127 kv.m skandinavišku paprastumu dvelkiantis vasarnamis

Trijų kambarių, atostogoms ir poilsiui skirtas namas, kurio bendras gyvenamasis plotas – 127 kv.m, yra įsikūręs ramioje, netoli Palangos esančioje, Kunigiškių gyvenvietėje. Šis skandinaviškos architektūros nuosavų namų kvartalas yra vietoje esančioje atokiau miesto šurmulio, visai netoli jūros ir tvenkinio. Būtent architektūra bei supanti aplinka turėjo daug įtakos dizainerės Virginijos Sadaunykės kurtam interjerui.

„Namo šeimininkai – inteligentiški, daug keliaujantys žmonės, norėjo atostogų namų, kuriuose būtų visi tikriems namams būdingi atributai“, – pasakoja dizainerė. Todėl šiame vasarnamyje yra viskas: virtuvė su visa reikalinga buitine technika ir spintelėmis, vonios kambarys su dušo kabina ir vonia, miegamieji su talpiomis spintomis ir patogiomis lovomis. Name netgi yra įrengta skalbykla su tvarkos kambariu skirtu buities daiktams sandėliuoti.

„Kurdama interjerus, visada atsižvelgiu į architektūrinį kontekstą. Man labai svarbi pastato eksterjero ir interjero harmonija. Projektuodama interjerus, daugybę laiko praleidžiu bendraudama su užsakovais, stengiuosi išgirsti juos, suprasti jų poreikius ir, jei tikrai būtina, pataisyti, parodyti kitus galimus sprendimų būdus“, – taip apie savo kuriamus interjerus kalba V. Sadaunykė. Šį kartą užsakovų suformuluota pagrindinė užduotis buvo aiški – interjeras turi būti patogus bei paprastas. Paprastumo idėjai įgyvendinti dizainerė parinko santūrias apdailos medžiagas: svetainės bei miegamųjų tapetai – neįkyraus rašto, grindys – itin kokybišką PVC dangą, tobulai atkartojanti natūralaus medžio raštą, tačiau nereikalaujanti daug priežiūros. Vonios kambarys išklotas natūralų akmenį primenančiomis plytelėmis, spalviškai derančiomis su kitose erdvėse panaudotomis apdailos medžiagomis. Interjere vyrauja šviesios spalvos, vizualiai lengvai atrodantys bei funkcionalūs baldai, kurie kartu su apdaila sukuria skandinavišku šarmu dvelkiančią visumą.

Miegamųjų, vonios bei koridoriaus erdvėse, savininkų pageidavimu, buvo įrengtos spintos. Dizainerė, kad spintos netaptų pagrindiniu nedidelių erdvių dėmesio centru, vientisoms spintų durims parinko lino audinio tekstūrą bei sienų spalvą atkartojančią baldinę plokštę, tokiu būdu išlaikant atviros erdvės įspūdį. Nedidelėje virtuvės ir valgomojo zonoje buvo panaudotos baltos, neapsunkinančios erdvės, funkcionalios spintelės. Virtuvės stalviršiui bei pusbariui parinktas ryškesnės faktūros bei spalvos ąžuolo masyvas, taip interjerui suteikiant tekstūriškumo bei kontrastingumo. Patogiu atstumu nutolusioje valgomojo zonoje išskleidžiamo dažyto uosio stalo ir grakščių kėdžių kompoziciją užbaigia skandinaviško dizaino šviestuvas.

Vieninteliu nefunkcionaliu įgeidžiu šiuose šviesiuose namuose galima laikyti malkinį židinį svetainėje. Kadangi dujinių, granulinių, biožidinių šeimininkai nepripažįsta, dizainerės užduotis buvo įkomponuoti židinį taip, kad jis netaptų per daug masyviu akcentu, tokioje paprastumu dvelkiančioje erdvėje. Su šiuo iššūkiu V. Sadaunykė susidorojo suprojektavus metalinio karkaso spintelę, kurios vienoje dalyje paslėpėme židinį, taip išlaikant erdvės stilistinį vientisumą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis