Pagrindinės taisyklės perkantiems pirmąjį būstą

Pagaliau nusprendus įsigyti savo būstą, gali kilti labai daug klausimų. Pateiksime keletą paprastų, bet vertingų patarimų padėsiančių atrasti tinkamiausius namus.

Atlikite namų darbus

Svarbu nuolat sekti pokyčius Nekilnojamojo turto srityje, tuomet ir konsultuojantis su šios srities profesionalu, bus lengviau gauti ir suprasti reikiamą informaciją. Taip pat svarbu žinoti, ko norite arba turėti bent dalinį suvokimą. Apžiūrėkite namus esančius netoliese, pakalbinkite kaimynus, sekite naujienas, skelbimus internete. Nebūkite tiesiog pasyvus stebėtojas, juk renkatės namus sau, todėl svarbu išsirinkti taip, kad vėliau netektų gailėtis ar kažko kaltinti.

Turite apsispręsti ar jums reikės specialisto, kuris tarpininkautų beieškant, ar prireiks paskolos. Jei viską norite daryti savarankiškai, reikia pradėti naršyti skelbimų svetainėse. Tiesa, ne aklai. Iš anksto apgalvoti, kiek kambarių norite, kokių metų statybos namas turi būti, koks turėtų būti jo plotas.

Nepraeikite pro atvertas duris

Pasaulyje gana populiaru rengti atvirų durų dienas, tokių renginių metu žmonėms ieškantiems naujų namų suteikiama puiki galimybė vienu metu apžiūrėti daug būstų ir be jokios laiko gaišaties sutvarkyti dokumentus.

Tokiu būdu medžiojant būstus labai patogu juos lyginti tarpusavyje, be to, tokių renginių metų potencialius pirkėjus visada lydi nekilnojamo turto brokeris, kuris būna pasiryžęs atsakyti į visus iškilusius klausimus.

Taigi, jeigu ieškote sau naujų namų labai rekomenduotina apsilankyti tokiuose renginiuose, nes tokiu būdu ne tik apžiūrėsite daug būstų, bet ir gausite nemokamą profesionalo konsultaciją bei solidžią nuolaidą.

Pardavimo priežastis

Kai jau atrasite savo svajonių namus, prieš ištuštindami savo sąskaitą turėtumėte padaryti dar vieną dalyką – išsiaiškinti, kodėl dabartinis namo ar buto savininkas jį parduoda ir kodėl būtent dabar?

Galbūt jis nori parduoti šį namą iki Kalėdų, nes pavasarį namą užpuola skruzdės ar termitai, o galbūt jis tiesiog gavo naują darbą kitame mieste. Pardavimo priežastis žinoti labai svarbu, nes jos iš esmės gali pakeisti Jūsų sprendimą.

Ir tik tada, kai turėsite atsakymus į visus klausimus, pasitarsite su ekspertais, pasidomėsite kaimynyste, apžiūrėsite daugybę objektų, juos palyginsite ir išsiaiškinsite, kodėl jie parduodami galėsite drąsiai įsigyti savo svajonių būstą.

Svarbios smulkmenos

Besirenkant būstą galite pamiršti apie tokias svarbias, bet iš pirmo žvilgsnio neturinčias didelės reikšmės, smulkmenas.

Ar jūsų naujas būstas turės balkoną? Kaip toli yra nutolęs nuo artimiausios stotelės? Ar arti prekybos centras? Kur galima pasistatyti mašiną?

Jei turite vaikų, svarbu apmąstyti ir tokius klausimus, kiek nuo naujų namų nutolęs darželis ar mokykla.

Esminiai aspektai

Prieš galutinį sprendimą sudėkite visus taškus ant i ir atsakykite sau į šiuos klausimus: kodėl noriu įsigyti būstą, kur jis turėtų būti, kodėl aš noriu įsigyti gyvenamąją vietą, kokius poreikius turi patenkinti perkamas turtas, kokiomis savybėmis būtinai turi pasižymėti turtas, kiek laiko galiu skirti būsto paieškoms, po kiek laiko jį norėčiau įsigyti ir kiek galiu tam skirti pinigų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis