160 kv.m dviejų aukštų namas Vilniaus priemiestyje

Projektuojant Vilniaus priemiesčio gyvenamųjų namų rajone pastatyto naujo sublokuoto namo interjerą, „Dekoro studijos“ dizainerei Elžbietai Skunčikienei teko užduotis sukurti harmoningą pusiausvyrą. Projekto autorė stengėsi, kad namai būtų jaukūs, romantiški ir šilti, tačiau atitiktų šiuolaikišką jaunų žmonių dvasią, todėl mėgino rasti sąlyčio taškų tarp provansiško ir skandinaviško stiliaus, romantiškos ir santūrios nuotaikos, pietietiško ir šiaurietiško požiūrio.

Nedideliame (maždaug 160 m² ploto) dviejų aukštų sublokuotame name Vilniaus priemiestyje įsikūrusi jauna šeima pageidavo, kad interjeras būtų lengvas, jaukus ir šiek tiek romantiškas, tačiau buvo ne mažiau svarbu sukurti šiuolaikišką interjero įvaizdį bei jaunų žmonių poreikius atitinkančią funkcionalią, patogią gyvenamąją erdvę. Interjerą projektavusi „Dekoro studijos“ vadovė dizainerė Elžbieta Skunčikienė, kurios vizitine kortele jau tapo romantiški ir sentimentalūs Provanso stiliaus interjerai, norėdama išlaikyti pusiausvyrą tarp romantiško ir santūraus įspūdžio, visai erdvei dekoruoti parinko šviesius atspalvius ir medžio apdailą. Pirmojo aukšto bendrasis kambarys, į kurį nuo tambūro veda ilgas siauras koridorius, nudažytas švelniu vanilės atspalviu. Sieną, palei kurią kyla laiptai į antrąjį aukštą, dizainerė akcentavo romantiškais smulkiomis gėlytėmis papuoštais tapetais, pagyvinančiais interjerą ir į aplinką įliejančiais spalvingumo.

M.Gečaitės nuotr.


Išraiškingo rašto šviesaus atspalvio ąžuolo parketlentės, paprasto, prie pasirinkto stiliaus derančio dizaino baldai ir žaismingi, modernūs interjero elementai bendrojo kambario interjerui suteikė emocinio santūrumo bei šiuolaikiškumo pojūtį.

M.Gečaitės nuotr.

M.Gečaitės nuotr.

Bendrajame kambaryje funkcinės zonos išdėstytos logiškai ir patogiai: palei didelį langą suformuota jauki svetainė su nedidele sofa, įkomponuota priešais lentynų konstrukciją su televizoriaus vieta.

M.Gečaitės nuotr.

Ant sofos ranktūrio fiksuojamas padėkliukas – funkcionali ir praktiška interjero detalė.

M.Gečaitės nuotr.
M.Gečaitės nuotr.

Po laiptais, vedančiais į antrąjį aukštą, dizainerė įkomponavo modernaus dizaino atributų – porą patogių ir žaismingų sėdmaišių.

Projektuodama pirmojo aukšto funkcines zonas ir tai, kaip bus išdėstyti baldai, dizainerė norėjo išsaugoti erdvės ir šviesos pojūtį, stengėsi, kad baldai neužgožtų vieni kitų, o interjeras išliktų estetiškas, funkcionalus ir patogus. Dėl šios priežasties didelis dėmesys buvo skiriamas baldams: pasirinkimui, dizainui ir tinkamai pozicijai erdvėje. Palei galinę sieną greta įėjimo zonos suprojektuota virtuvės zona: specialiai suformuotoje nišoje įkomponuota pagal dizainerės projektą pagaminta baldų konstrukcija, kurioje sumontuota ir reikalinga buitinė įranga. Nuo svetainės šią zoną gražiai atskyrė daugiafunkcė dvipusė virtuvės „sala“. Šį interjero objektą dizainerė dar labiau paryškino virš „salos“ pakabinusi klasikinio dizaino šviestuvą. Už virtuvės apgalvotai išdėstytos ir kitos zonos: palei langą – jauki, tačiau gana santūri svetainės poilsio vieta, už jos – lakoniškas valgomasis.

M.Gečaitės nuotr.

M.Gečaitės nuotr.

Stilinga ketaus krosnelė specialiai įkomponuota arčiau virtuvės ir
valgomojo stalo, nes šioje zonoje šeimininkai praleidžia itin daug
laiko.

M.Gečaitės nuotr.

Iš svetainės pusės virtuvės „saloje“ suprojektuotos įdomios įstrižos (rombo formos) vyno butelių lentynos pagyvina interjerą ir sukuria tam tikrą dinamikos pojūtį.

M.Gečaitės nuotr.

Gera idėja: nėrinių juostelėmis papuošti įprasti birių produktų indai puikiai dera prie romantiško interjero stiliaus.

M.Gečaitės nuotr.
M.Gečaitės nuotr.

Valgomojo zona itin santūri, jos akcentas – natūralaus medžio stalas su puošniomis ornamentuotomis kojomis ir panašaus dizaino kėdėmis.

Antrajame namo aukšte suprojektuoti du miegamieji, darbo bei vonios kambariai. Privačiojoje namų zonoje dizainerė norėjo įlieti daugiau jaukios, romantiškos nuotaikos – apie tai byloja ir subtiliais gėlėtais tapetais papuošta siena, palei kurią suprojektuoti iš pirmojo aukšto į antrąjį vedantys laiptai. Šeimininkų miegamajam dekoruoti parinktas vėsus ir ramus koloritas – tokiu atspalviu išdažytos visos sienos. Prie lovos galvūgalio esanti siena akcentuota taip pat melsvo atspalvio tapetais, dekoruotais romantiškais augaliniais raštais. Šiai erdvei Elžbieta stengėsi suteikti daugiau subtilumo ir romantiškos nuotaikos, todėl kambario centre įkomponuota puošni lova su raižiniais dekoruotu įspūdingu galvūgaliu.

M.Gečaitės nuotr.

Prie raižiniais papuoštos lovos stilistiškai priderinti ir kiti miegamojo elementai: komoda, kosmetinis stalelis, veidrodis, naktiniai šviestuvai, o interjero kompozicija papildyta jaukiais aksesuarais.
M.Gečaitės nuotr.
M.Gečaitės nuotr.

Šeimininkų miegamajame dizainerė stengėsi įlieti daugiau jaukios, romantiškos nuotaikos.

M.Gečaitės nuotr.

Specialiai šeimininkei miegamajame įkomponuotas moteriškas interjero elementas – patogus ir elegantiškas kosmetinis stalelis.

M.Gečaitės nuotr.

Miegamajame parinkti baldai dekoruoti subtiliais raižiniais ir ornamentais, padedančiais kurti jaukią ir romantišką nuotaiką.

Vonios kambariams dekoruoti pritaikyta Provanso stiliui būdinga apdaila: prie reljefinių klasikinio stiliaus baltų keraminių plytelių derinamas klasikai būdingų plačių dvispalvių juostų raštas, įsprūdomis papuošti baldai, net sendinto stiliaus santechnika.

Dviejų aukštų gyvenamajame jaunos poros name įrengtos dvi higienos patalpos: šeimininkų pageidavimu pirmajame aukšte suprojektuotas kambarys su elegantiška vonia, o antrajame – su patogia dušo kabina. Abiem vonios kambariams dekoruoti buvo pritaikyta panaši stilistinė koncepcija kaip ir visame interjere. Dizainerė parinko šviesų pastelinį koloritą: pirmajame aukšte sienos iki pusės išklijuotos klasikinio dekoro baltomis keraminėmis plytelėmis, o likusi dalis – rusvų ir baltų plytelių juostomis, antrajame aukšte tokio pat dizaino plytelėmis išklijuota tik dalis sienos, o likusi nudažyta šilto rusvo atspalvio drėgmei atspariais dažais.

Siekdama, kad vonios kambariai atliktų visaverčių gyvenamųjų patalpų funkciją, projekto autorė jiems apstatyti suprojektavo baldus, derančius prie viso interjero stiliaus: abiejose patalpose įkomponuotos baltos, santūriomis įsprūdomis puoštais fasadais dekoruotos spintelės, o prie jų pritaikyti kiti elementai – virš praustuvų pakabinti veidrodžiai, šalia sumontuoti elegantiški ir jaukūs sieniniai šviestuvai, prie baldų priderinta ir atitinkamo dizaino vonios įranga. Dekoratyvūs vonios aksesuarai padėjo sukurti išbaigtą jaukaus ir romantiško interjero nuotaiką.

M.Gečaitės nuotr.

Antrojo aukšto vonios kambaryje suprojektuoti baldai pabrėžia interjere kuriamą santūrų romantišką stilių.

M.Gečaitės nuotr.

Kampinė dušo kabina išklota žaisminga keraminių plytelių mozaika.

M.Gečaitės nuotr.
M.Gečaitės nuotr.

Prie interjero buvo pritaikytas net vonios santechnikos ir maišytuvų dizainas.

M.Gečaitės nuotr.

Pirmojo aukšto vonios kambario sienos dekoruos klasikiniu dvispalvių juostų principu.

M.Gečaitės nuotr.
M.Gečaitės nuotr.
M.Gečaitės nuotr.

Patalpos akcentas – klasikinio dizaino vonia su grakščiomis metalinėmis kojelėmis, prie kurių stilistiškai priderintas ir maišytuvas.

Šeimininkai turi nemažai knygų, tad dar vienas antrojo aukšto kambarys buvo paverstas darbo kambariu su biblioteka. Projektuodama šią erdvę, dizainerė stengėsi atsižvelgti į jo funkciją, todėl interjerui dekoruoti rinkosi solidesnius atspalvius, griežtesnio dizaino baldus. Čia vyrauja santūrus, beveik baltas koloritas, o palei sieną įkomponuota tamsiai rudu gobelenu apvilkta klasikinių formų sofa. Greta jos pastatytas funkcionalus toršeras, tad jaukiai įsitaisius ant sofos galima patogiai paskaityti. Knygoms sudėti dizainerė parinko atvirų lentynų konstrukciją: čia išrikiuotų knygų nugarėlės interjerą pripildo dinamikos ir suteikia jaukumo. Tokį įspūdį sustiprina ir šeimininkų nuotraukų ekspozicija, įrėminti diplomai ir kitos detalės.

M.Gečaitės nuotr.
M.Gečaitės nuotr.
M.Gečaitės nuotr.

Darbo kambario interjerui dekoruoti buvo parinkti solidesni atspalviai, griežtesnio dizaino baldai.

M.Gečaitės nuotr.

Į bendrąjį kambarį veda ilgas ir siauras koridorius, kurio vienoje pusėje įrengta didžiulė sieninė spinta su stumdomosiomis durimis.

M.Gečaitės nuotr.
M.Gečaitės nuotr.

Nedidelė įėjimo zona išklota žaismingomis šešiakampėmis plytelėmis, paįvairinančiomis nedidelę patalpą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis