25 kv.m namelis už 59 tūkst. eurų: kompaktiško gyvenimo koncepcija

Šį mobilųjį namelį prieš metus sukūrė viena JAV kompanija, jis sulaukė daug pagyrimų ir susidomėjimo. Privalumus siūlome įvertinti ne todėl, kad kiltų noras „Escape Traveler“ įsigyti (beje, jo kaina – nuo 65 tūkstančių dolerių (59 tūkst. eurų), o dėl to, kad architektė Kelly Davis šį statinį suprojektavo itin racionaliai ir išradingai – čia tikrai daug sprendimų, kuriuos verta nusižiūrėti ir nesudėtinga pritaikyti savo reikmėms.

Nedidelė (beveik 25 m²) namelio erdvė suskirstyta itin funkcionaliai. Centre įrengta valgomojo zona su suskleidžiamu stalu ir erdvi(!) virtuvė, kurioje telpa daug spintelių, didelis šaldytuvas, patogi plautuvė, mikrobangų krosnelė. Vienoje pusėje – poilsio zona su išskleidžiama sofa (jei reikia, čia gali miegoti du žmonės), televizoriumi ir net židiniu. Kitoje – vonios kambarys. Jame, be tualeto, praustuvės, spintelių ir skalbimo mašinos, yra ir visavertė vonia.

Vida Press

Vienoje pastogės pusėje, virš poilsio zonos, įrengta dvivietė miegamoji vieta, kurios plotis beveik 2 metrai, kitoje pusėje, virš vonios kambario, taip pat yra vos siauresnis „miegamasis“, arba, jei tokio poreikio nėra, čia gali būti erdvi daiktų talpykla. Vietos taupymo sumetimais į pastogę pakylama iš abiejų pusių suprojektuotomis kopėtėlėmis.

Vida Press

Objekto dosjė:
Tipas – mobilusis namelis.
Plotas – 25 m, ilgis – 7,3 m, plotis – 2,6 m, aukštis – 4,1 m.
Miegamųjų vietų – 6.

Vida Press

Šviesos efektas

Namelyje labai šviesu – langų tiek daug, kad interjeras atrodo atviras ir erdvus. Nėra nė vienos zonos, kurioje nebūtų lango ir nepatektų daug dienos šviesos, todėl namelis netgi vadinamas „stikliniu kokonu“. Didelis langas valgomajame – tarsi paveikslas per visą sieną. Turint minty, kad namelis mobilus, vaizdą galima pasirinkti, o pabodus – pakeisti. Net ir miegamosios vietos pastogėje neprimena niūrios palėpės: čia jauku, nes jas apšviečia po stogu sumontuoti langai. Tai, kad jie yra statinio viršuje, labai praktiškas sprendimas: pastogę, į kurią kyla šiluma, galima vėdinti ir joje nebūna tvanku.

Vida Press

Dideli langai ir įstiklintos durys interjerą susieja su aplinka.

Vida Press

Kaip namuose

Įdomiausias ir, tiesą sakant, mums neįprastas sprendimas tas, kad net ir taupant vietą kompaktiškame namelyje neatsisakyta įprastam būstui būdingo komforto! Visa buitinė technika (viryklė, skalbyklė, šaldytuvas) ir santechninė įranga – standartinio dydžio, todėl nėra įspūdžio, kad vietos čia mažai. Virtuvėje – visa būtina įranga ir ilgas darbastalis maistui gaminti „kaip namuose“, neribojant savo pomėgių. Židinys ir televizorius taip pat padeda juos tenkinti: nors grožėtis gamta greičiausiai maloniau, nei spoksoti į žydrąjį ekraną, bet kuo daugiau galimybių, tuo laisvesni jaučiamės.

Vida Press

Geras sprendimas

Kadangi šviesos namelyje tikrai nestinga, ties virtuvės langu, virš plautuvės, įmontuotos kelios lentynos.

Vida Press

Stilius kelia asociacijas ir lemia nuotaiką

Patogūs baldai, stilinga šviesios klevo medienos apdaila, apgalvotos ir dekoratyvios detalės, stogas su nuolydžiu – visa tai atitinka kaimiškojo stiliaus kanonus ir primena vasarnamį sodyboje. Laikinumo paženklintam būstui ant ratų (o ir kiekvienai kitai mažai trobelei) tokia asociacija suteikia jaukumo – to, ko labiausiai reikia, kad galėtume atsipalaiduoti ir pailsėti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis