Name ant šlaito – ramybės pojūtis

Sudėtingo reljefo šlaitiniame sklype viename sostinės gyvenamųjų namų rajonų netoli Vilniaus centro neseniai pastatytas dviejų aukštų namas įrengtas taip, kad atitiktų čia įsikūrusios vilniečių šeimos poreikius. Interjere vyraujanti natūralumu dvelkianti skandinaviška stilistika sukuria ramybės ir jaukumo pojūtį, komfortą garantuoja pritaikyti funkcionalūs ir praktiški sprendimai, o neatitrūkti nuo miesto ritmo namo gyventojams padeda iš sklypo atsiverianti sostinės panorama.

Maždaug 170 kv.m ploto dviejų aukštų name vos prieš pusmetį įsikūrę vilniečiai šeimininkai pasakojo, kad architektūrinį gyvenamojo pastato projektą lėmė sklypo išskirtinumas: namas buvo statomas itin sudėtingo reljefo šlaitiniame, ant gana aukšto kalno nusidriekusiame sklype, kurį teko ne tik išvalyti, bet ir tinkamai sutvirtinti.

 

Tačiau šiuos sunkumus kompensavo sklypo vieta: šeimininkai sakė visada norėję gyventi nuosavame name mieste, o ši vieta palyginti netoli miesto centro kaip tik atitiko tokius poreikius. Kita vertus, iš sklypo išnaikinus nereikalingus krūmokšnius atsivėrė puiki Vilniaus panorama su Gedimino pilimi.

Atsižvelgdami į tai šeimininkai sklypą aptvėrė ažūrine tvora, kuri neužgožia kiemo erdvės, leidžia gėrėtis atsiveriančiu miesto vaizdu, bet kartu ir saugo nuo stataus skardžio. Prie namo, užstojančio ilgą, žemyn nusidriekiantį vidinį kiemą nuo gatvės, suformuotą terasą šeimininkai papuošė dekoratyviniais augalais, o tolėliau, sklypo gale, įrengė nedidelį daržą ir net šiltnamį.

Projektuoti namo interjerą šeimininkai pakvietė interjero architektę Indrę Sunklodienę. Savo gyvenamojoje aplinkoje jie norėjo sukurti jaukią ir ramią atmosferą, padedančią atsipalaiduoti po dienos darbų, taip pat išsaugoti erdvės ir šviesos pojūtį. Dėl šios priežasties interjerui dekoruoti Indrė pasirinko skandinaviškos stilistikos elementų: kone visos bendrojo kambario sienos buvo dekoruotos baltu atspalviu, o grindys išklotos natūralaus ąžuolo parketlentėmis. Interjero architektė medžio apdailą pakartojo ir poilsio zonos lubų plokštumoje – šiek tiek pažeminta ąžuolo faktūros juosta, nusitęsianti per visas lubas nuo židinio iki priešingos sienos, akcentuoja poilsio zoną, pabrėžia interjere kuriamo natūralumo įspūdį ir išryškina vieną svarbiausių svetainės elementų – sienos centre įkomponuotą natūraliu skalūno akmeniu dekoruotą santūrių, lakoniškų formų židinį. Į jį sukoncentruota visa poilsio zonos kompozicija – patogūs, gilaus pilko kolorito minkštieji baldai, padedantys kurti ramią, atpalaiduojamą svetainės nuotaiką.

Pagrindinis svetainės elementas – iki pat lubų nusitęsiantis židinys, dekoruotas natūraliu skalūnu, pabrėžiančiu interjero natūralumo pojūtį ir paįvairinantis erdvės faktūriškumą.

Iš tambūro bendrąjį kambarį, dėl šlaitinio sklypo suprojektuotą žemesniame lygyje nei prieškambaris, veda aukštos baltos, langeliais suskirstytos durys.

Svetainėje įkomponuoti patogūs šilto, tamsiai pilko kolorito minkštieji baldai, pabrėžiantys interjere kuriamą ramybės ir jaukumo nuotaiką.

1 aukšto planas

Bendrajame kambaryje priešais svetainės poilsio zoną Indrė įrengė atvirą virtuvę ir valgomąjį. Projektuojant šias funkcines zonas buvo svarbu išlaikyti bendrą kambario estetinį vaizdą, todėl buvo pasirinktas itin minimalistinis virtuvės projektas. Palei visą šoninę kambario sieną su langu buvo įrengtas ilgas darbastalis su pastatomosiomis virtuvės spintelėmis, o prie įėjimo suformuota didelė spinta su aklinomis durelėmis – čia sumontuotos talpios spintelės įvairiems virtuvėms daiktams susidėti, taip pat įrengtas šaldytuvas bei orkaitė. Pastatomosioms spintelėms dekoruoti interjero autorė parinko baltos spalvos fasadus: jie puikiai įsilieja į bendrą spalvinę visumą, be to, prie jų dera iš faneros pagamintas ir ąžuolo faktūros HPL danga dengtas stalviršis. Sieninės spintos fasadai pagaminti iš tamsiai pilkų laminuotų plokščių, atkartojančių svetainės baldų atspalvį ir padedančių išlaikyti interjero spalvinį balansą. Tokiu pat atspalviu dekoruotos ir kitoje virtuvės pusėje pakabintos nedidelės spintelės durelės.

Baltos spalvos ir ąžuolo faktūros derinys padėjo išryškinti natūralumo pojūtį, sukurti šviesios erdvės įspūdį, taip pat tapo puikiu fonu kitiems interjero elementams.

Projektuojant bendrojo kambario interjerą buvo svarbu išlaikyti bendrą estetinį vaizdą, todėl interjero architektė pritaikė itin minimalistinį atviros virtuvės projektą.

Virtuvę ir svetainę skiria didelis medinis valgomojo stalas su patogiomis kėdėmis.

Kad būtų patogiau, maistui ruošti reikalinga įranga buvo sukoncentruota vienoje darbastalio dalyje, netoli sieninės spintos.

Norėdama išvengti buitiškumo įspūdžio, sieną virš ilgo darbastalio Indrė uždengė balto matinio stiklo plokštėmis.

Antrajame namo aukšte, į kurį iš nedidelio prieškambario veda uždari sukti laiptai, įrengti šeimininkų bei jų paauglio sūnaus miegamieji, vonios kambarys, taip pat nedidelis, bet patogus namų biuras. Aukštas laiptinės ir prieš laiptus antrajame aukšte suformuotos aikštelės sienas interjero architektė papuošė tapetais, derančiais prie kuriamos skandinaviškos interjero stilistikos.

2 aukšto planas

Norėdama vizualiai sumažinti aukštą laiptinės sieną, ji pasirinko stambaus mastelio, stilizuotais medžių vainiką primenančiais ornamentais dekoruotus tapetus. Juodi ornamentai baltame fone padėjo paįvairinti ir laiptų aikštelės interjerą. Norėdama, kad visos namų erdvės būtų funkcionaliai panaudotos, čia Indrė sumanė įrengti jaukią mini biblioteką: laiptų turėklai buvo suprojektuoti taip, kad atstotų ir atvirą knygų lentyną – jų nugarėlės tapo išskirtiniu laiptų dekoro elementu, sukuriančiu žaismingą ritmikos pojūtį. Prie lentynos buvo įkomponuotas patogus baltas krėslas, o virš jo – skaitymo šviestuvas. 

Antrajame aukšte įrengtas šeimininkų sūnaus kambarys dvelkia berniukišku santūrumu. Melsvai pilkšvo kolorito patalpoje pastatyti tik būtiniausi baldai: centrinėje kambario dalyje įkomponuota žaismingo dizaino lova, greta jos – drabužių spinta ir nedidelis sporto kampelis, o priešais – patogi darbo zona.

Norėdama, kad visos namų erdvės būtų funkcionaliai panaudotos, čia Indrė sumanė įrengti jaukią mini biblioteką.

Laiptų turėklai buvo suprojektuoti taip, kad atstotų ir atvirą knygų lentyną – jų nugarėlės tapo išskirtiniu laiptų dekoro elementu.

Melsvai pilkšvo kolorito kambaryje pastatyti tik būtiniausi baldai: centre įkomponuota žaismingo dizaino lova, greta jos – spinta ir sporto kampelis, o priešais – patogi darbo zona.

Sūnaus kambariui žaismingumo suteikia virš lovos įkomponuotas iš lazeriu pjaustytų raidžių sudėliotas angliškas užrašas.

Virš darbo stalo įkomponuota originali dizainerio Jono Apanavičiaus sukurta lentynėlė.

Šeimininkų miegamajame interjero architektė norėjo išlaikyti visam interjerui būdingą, natūralumu dvelkiančią skandinavišką stilistiką, tačiau stengėsi įlieti dar daugiau šilumos ir jaukumo.

Šeimininkų miegamajame Indrė siekė sukurti jaukesnę ir šiltesnę, atpalaiduojamą ir raminamai veikiančią aplinką, todėl skirtingai nei visame interjere vietoj balto kolorito kambario sienoms dekoruoti pasirinko žalsvą atspalvį, o sieną, prie kurios įkomponuota lova, išklijavo rusvai žalsvų atspalvių juostuotais tapetais. Interjerui lengvumo ir skaidrumo suteikė pasirinkti baldai – balta lova bei prie jos derantys balti naktiniai staleliai. Intymumo pojūtį šiai erdvei suteikė virš stalelių įkomponuoti sieniniai šviestuvai su žemyn nuleistais tekstile aptrauktais gaubtais.

Antrajame aukšte įrengtam vonios kambariui buvo skirta nemaža erdvė su dideliu langu, pro kurį atsiveria Vilniaus panorama. Dėl šios priežasties prie lango buvo įkomponuota stilinga modernaus dizaino vonia. Greta jos sumontuota praustuvė, o kitoje pusėje – unitazas ir bidė. Šeimininkams pageidaujant čia buvo suprojektuota ir patogi dušinė bei talpi spinta su veidrodinėmis durimis įvairiems vonios reikmenims susidėti.

Interjerui lengvumo ir skaidrumo suteikė praktiški ir stilingi balto atspalvio baldai.

Visam vonios kambariui dekoruoti interjero autorė pasirinko ramų šiltą pilką atspalvį, kuriame puikiai išryškėja akinamai balta santechnika.

 

Pirmajame aukšte suprojektuotas nedidelis dušo kambarys, kurį interjero architektė dekoravo žaismingomis languotomis keraminėmis plytelėmis.


Projekto autorė – interjero architektė Indrė Sunklodienė, nuotraukos – Augio Narmonto.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis