Kodėl rudenį svarbu pasirūpinti patalpų šiluma?

Apniukę ir lietingi orai primena apie artėjantį šildymo sezoną. Žema temperatūra patalpose bei būstus persmelkusi drėgmė verčia gyventojus pasirūpinti alternatyviais šilumos šaltiniais.

Patalpų drėgmė ir šaltis kenkia sveikatai

Specialistų teigimu, drėgmei ir žemai temperatūrai ypač jautrūs vaikai ir pagyvenę žmonės, o šildytuvas namuose – bene vienintelis sprendimas laukiant šildymo sezono pradžios. Ilgesnį laiką praleidžiant šaltose patalpose mažėja organizmo atsparumas, silpnėja imunitetas. Dažniau sergama peršalimo, plaučių ligomis, inkstų, šlapimo takų, periferinių nervų ligomis, paūmėja sąnarių ligos. Šaltis gali sukelti alergines reakcijas – bronchinę astmą. Šaltose patalpose dažnai jaučiama didelė drėgmė, ypač jei patalpų vėdinimas nepakankamas.

Drėgmę įmanoma pažaboti

Esant didelei drėgmei ir nepakankam vėdinimui, namuose gali apsigyventi nepageidaujamas svečias ir daugelio ligų sukėlėjas – pelėsis. Jei ant paviršių jaučiamas nemalonus drėgmės jausmas, būtina pasirūpinti drėgmės pertekliumi. Jei problema paaštrėja rudens laikotarpiu, kol daugelyje butų nėra įjungtas šildymas, didžiąją dalį drėgmės gali sugerti vienkartiniai oro sausintuvai.

„Šiuose prietaisuose esanti tabletė ar milteliai sutraukia drėgmę ir veikia apie mėnesį laiko. Tuo tarpu kokybiški elektriniai drėgmės surinkėjai gali praversti patalpose, kuriose santykinė oro drėgmė yra didelė ištisus metus“, – pataria „Technoramos“ el. parduotuvės vadovas A. Daniela.

Pastaruosuose prietaisuose yra įdiegta funkcija, kuri reguliuoja drėgmės lygį patalpoje: kai drėgmė viršija rekomenduojamą 60-65% normą, prietaisas pradeda veikti ir atvirkščiai. Mažaisiais oro sausintuvais to nustatyti neįmanoma.

Kokį šildytuvą pasirinkti?

Kai dėl drėgmės ir šalčio patalpoje sušilti nepadeda net puodelis karštos arbatos, vis daugiau žmonių dairosi į šildytuvais nukrautas parduotuvių lentynas. Tačiau kaip suprasti, kokio prietaiso jums reikia? Visų pirma, svarbu įvertinti patalpos drėgmę.

„Termoventiliatoriai, karštą orą pučiantys šildytuvai, dažnai sušildo kambaryje esantį orą ir tuo pačiu mažina drėgmę patalpoje“, – teigia ekspertas. Tai yra tinkamas pasirinkimas, jei namuose ne tik vėsu, bet ir drėgna. Termoventiliatorius yra patogus ir mažas, jį galima pastatyti norimoje patalpoje ir greitai ją prišildyti.

Kita vertus, ilgalaikiam patalpos šildymui termoventiliatoriai nėra piniginei draugiškas sprendimas. Ieškantiems natūralesnės šildymo sistemos, specialistai rekomenduojama rinktis tepalinį radiatorių. Daugumoje tokių prietaisų galima reguliuoti šilumą bei šildymo laiką (tepaliniai radiatoriai su laikmačiu). Pavyzdžiui, nustatę automatinį įsijungimą 5 valandą, į darbą atsikelsite šiltoje patalpoje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis