Kaip sukurti jaukius namus? interviu su dizainere

Dizainerės Ritos Ūsienės ir jos šeimos namai – šviesūs, šilti. Gelsvų tonų sienos, oranžiniai sofų aptiesalai ir šviesaus medžio baldai tiesiog atspindi, jog šiuose namuose barniai yra reti.

Gyvenate Kauno priemiestyje. Kaip nusprendėte namus kurti būtent čia?
– Tokį sprendimą priėmime kartu su visa šeima. Privalumas, kad gyventi priemiestyje yra maloniau nei miesto triukšme. Kai dar neturėjome nuosavo namo labai mėgome su šeima vaikščioti miške, miesto parke ir vis pasvajodavome apie savo namus užmiestyje. Tad atsiradus galimybei nedvejoję įgyvendinome seną savo svajonę.

– Kas Jums yra namai?
– Namai – tai yra šeima, buvimas kartu su artimaisiais, jauki namų aplinka. Būtent dėl to yra svarbu dailiai, patogiai, komfortiškai įsirengti savo namus.

– Papasakokite apie savo namų interjerą. Kodėl jį kūrėte būtent tokį?
– Namuose visų pirma turi būti jauku. Todėl interjerą kūriau tokį, kad būtų smagu į namus grįžti. Sienų, grindų dekorui rinkausi švelnias, šiltas spalvas, kadangi jos suteikia ramybę ir jaukumą. Mano giliu įsitikinimu namai yra ne klubas, arena ar kavinė, kur vyrauja ryškios, rėkiančios spalvos ir faktūros. Ten žmogus ateina linksmai praleisti laiką. Jo netrikdo ryškūs tonai, kontrastingi spalvų deriniai. O namai yra ta vieta, kur norisi pailsėti po darbų, nuo šurmulio, todėl juose turi būti jauku ir šilta.

Interjeras mano manymu yra intymi, asmeniška namų erdvė, skirta ne parodoms. Tai ne parodų salė, kur prieš draugus ir pažįstamus demonstruojamas tavo statusas. Tai erdvė, skirta tik šeimai. Kurdama namus vadovausi klasikinio ir modernaus stiliaus principais.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kokios gėlės padeda pritraukti meilę į namus?
7 dizaino paslaptys
Atmintinė saugiam ir ekologiškam tvarkymuisi namuose

– Kokias spalvas, formas rinkotės? 
– Rinkausi pastelinius atspalvius, šiltas spalvas. Šios spalvos namams suteikia ypatingo jaukumo, šviesos. Juk Lietuvoje tiek daug darganotų, šaltų, niūrių dienų. Šviesiomis spalvomis dekoruotuose namuose kiekviena diena, net niūriausia, prašviesėja, įgauna spalvų, grožio. Mano šeimai yra malonu gyventi šviesiuose, romantika dvelkiančiuose namuose.

Tiek vyras, tiek aš esame romantikai. Namas yra gamtos apsuptyje, tad ir patį namų interjerą norėjome sukurti šiltą bei gerą mums. Romatiškos detalės, tokios kaip šeimos relikvija tapusi gitara, yra ne tik namų papuošalai, bet ir malonūs prisiminimai, į kuriuos gera pasinerti kasdien.

Jūsų namų puošyboje daug įvairių šeimai svarbių detalių: nuotraukų, relikvijų. Kodėl?
– Be abejo, širdžiai mielos smulkmenos, keliančios šiltus prisiminimus turbūt kiekvienam yra brangios. Mano nuomone, daiktų namuose turi būti tik tiek, kiek reikia. Verta pasilikti namuose tik tai, kas yra brangu ir miela širdžiai, ką gera matyti kasdien, o ne apsikrauti daiktais, kurie vėliau tampa tik dulkių rinkėjais.

– Kokioje namų vietoje, kambaryje, patalpoje Jums namuose mieliausia leisti laiką? Tik nesakykite, kad tai yra sofa priešais televizorių!
– Šiltuoju metų laiku mieliausia su šeima leisti laiką yra terasoje. Gamta šalia yra tikrai dėkinga: mėgstame grožėtis paukščių giesmėmis, vakarais klausytis ūkaujančių pelėdų, stebėti žeme atslenkantį rūką.

Šaltuoju sezonu laiką leidžiame svetainėje prie židinio. Jį užsikuriame jaukiais rudens ir žiemos vakarais, kai labiausiai trūksta šilumos.

 Koks yra šių namų charakteris? 
– Tai jaukūs namai, į kuriuos malonu sugrįžti. Galima teigti, jog tai yra ramybės oazė. Vaikai jau dideli, namuose būna nelabai dažnai, bet net ir kai gyvenome čia visi kartu, niekuomet nekonfliktuojame. Esame taikūs ir problemas sprendžiame konstruktyviais būdais.

– Iš tiesų – Jūsų namai dvelkia romantika, jaukumu, šiluma. Kas paskatino pasirinkti tokį romantišką interjero stilių?

– Tokio stiliaus kūrimą paskatino mūsų požiūris į gyvenimą. Gyvenimas – tai romantiškas žaidimas, kurį mielai žaidžiame visi kartu, visa šeima. Ant sienų visuose namuose kabo vaikų ir mūsų vestuvių nuotraukos, paveikslai, stovi moliniai vazonai ir pintinės su mano auginamomis gėlėmis.

Ačiū už pokalbį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis