Kada už stogą permokama du kartus?

Vartotojai darosi vis reiklesni, net pirkdami batus reikalauja garantijų, tačiau įsigydami medžiagas namų remontui ar statybai, pavyzdžiui, stogo dangą, šį reikalavimą dažniausiai pamiršta. Kai kurie pardavėjai tuo pasinaudoja, o jei dar ir apsukriai žaidžia žodžiais pardavimo dokumentuose, už visus nuostolius, patirtus dėl nekokybiškų statybinių medžiagų tenka susimokėti patiems pirkėjams.

Prieš penkerius metus name Vilniaus pakraštyje apsigyvenusi verslininko Giedriaus šeima džiaugėsi padidėjusiu gyvenamuoju plotu ir grynu oru. Šiandien Giedrius skundžiasi dėl prakiurusio stogo, per kurį pribėgęs vanduo gerokai apgadino palėpėje įrengtas patalpas ir, svarbiausia, visus nuostolius dėl nekokybiškos stogo dangos teko padengti savo lėšomis. 

Medžiagas namo statyboms ir apdailai Giedrius sako išrinkęs ir nupirkęs pats, kiek įmanydamas taupiai ir racionaliai naudojęs pinigus. Pradžioje dailiai atrodęs žalios spalvos skardos stogas džiugino akį ir puikiai derėjo prie namus supančios užmiesčio žalumos. Tačiau jau po antros trečios žiemos vaizdas ėme keistis, pradžioje neryškiai. Kai kuriose vietose luposi dažai, ėmė ryškėti vis didesni išblukę plotai. 

Giedrius kreipėsi į stogo dangos pardavėjus. Šie gūžčiojo pečiais, neva tokį nusiskundimą girdi pirmą kartą ir kaltino stogdengius. Jokio garantinio rašto, užtikrinančio medžiagų kokybę, Giedrius neturėjo. 

Praėjus dar pusantrų metų, vos grįžęs po dviejų savaičių atostogų, Giedrius pastebėjo gerokai sudrėkusias purvinas lubas vaikų kambaryje, nuo drėgmės išsipūtusį parketą. Teko imtis kapitalinio stogo remonto, o tai atsiėjo brangiau nei ne taip ir seniai įsigyta stogo danga. 

Patyręs statybų specialistas Juozas Stoškus perspėja visus stogo dangų ir statybinių medžiagų pirkėjus: „Pirkdami elektrinį virdulį, dauguma reikalauja garantijos. O kaip elgiasi perkantieji statybes medžiagas? Labai retas susimąsto, kad sugedęs virdulys nepridarys tiek nuostolių, kiek nepatikimos namo stogui panaudotos medžiagos“. 

J.Stoškus primygtinai rekomenduoja visiems stogo dangų pirkėjams įsigilinti į garantijos sąlygas: „Dažnai vietoje medžiagai suteikiamos garantijos būna nurodytas tarnavimo laikotarpis. Tai nieko bendro su garantija ir pardavėjo atsakomybe neturi. Tiesiog tarnavimo laikotarpis – tai laikas, kiek teoriškai turėtų medžiaga tarnauti“. 

Pavyzdžiui, žmogus įsigyja stogo dangą, apie kurią skelbiama: tarnavimo laikotarpis – 50 metų, garantija – 5 metai. Realiai po šešerių metų, jei stogo danga nebeatlaikys, jokie garantiniai įsipareigojimai jai nebegalios. 

Be to, kai stogo danga pažeista, dažniausiai pažeidžiama ir medinė stogo konstrukcija, ir difuzinė plėvelė, ir šilumos izoliacija, tad stogo dangos keitimo kaštai dar labiau išauga. Būna, kad nekokybiško stogo remontas kainuoja dvigubai brangiau nei kokybiška patikima stogo danga su pardavėjo suteikiama garantija. 

Lietuviškos stogo dangos gamintojo UAB „Eternit Baltic“ rinkodaros vadovas Vytautas Miniotas tvirtina, kad bendrovė ne tik gamina patikimą produkciją, bet ir prisiima visą atsakomybę už ją: „Jaučiamės atsakingi už savo pagamintas stogo dangas, dėl to realiai įgyvendiname garantinius įsipareigojimus. Mūsų gaminių pirkėjai gauna suprantamus lietuviškus garantijos dokumentus, kuriuos primygtinai rekomenduojame išsaugoti. Be to, visa gamyba vykdoma 2010 m. pastatytoje ir pradėjusioje veikti moderniausioje pasaulyje banguotų lakštų gamykloje, kur įdiegtos naujausios kokybės kontrolės sistemos“.

Užsakymo nr.: PT_63229970

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis