apibendrino R. Margevičius.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis