244 kv.m. gyvenamasis namas su žaliu stogu Vilniuje

Šalia Vilniaus Pilaitės mikrorajono statomas gyvenamasis namas su žaliu stogu – Vila „Smėlio 69“. Pastatas išsiskiria savo veržlia architektūra ir netradiciniais sprendimais. Namo projektas sukurtas optimaliai išnaudojant pasaulio šalių orientaciją, saulės energiją, gražius panoraminius vaizdus ir pietinį kalvos šlaitą.

Miesto Vila „Smėlio 69“ suprojektuota remiantis inovatyvaus namo projektavimo principais. Optimaliai suderinti pažangūs planiniai, tūriniai, funkciniai ir techniniai sprendimai sukuria išskirtinę namo kokybę ir vertę.

Gethouse.lt nuotr.

Name yra penki grindų aukščių lygiai, kurie atskiria pagrindines funkcines zonas. Pastate naudojama atvira planinė schema – nėra uždarų koridorių ir laiptinių. Aukščių lygiai, laiptai ir patalpos yra išdėstomos taip, kad name būtų sukurta jauki patogi erdvė. Namo plotas yra 244 kv.m. Šalia namo yra atskiras 40 kv.m. garažas.

Name įrengiama šilumos akumuliavimo sistema, rekuperacinė vėdinimo sistema, lietaus vandens panaudojimo galimybė, aktyvūs ir pasyvūs saulės energijos naudojimo sprendimai. Visi pastato langai orientuoti į rytus, vakarus ir pietus – šiaurinėje pusėje yra tik įėjimo durys. Pastato statyba organizuojama remiantis ekologiškos statybos principais.

Projekto pristatymui pirmą kartą Lietuvoje buvo sukurtas interaktyvus internetinis pasivaikščiojimas aplink namą ir papildytos realybės maketas, kurį kiekvienas gali parsisiųsti į išmanųjį telefoną ir turėti virtualų namą ant savo stalo.

Gethouse.lt nuotr.

Vilos „Smėlio 69“ projektą sukūrė architektas Marijus Surdokas su GetHouse.Lt architektų komanda.

Gethouse.lt nuotr.

Gethouse.lt nuotr.

Gethouse.lt nuotr.

Gethouse.lt nuotr.

Gethouse.lt nuotr.

Gethouse.lt nuotr.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis