Balandžio mėnesio žurnale „Mano Namai“ – tikrasis pavasaris

Žurnalo „Mano Namai“ balandžio numeryje, kurį jau rasite spaudos pardavimo vietose, daug pavasariškų temų: saulėti interjerai, žolynai, gėlynai ir, žinoma, mėnesio aktualija – Velykų šventės.

Interjeras Geros idėjos

Nugairinta vizija

Jaukiame atnaujintame name Juodkrantėje įrengtas nedidelis, šiek tiek daugiau nei 44 m² ploto mansardinio tipo butas buvo skirtas ilsėtis. Natūralu, kad tokia būsto paskirtis reikalavo ir specifinių interjero projektavimo bei dekoro sprendimų, į kuriuos turėjo atsižvelgti projekto autorė architektė Romualda Dainelienė.

Interjere vyrauja švelnus melsvas koloritas, derinamas su rusvais, smėlio, vandens atspalviais, pabrėžiančiais marinistinių motyvų kompozicijos spalvinę gamą. Butui dekoruoti architektė ieškojo įdomaus, interjero koncepciją atitinkančio dizaino bei gero kainos ir kokybės santykio, todėl daugelį originalių baldų ir aksesuarų pirko specialiuose sandėliuose užsienyje. 

Šeimininkų pageidavimu vietoj valgomojo, palei didelį langą greta virtuvės, buvo suformuota funkcionali ir jauki valgymo zona – nuo virtuvės nusitęsiantis paprasto dizaino stalelis, prie kurio priderintos ryškios metalinės industrinio dizaino kėdės.

Laiko ženklu pažymėto interjero įspūdį paryškina sendinto stiliaus medinės komodos, įkomponuotos bendrojo kambario įėjimo zonoje. Pajūrio namų nuotaiką architektė kuria pasirinkdama skirtingų atspalvių ir faktūrų paviršius, sukuriančiu įspūdį, tarsi baldas būtų surinktas iš senų, galbūt jūros pakrantėje rastų daiktų – sendinto stiliaus prancūzų gamybos kilimas, įėjimo zonoje įkomponuotos sendinto medžio komodos ir išskirtiniai gamintojo „Mr. Perswall“ fototapetai iš kolekcijos „Communication“ – jais išklijuota bendrojo kambario siena atrodo tarsi natūraliai surūdijusi metalo plokštė, ilgai gulėjusi jūros dugne.

Nuotraukos – Tanios Serket; tekstas – Kristinos Pečiukonienės.

Interjeras Geros idėjos

Jaunos šeimos būstas: šviesus, žaismingas, funkcionalus

Beveik 100 m² ploto naujos statybos sublokuotame name įrengtas butas išdėstytas per keletą lygių: iškart už laukujų durų suprojektuotas siauras koridorius su laiptais, vedančiais į pirmąjį aukštą, iš ten kita laiptų konstrukcija galima patekti į antrąjį. Atsižvelgiant į nestandartinį erdvės projektą, funkcinių zonų išdėstymą buvo nutarta „apversti“ – kitaip nei įprasta, bendrasis kambarys su svetaine ir valgomuoju įrengtas antrajame aukšte, o šeimos miegamieji – pirmajame.

Svetainės interjeras dvelkia skandinavišku minimalizmu – šviesaus vienspalvio sienų kolorito ir medinių grindų fone išryškėja santūraus dizaino stilingi ir funkcionalūs baldai, o bendrą kompoziciją pagyvina ryškesni akcentai.

Palei laiptų sienelę iš virtuvės atsirado galimybė įrengti ilgą komodą – ji itin praverčia kaip valgomojo indauja. Į šios zonos dekoravimą šeimininkai kartu su architekte pažvelgė kūrybiškai ir sąmojingai: medicinos srityje dirbanti šeimininkė valgomajam apšviesti išsirinko šviestuvus, kurių butelio formą primenantys gaubtai su raudonais laidais tapo tarsi aliuzija į laboratorines kolbas, o virtuvės sieną virš darbastalio papuošė plytelėmis su atsitiktine tvarka išdėstytomis žaismingomis vištų figūromis.

Nuotraukos – Augio Narmonto; tekstas – Kristinos Pečiukonienės; projekto autorė – architektė Justina Žibūdienė.

Namuose – šventės

Velykos! Jau tikras pavasaris

Vėlyvas Velykas šįmet stipriai aplenkė ankstyvo pavasario šuorai. Gamta šventes pasitiko jau įgavusi skaisčios žalumos ir kitų linksmų spalvų – už lango jų nestinga. Tad šventiškai namų puošybai rinkomės gan ramias spalvas ir santūrų dekorą. Kontrastai turi savo žavesio, juolab kad su pavasario siautuliu nepasivaržysi.

Kiaušiniai iš plaušų

Spalvoti plaušai, kurių įsigijome prekybos centre „Schetelig“, labai pravertė šventinėms kompozicijoms kurti. Plaušais pridengėme į taures sudėtų želmenų šaknis, iš jų paklojome minkštą patalą margučiams ir padarėme „kiaušinių“, kuriais papuošėme išsprogusias beržų šakeles. Kad iš plaušų pavyktų suformuoti „kiaušinius“, sukant juos reikia vis papurkšti plaukų laku – taip išsaugos suteikiamą formą. Kad stikliniame inde nebūtų matyti želmenų šaknų, jas paslėpėme indą dekoravę drugeliais, iškirptais iš staltiesės – klijuotės. Juos klijavome PVA klijais – šiuos bus lengva nuplauti šventėms praėjus.

Vainikas: kuriame natūralumo iliuziją

Kaip jau esame įpratę, vainiko pagrindą pasidarėme iš popieriaus – pigu, paprasta, ekologiška. Kad jis nebūtų peršviečiamas, popierių apvyniojome (vieną kartą) plačia, tokios pat faktūros kaip ir visas vainikas, drobės juosta. Tada iš siauresnės juostos aplinkui formavome dideles „kilpas“ ir jas prisiuvome prie popieriaus pagrindo – tai buvo netikėtai lengva...

Pasidarius tokį pagrindą, vainiką galima toliau kurti kaip tik vaizduotė neša. Mes karštais klijais pritvirtinome plastikinių kiaušinių, dekoracijų parduotuvėje įsigytų kvepiančių žiedlapių ir dirbtinių obels žiedų – šiuos nusikarpėme nuo pirktos šakelės. Vainiką galima kabinti ant sienos ar durų, bet tinka jis ir horizontaliems paviršiams puošti.

Nuotraukos – Augio Narmonto, Giedrės Barauskienės; dekoras – Rimos Milaševičienės, Giedrės Barauskienės; tekstas – Danguolės Kiškienės.

Įdomūs sprendimai

Dekoravimas audiniu: faktūra ir reljefas

Namuose tekstilės gaminiai vaidina ypatingą vaidmenį: kuria jaukumo įspūdį, suteikia šilumos, intymumo pojūtį, – be jų interjeras atrodytų šaltas ir neišbaigtas. Tačiau interjero dizainerė Anna Drutel tikina, kad audinys gali kur kas daugiau, ypač jei suteiksime jam naują formą ir paskirtį, paryškinsime tekstūrą, atskleisime platesnes, neįprastas dekoravimo audiniu galimybes.

Minkšti reljefiniai interjero elementai – plokštės su porolonu, aptrauktos audiniu ar oda, – puikiai tinka svetainėje, miegamuosiuose ar vaikų kambariuose, nes suteikia ypatingą jaukumo, minkštumo ir elegancijos pojūtį, be to, padeda pagerinti akustiką, izoliuoja pašalinius garsus. Dizainerės Eglės Mieliauskienės sukurtas dekoratyvinis interjero elementas sudarytas iš daugybės minkštų rombų, kurių kiekvienas yra skirtingos formos ir matmenų. Minkštas aksomas subtiliai sušvelnina aštrias formas, įdomiai atspindi šviesą ir suteikia gyvybingumo bei ritmo visam interjerui.

Norint turėti originalų ir išskirtinį daiktą, nebūtina investuoti didelių pinigų ar ieškoti vienetinių dizainerių kurtų gaminių. Kartais užtenka tiesiog panaudoti audinį, kad įprastas daiktas atrodytų visiškai kitaip – taptų įdomesnis, savitesnis, išskirtinis.

Nuotraukos – iš asmeninio UAB „Ilana“ albumo; parengė Kristina Pečiukonienė.

Sezono aktualijos

2014-ųjų namų aplinka: demokratija ir tikslingumas

Kiekvienais metais kraštovaizdžio specialistai apibrėžia aplinkos puošybos tendencijas. Kuo jos įdomios? Juk sužinoję, kokios spalvos šįmet madingos, nepulsime mesti lauk mėgstamiausių gėlių, nepatenkančių į „must have“ kategoriją... Tas tiesa, tačiau šiek tiek pakeisti kiemą, sodą ar gėlyną kasmet norime, o naujosios tendencijos (kurios, beje, šiais metais išties demokratiškos ir tikslingos) suteikia puikią galimybę!

Vartotojų polinkius tyrinėjantys specialistai šįmet tvirtina, kad vis labiau puošiame ne tik namus, bet ir aplinką, todėl lauko baldai ir aksesuarai sparčiai populiarėja. 2014-iesiems būdinga klasikinė elegancija, laukui dekoruoti skirti aksesuarai „vyriškėja“, vyrauja griežtesnės spalvos ir formos. Spalvų gamoje turėtų netrūkti baltų atspalvių.

Natūralumo suteikia ir pakeltos lysvės, įrėmintos iš lentų sukaltais ar iš vytelių nupintais kraštais: daržas įgauna tikslingą struktūrą, lysvės primena krepšius, į kuriuos susodinti augalai, o ir piktžolės sunkiau į jas prasibrauna.

Specialistai atkreipia dėmesį, kad reikėtų įsigyti kokybiškų gaminių, tarnausiančių ne vienus metus, juolab kad tokioms medžiagoms kaip akmuo ar plytos laiko paliekami pėdsakai nė kiek nekenkia, greičiau atvirkščiai.

Pastebima ir truputį netikėta tendencija – labiau mėgstami lėtai augantys ilgaamžiai augalai, pavyzdžiui, buksmedis. Aplinkai puošti vis dažniau auginami medžiai, nes tai ne tik naudinga ekonomiškai ir ekologiškai, bet ir emociškai malonu palikti šį bei tą ateinančioms kartoms... Vėl prisimenamas siekis ne tik pastatyti namą, bet ir pasodinti medį.

Fotolia nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis