55 kv.m kompaktiškas laisvalaikio namas

Danų interjero aksesuarų gamintojai sukūrė šiuolaikišką pabėgimo į gamtą versiją – kompaktišką užmiesčio namuką „Shelter“. Jis žavi moderniu paprastumu, tačiau čia apgalvota ir įrengta viskas, kad poilsis užmiestyje būtų patogus.

Objekto dosjė:

Tipas – kilnojamasis laisvalaikio namas.

Plotas – 55 kv.m.

Projekto autorius – dizaineris Mortenas Bo Jensenas.

Gamintojas – „Vipp“.

Kaina – nuo 485 000 Eur.

Gamintojo nuotr.


Kilnojamojo namo, pavadinto „Shelter“ (angl. – užuovėja), dizaino koncepcija labai aiški ir paprasta. Jis buvo sukurtas kaip užmiesčio laisvalaikio namas, kurį galima pastatyti tiesiog miške, prie ežero ar kitoje norimoje vietoje. Tiesa, būtina, kad sklype būtų vandentiekio įvadai ir elektra, tuomet namą reikia „įjungti“, ir jau galima mėgautis gamta neatsisakant miesto žmogui įprastų civilizacijos teikiamų privalumų. Tokią funkcinę paskirtį pabrėžia ir dizaino sprendimai. Aiškios išgrynintos statinio formos, modernus juodai dažyto plieno eksterjeras kontrastuoja su natūralios gamtos kraštovaizdžiu, tačiau dideli stikliniai paviršiai sukuria permatomumo įspūdį ir tarsi įleidžia gamtą į interjerą ir panaikina erdvės ribas, taip vizualiai pratęsdami gana ankštą gyvenamąją erdvę ir už namo sienų.

Apgalvotas objekto dizainas – juodi plieniniai fasadai ir didžiulės stiklo plokštumos – sukuria savotišką bendravimo su natūralia aplinka formą. Šviečiantys langai tampa ryškiu paveikslu vakarėjančios gamtos fone, o dieną įrėminta žaluma pagyvina monochrominę interjero spalvinę gamą.

Modernių linijų juodas masyvus židinys suteikia galimybę ilsėtis „Užuovėjoje“ net darganotą rudenį ar žiemą. Juoda interjero spalva sugeria šilumą ir padeda ją ilgiau išsaugoti.

Gamintojo nuotr.

Didžiulės namuko langų plokštumos gali būti plačiai atidaromos, tada vasarą poilsio zona virsta atvira terasa po atviru dangumi.

„Užuovėja“ buvo kuriama kaip vientisas objektas, todėl interjere stilistiškai pratęsiama eksterjero dizaino idėja – išgrynintos minimalistinės formos, „Vipp“ vizitine kortele tapusio dažyto plieno apdaila, matinis juodas koloritas, derinamas su skaidriais stikliniais paviršiais. Tačiau šis objektas pačių gamintojų ne veltui vadinamas šiuolaikišku pabėgimu į gamtą – čia apgalvotos visos detalės, suteikiančios buitinį komfortą ir leidžiančios be rūpesčių mėgautis poilsiu. Pirmajame aukšte įrengta bendroji erdvė su virtuvės ir valgomojo zona, kurioje sumontuota visa būtina įranga maistui laikyti ir gaminti, čia pat suformuota ir kompaktiškas dušo bei tualeto kambarėlis, nišoje palei didžiulį langą – poilsio zona su plačiu, pagalvėlėmis dekoruotu gultu. O vaizdą pro langą gali pasirinkti patys šeimininkai – tereikia išsirinkti, kur statyti „Užuovėją“.

Gamintojo nuotr.

Nedidelę miegamojo zoną gamintojai „užkėlė“ ant stogo – romantikos jai suteikia didžiulis stoglangis, pro kurį galima grožėtis žvaigždėtu dangumi.

Gamintojo nuotr.

Nors dėl „Užuovėjos“ dizaino koncepcijos išskirtinumo niekas neabejoja, jos funkcionalumas kai kuriems skeptikams kelia klausimų. Pirmiausia – namui įrengti būtina infrastruktūra, tad akivaizdu, kad ne taip paprasta ją įkurdinti „laukinėje gamtoje“. Kitas dalykas – eksterjeras. Gamintojai deklaruoja, kad namą galima statyti bet kur, tačiau dideli stikliniai langai ir juodos plieninės sienos taip trauktų karštį, kad atviroje vietoje įrengtas toks namas vasarą virstų pirtimi, o pro atvirą langą priskridę vabzdžiai sugadintų bet kokį poilsį. Kita vertus, „Užuovėja“ sukurta Skandinavijoje – krašte, kur daug gražių ežerų ir miškų ir ne taip daug saulės.

Nuotraukos – „Vipp“.

Gamintojo nuotr.


Gamintojo nuotr.


Gamintojo nuotr.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis