113 kv.m dviejų aukštų butas Kaune FOTO

Per du aukštus įrengtame bute interjerą projektavusi dizainerė Regina Selickaitė nesivaikė mados vėjų ir neeksperimentavo su spalvomis ar dizaino elementais, bet pritaikė jau išbandytus, jaukią aplinką padedančius kurti dekoravimo būdus: ramių tonų žemės atspalvius, subtilius gamtos motyvus bei šiltą audinio tekstūrą.

Nedideliame naujos statybos sublokuotų namų rajone netoli Kauno centro per du aukštus išsidėsčiusiame 113 m² ploto bute, kuriame įsikūrusi veikli brandaus amžiaus moteris, interjerą projektavusi dizainerė Regina Selickaitė darbą pradėjo nuo tuščių sienų – pirmiausia teko suplanuoti funkcines zonas, išrinkti laiptų vietą, pasirinkti dekoravimo stilių bei medžiagas. 

Pirmajame aukšte tradiciškai buvo įrengtas atviras bendrasis kambarys su jaukia poilsio zona, židiniu, valgomuoju, kompaktiška, nišoje suprojektuota virtuve ir nedideliu tualetu. Tiesiai nuo laukujų durų į viršų kylanti laiptų linija veda į antrąjį aukštą, kur yra šeimininkės miegamasis, drabužinė, darbo kambarys, erdvi vonia ir net nedidelė biblioteka.

Svetainėje Regina įkomponavo funkcionalius staliukus, kuriuos pagal jos projektą pagamino UAB „Neda“: šiuos originalius lenktus baldus galima pritaikyti įvairiais būdais ir sukurti vis kitokį poilsio zonos vaizdą.


Svetainės zonoje jaukią aplinką kuria audinio faktūros elementai: natūralaus kolorito tekstūriški tapetai, originali židinio fasado plokštumos apdaila, tamsiai rudas baldų gobelenas, o interjerą praskaidrina ryškus mėlynas kilimo akcentas.

Rinkdamasi interjero koloritą, dizainerė atsižvelgė tiek į buto šeimininkės viziją, tiek į aplinką, kurioje pastatytas namas: visas sublokuotų namų rajonas pastatytas netoli Kauno botanikos sodo, todėl ir į interjerą Regina stengėsi įlieti gamtos motyvų, o jį dekoruoti subtiliais žemės atspalvių tonais. Projekto autorė tikina, kad toks spalvinis derinys visada sukuria jaukią, ramią, padedančią atsipalaiduoti atmosferą – kaip tik tai, ko ir ieškome namie. Norėdama šį įspūdį dar labiau sustiprinti, dizainerė interjerui dekoruoti pritaikė išraiškingą audinio tekstūrą – jos fragmentai nuolat kartojami visame interjere: pastelinio kolorito pirmajame aukšte išryškėja subtilus languotas valgomojo kėdžių apmušalų raštas, solidumo ir santūrumo suteikia tamsiai rudas minkštųjų baldų audinys. Audinio tekstūros temą tęsia ir kiti paviršiai: svetainės ir valgomojo sienos, dekoruotos audinio faktūrą primenančiais tapetais, bei lakoniškas židinys, kurio fasadą dizainerė papuošė grubaus drobinio audinio įspaudais.

Nuo židinio zonos per visą sieną nusitęsianti atvirų lentynų konstrukcija, pereinanti į virtuvės baldus, susieja svetainę ir virtuvę, tad nišoje įrengta kompaktiška maisto gaminimo zona tampa bendrojo kambario dalimi. Dėl šios priežasties dizainerė jai dekoruoti rinkosi tokio paties stiliaus priemones kaip ir svetainėje bei valgomajame, tačiau išlaikė šią erdvę funkcionalią ir praktišką: audinio faktūra čia pakartojama ant virtuvės zonai būdingų paviršių – keraminių sienų, grindų plytelių ir net virtuvės baldų fasadų.

Svarbiausias dėmesys šiame interjere buvo skiriamas jaukumui sukurti, o prie židinio įkomponuotas patogus fotelis su klasikinių formų pastatomu šviestuvu tapo vienu jaukiausių namų kampeliu.

Nedidelė valgomojo zona įkomponuota pačiame bendrojo kambario centre, greta virtuvės.

Į antrąjį aukštą vedantys laiptai tapo pirmojo aukšto dekoro elementu, puošiantys svetainės sieną medžio faktūros zigzagu.

Nors virtuvės zona nedidelė, čia kompaktiškai išdėliota visa reikalinga įranga.

Bendrajame kambaryje derinamos įvairios audinio tekstūrą pakartojančios medžiagos: languoto rašto kėdžių apmušalai, virtuvės plytelės ir baldų fasadai, valgomojo tapetai. O prie jų puikiai tinka natūrali rūkyto ąžuolo grindų faktūra.

Projektuodama antrąjį aukštą dizainerė stengėsi sukurti ne tik estetišką, bet ir patogią aplinką bei funkcionaliai išnaudoti kiekvieną buto kampelį. Šių namų šeimininkė mėgsta skaityti knygas, tad erdvioje antrojo aukšto laiptų aikštelėje, iš kurios galima patekti į kitus šio aukšto kambarius, Regina sumanė įrengti nedidelę biblioteką. Jaukioje nišoje palei galinę sieną buvo suprojektuota atvirų lentynų konstrukcija, o prie jos priderintos dvi mobilios komodos. Pagal dizainerės sumanymą, šios talpios komodos gali tapti knygų spintos dalimi – tereikia jas pastumti į ertmę po lentynomis, arba būti patogiais suoliukais, ant kurių prisėdus galima pavartyti įdomią knygą. Kad būtų patogiau, ant komodų padėta po pagalvėlę, o sienas virš jų puošia šviestuvai.

Siekiant funkcionaliai išnaudoti kiekvieną namų kampelį, antrojo aukšto laiptų aikštelėje buvo suprojektuota nedidelė biblioteka.

Antrajame aukšte ant sienos įkomponuotas originalus Reginos sugalvotas elementas – du lygiagrečiai pritvirtinti bėgeliai, į kuriuos sudėtas fotografijas galima sustumdyti, kaip patinka, o panorėjus – pakeisti kitomis.

Pagal dizainerės sumanymą talpios komodos gali tapti knygų spintos dalimi arba būti patogiais suoliukais.

Skandinaviško stiliaus darbo kambaryje vyrauja ramybe dvelkianti atmosfera, o interjerą pagyvina subtilūs tapetai su paukštukų motyvu bei stilingas klasikinis „žąsies kojelės“ raštas.

Antrajame aukšte įrengtame šeimininkės miegamajame dizainerė stengėsi išlaikyti visame interjere vyraujantį pastelinį koloritą ir gamtinių motyvų tematiką. Sieną, prie kurios galvūgaliu pastatyta lova, ji dekoravo tapetais su augalinio motyvo raštais – blizgus jų efektas kambariui suteikė šiek tiek romantikos ir pabrėžė moterišką šių namų atmosferą. Tokį spūdį sustiprino ir miegamojo tekstilės gaminiai – stilinga lovatiesė bei blizgių, pastelinio kolorito raštuotų pagalvėlių komplektas. O medinė lovos rėmo, spintelių ir komodos faktūra vizualiai pabrėžia visame interjere vyraujantį natūralių žemiškų medžiagų kuriamą jaukumą bei šilumą.

Priešais vonios kambarį įrengtoje drabužinėje langus puošia lininis audinys su stilizuotu medžio atvaizdu – šis stilistinis sprendimas subtiliai pabrėžia visame interjere vyraujančią gamtinių motyvų seriją.

Drabužinės sieną puošiantys originalūs paveikslai su kabliukais buvo sugalvoti projekto autorės Reginos.

Pagal Reginos projektą pagaminta ir miegamajame įkomponuota komoda itin funkcionali – atidarius viršutinį skyrių ji virsta tualetiniu staleliu, kur šeimininkė laiko papuošalus ir kitokias moteriškas smulkmenas.

Medinė lovos rėmo, spintelių ir komodos faktūra vizualiai pabrėžia visame interjere vyraujantį natūralių žemiškų medžiagų kuriamą jaukumą bei šilumą.

Antrajame aukšte įrengtam erdviam vonios kambariui dizainerė skyrė ypač didelį dėmesį: čia norėjo sukurti išskirtinai jaukią atmosferą, o kambarį paversti stilingu, moterišku buduaru, kuriame būtų malonu leisti laiką. Tarp dviejų langų čia buvo įrengta patogi prausimosi zona, o priešais ją įkomponuota stilinga, elegantiškų formų šiuolaikiška vonia. 

Siekdama išlaikyti interjero vientisumo įspūdį, Regina šioje erdvėje taip pat neatsisakė tų pačių stilistinių dekoravimo priemonių: vonios sienos išklijuotos keraminėmis plytelėmis su audinio tekstūros raštu, o prie jų priderintos augaliniais motyvais papuoštos keraminės plytelės. Jų raštą dizainerė pakartojo ant langus dengiančių klostuotų užuolaidų – tai padėjo susieti visus stilistinius elementus į bendrą visumą ir sukurti išskirtinę romantišką šios erdvės atmosferą.

Erdviame vonios kambaryje dizainerė sukūrė išskirtinai jaukią atmosferą – pavertė jį stilingu, moterišku buduaru, kuriame malonu leisti laiką.

Tarp dviejų langų įrengta patogi prausimosi zona, šeimininkei atstojanti ir tualetinį stalelį.

Nuotraukos – Augio Narmonto.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis