Birželio mėnesio MANO NAMAI numeryje – naudingi patarimai, kaip kitaip įsirengti sodybą ir terasą

Apie ką daugiausia bus kalbama birželio numeryje, nesunku įžvelgti viršelio anonsuose – apie namų pajūryje interjerus, marinistinio stiliaus motyvus daiktuose, dizaino elementuose, aplinkos želdiniuose.

Interjeras/geros idėjos


Ramus poilsis pušyne prie kopų

Nuotraukos – Augio Narmonto. Tekstas – Kristinos Pečiukonienės. Interjero projekto autorės – architektės Miglė Šalnaitė ir Jūratė Norkutė.

Kurdamos interjerą Lietuvos pajūryje netoli kopų ošiančiame pušyne, vilniečių šeimos atostogų namo projekto autorės stengėsi perteikti šioje vietoje tvyrantį ramybės, tylos, lėto buvimo su brangiausiais žmonėmis jausmą. Interjerui dekoruoti jos rinkosi kuo natūralesnes išraiškingos faktūros apdailos medžiagas ir pritaikė išskirtinius spalvinius derinius, primenančius smėlį, jūros išplautus ir nuglūdintus akmenėlius, lentų takelius per kopas, smilgas, pušis, bangas ir vėją.

Atostogų namuose – saulė, jūra ir vėjas

Nuotraukos – Leono Garbačausko. Tekstas – Kristinos Pečiukonienės. Interjero projekto autorės – architektė Gintarė Motuzaitė, dizainerė Julija Šeškuvienė.

Prestižinėje Palangos vietoje naujame name įrengtas vilniečių šeimos atostogų būstas spinduliuoja smagia vasariška nuotaika. Ją padeda kurti ne tik natūralios apdailos medžiagos, ryškūs ir nuotaikingi spalvų bei faktūrų deriniai, bet ir iš egzotiškosios Balio salos atkeliavę jūrinio stiliaus akcentai, pabrėžiantys buto aplinkos ir paskirties išskirtinumą.

Dizaino pamokos

Ramus uostas namuose

Parengė Emilija Šilgalytė. Nuotraukos – gamintojų ir VIDA PRESS.


Marinistinio stiliaus interjeras, romantiškas ir tarsi lengvabūdiškas, kartu yra reiklus dekoro detalėms. Jeigu nusprendėte kambario stilių nukreipti tokių originalių interpretacijų keliu, turėsite unikalią galimybę papuošti namus išskirtiniais, dažniausiai vintažiniais, elementais – vargu ar jie bus atkartoti dar viename interjere.


Marinistinio stiliaus interjere visada vyrauja balta ir melsva spalvos (tiks ir smėlio spalvos derinys su pasteline mėlyna) bei įvairūs jų dekoro deriniai – įvairių pločių juostelės, ornamentai, piešiniai. Interjere priimtinos tik natūralios medžiagos – šviesi, tarsi jūros vandens ir saulės išblukinta mediena. Iš jos turi būti pagaminti baldai ir sudėtos grindys. Marinistinį stilių puikiai atspindės ir pinti baldai, dembliai, virveliniai grindų takai.

Sezono aktualijos

Išraiškingi žolynų ornamentai

Nuotraukos – „Vida Press“, Teresės Jokšienės. Tekstas – Danguolės Kiškienės. Konsultavo botanikė Teresė Jokšienė.

Dekoratyvieji žolynai raminamai ir grakščiai šiūruoja vėjyje savo lapus ir skleidžia laisvės nuotaiką, suteikia sodui judesio ir garso – gamtos gyvybės apraiškų. Neįkyrus žolynų dekoratyvumas kontrastuoja su ryškiaspalviais žiedais, sušvelnina jų spalvų pliūpsnius, todėl tarp jų geriausiai pailsime, atsipalaiduojame.

Žolynai išskiriami kaip atskira grupė ne tik botaniniu, bet ir kraštovaizdžio dizaino požiūriu. Kaip vertikalus elegantiškas akcentas suteikia lengvumo želdiniams, siauri vešlūs jų lapai – tinkamas daugelio gėlių fonas. Žolynai gražiai atrodo suderinti su plačialapiais augalais, nes išryškėja formų kontrastas.

Angliško stiliaus sode – nuolat kintantis žiedų paveikslas

Nuotraukos – Jurijaus Kolesnikovo. Tekstas – Martynos Bražiūnaitės. Projekto autorė – architektė ir dizainerė Jurgita Ambraškaitė.

Kelių arų sklype miesto centre architektė ir dizainerė Jurgita Ambraškaitė sukūrė pasaka dvelkiantį anglišką sodą, kurio išskirtinumas – vasaros pradžioje gausiai žydinčios tulpės ir seni, ūksmingi medžiai. Tinkamai suderintos augalų kompozicijos ne tik suteikia atgaivos, bet ir leidžia gėrėtis impresionistiniu paveikslu, keičiančiu pavidalą kas porą valandų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis