Vakarėlius slepiančiame Ž.Grigaičio bičiulio name Melburne: 6 aukštai, neregėtos iškamšų ir cigarų kolekcijos

Ko siekiama namuose? Ramybės, komforto, savito interjero atradimo. Rodos, kai kurie žmonės kuria namus ne sau, o kitiems. Namai tampa ne susitelkimo, o bendravimo erdve. Verslininkas Žilvinas Grigaitis su namo Melburne (Australija) savininku Peter Janson susipažino vieno iš jo rengiamų pobūvių metu. Šešių aukštų namo savininkui vakarėliai – kasdienybė.

Neveltui užsienio spaudoje jis tituluojamas kaip vyras – paslaptis, ir visuomet prisistato esantis 45 metų. Peter nuomone, dieną, kai pamiršti kaip atrodai, gali uždaryti savo verslą. Neveltui, jis 7 kartus buvo pripažintas kaip stilingiausias vyras Australijoje. Buvęs lenktyninkas, žirgų žinovas, žinomų vakarėlių organizatorius leido Ž. Grigaičiui pasidalinti eksliuzyviniais kadrais iš jo namo ir su portalo ManoNamai.lt skaitytojais.

Ž.Grigaičio asm. archyvo nuotr.

Iškamšų kolekcija – iš viso pasaulio

Kadangi namo savininkas labai daug keliauja, visuose aukštuose gausu įvairių iškamšų, kurių nepamatysi net muziejuose. 6 aukštų pastate netrūksta šviesos. Apšvietimo problema išspręsta gan paprastai, viduryje namo išimta plokštė, o liftas yra stiklinis, tad šviesai sklisti nėra kliūčių.

Ž.Grigaičio asm. archyvo nuotr.

80 metų senumo name nėra vientisų laiptų – norint patekti į kitą aukštą ir apsisprendus nekilti liftu, tenka eiti į kitą aukšto galą.

Pasak Ž. Grigaičio šis namas Melburne labai išsiskiria, nes ten nėra tiek architektūrinio paveldo, kaip, pavyzdžiui, Vilniuje. Tik aplink Jaros upę yra kelios gatvelės, kuriose galima susipažinti su pastatais, kurie atspindi istorinį reliktą.

Kiekvienas patekti negali

Į šį namą – muziejų kiekvienas nepateks. Tam reikia gauti pakvietimą arba artimai pažinoti namo šeimininką. Dažniausiai jame susirenka verslo elitas, tad patekus į tokį susibūrimą, galima užmegzti daug įdomių pažinčių.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Ž.Grigaitis: mano namai - tai kelionė per asmeninį gyvenimą
Režisierė D.Ibelhauptaitė: namai yra ten, kur tavęs laukia mylintys žmonės
Namas, suformuotas iš garažo

Būste jaučiama britiško dvaro dvasia. Pirmas ir antras aukštas skirtas svečių priėmimui, verslo pietums, pobūviams, trečiajame aukšte yra įkurti miegamieji, asmeninis darbo kabinetas, ketvirtajame ir penktajame aukšte – svetainės, skirtos svečių priėmimui.

Ž.Grigaičio asm. archyvo nuotr.

Tiesa, penktajame aukšte yra laikomi įvairiausi muzikos instrumentai iš Indijos, Pakistano. Šeštajame aukšte galima leisti laiką terasose (jų yra net trys) arba žiemos sode. Nenuostabu, jog net nerūkantis Ž. Grigaitis tokioje aplinkoje panoro pasivaišinti cigaru, kurių namo šeimininkas turi net 230 rūšių.

Kiek namų tvarkytojų reikia tokiam namui sutvarkyti, verslininkas atsakyti negalėjo.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis