Namo interjeras Alytuje: daugybė paveikslų ir skoningos spalvos FOTO

Prieš dešimtmetį pradėjus kurti 150 kv.m. namo interjerą Alytuje, jo šeimininkai norėjo jaukaus ir funkcionalaus būsto. Architektė Irena Bertašiūtė nežymiai pakeitė jau pastatyto namo pirminį išplanavimą, parinko sienų koloritą ir pagrindinius baldus. Per keletą metų namo savininkai interjerą papildė tarpusavyje derančiomis detalėmis ir paveikslų galerijomis.

Architektė padėjo patogiau suskirstyti pagal tradicinį planą pastatyto namo erdves. Taip svetainei skirtame kambaryje tilpo minkštų baldų su kavos staliuku zona, valgomasis ir įsiterpusi koridoriaus sieninė spinta paltams, o didžiulis balkonas virto šviesiu šeimos laisvalaikio kambariu.

Namo savininkai pageidavo spalvingo interjero – norėjosi bent namuose pabėgti nuo niūraus lietuviško klimato. Taip svetainės sienos tapo šviesiai melsvos, aukštame vestibiulyje parinktos gelsvai žalsvos ir šviesiai mėtinės spalvos, virtuvė gelsva, o miegamieji – dramblio kaulo spalvos. Interjerui šilumos suteikia šviesaus medžio baldai ir sprendimas dalį virtuvės sienų išklijuoti kamštinės medienos plytelėmis.

Erdvumo įspūdį interjere sukuria aukštas vestibiulis – jis jungia pirmą ir antrą aukštus. Čia šeima renkasi kavos ar arbatos puodeliui, o šaltais žiemos vakarais pasišildyti prie židinio. Langai per visą vestibiulio sieną leidžia mėgautis pavakario saulės spinduliais ir puikiai matyti, kas atvyko į svečius.

Namo Alytuje vestibiulis
Namo Alytuje vestibiulis
Asmeninio archyvo nuotr.

Pagal pradinį namo planą tarp pirmo ir antro aukšto turėjo būti erdvus balkonas. Čia šeima iš pradžių buvo įsirengusi vasaros terasą. Tačiau architektė patarė balkoną įstiklinti ir įsirengti šviesų laisvalaikio kambarį. Dabar čia, taip vadinamame baltajame kambaryje, šeima žiūri filmus, o galinėje sienoje įrengtoje stiklinėje lentynoje eksponuoja suvenyrus iš kelionių.

Namo Alytuje laisvalaikio kambarys
Namo Alytuje laisvalaikio kambarys
Asmeninio archyvo nuotr.

Išmoninga architektės idėja namo šeimininkai pasinaudojo ir įrenginėdami antro aukšto laiptų turėklus. Čia dabar įrengta biblioteka. Taip buvo sutaupyta erdvė įprastoms knygų lentynoms.

Laiptai - knygų lentyna
Laiptai - knygų lentyna
Asmeninio archyvo nuotr.

Kuriant namo erdves ypatingas dėmesys buvo skirtas apšvietimui. Svetainėje šviestuvais atskirta valgomojo zona nuo kampo, kuriame galima jaukiai vakaroti su svečiais. Kambaryje nėra bendro lubinio apšvietimo. Virš valgomojo stalo pakabintas minimalistinio stiliaus stiklinis šviestuvas. Smukių šviestuvų kompozicija nuleista nuo lubų, kuri atskirai apšviečia minkštų baldų zoną. Jaukumo ir šviesos šiai zonai suteikia du staliniai šviestuvai.

Namo Alytuje svetainė
Namo Alytuje svetainė
Asmeninio archyvo nuotr.

Ypatingą vietą interjere užima paveikslai. Jų kolekciją namo savininkai papildo kone kasmet. Jų kompozicijos dažnai keičiamos, perkabinamos, todėl kaskart namai atrodo vis kitaip. Kol kas nejudinami vos du paveikslai: svetainėje kabanti Gražinos Nosolienės aguonų akvarelė ir mistinis Jūratės Mikolaitytės gaublio paveikslas vestibiulyje.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis