Lyg Siamo dvyniai – netikėtas 140 tūkst. kv.m. architektūrinis sprendimas Australijoje

Kai Paramatos miestas Australijoje paskelbė konkursą dviejų prekybinės paskirties ekologiškų dangoraižių projektui parengti, „Urban Office Architecture“ į šį iššūkį atsakė koncepcija „The City Rises“ („Kylantis miestas“), sujungiančia du bokštus – šie savo kelionę pradeda kaip vientisas organizmas, o kildami į dangų išsiskiria.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija.

Structum nuotr.

Carlo Enzo Niujorko biuras įsivaizdavo, kad šis kūrinys galėtų praplėsti Paramatos aikštę į šiaurę ir tapti viešosios erdvės dalimi. 

Structum nuotr.

Dviejų biurų bokštų dizaino koncepcija, tapusi naujosios Paramatos simboliu, išsiskiria vertikalia sukimosi kryptimi ir projekcija į prekybos centrą. 

Structum nuotr.

Urbanistinė koncepcija. Pastatas projektuotas kaip viešųjų erdvių tąsa. Kraštinę pastato dalį sudaro erdvės, skirtos judėti aukštyn ir žemyn, – uždara stikline judėjimo sistema (stiklinėmis dėžutėmis) svečiai gali pasiekti pastato viršų. Kildami į viršų, lankytojai gali stabtelėti visuomenės reikmėms pritaikytuose „plūduriuojančiuose kambariuose“ (juodosiose dėžėse), kurie tarsi kabo ore. Iš tolo šis kūrinys atrodo ir kaip vientisas, ir kaip du atskiri pastatai, o svarbiausia – jis yra viešosios erdvės dalis, o ne atribota izoliuota forma. 

Structum nuotr.

Architektūrinė koncepcija. Šie du biurų pastatų bokštai susilieja į „Siamo dvynių“ porą, atspindėdami įvairovę, kylančią iš vienovės, – į viršų besistiebiančio miesto. Tokia unikali forma kur kas efektyvesnė, kalbant ir apie šilumos netekimą / kaupimą, nes užtikrinama mažesnė dispersija. Be to, tokia forma lengviau atlaiko konstrukcines ir šonines jėgas. 

Structum nuotr.

Vis dėlto įspūdingiausias aspektas – atsiradusios unikalios biurų interjero galimybės: kylant pastatui, biurai vis labiau susilieja su vertikaliomis viešosiomis erdvėmis, taip sukurdami novatorišką ir malonią darbinę aplinką. 

Structum nuotr.

Ekologinis dizainas. Juodosios ir stiklinės dėžutės, suprojektuotos šiaurinėje pastato pusėje, yra tarsi efektyvus viso pastato filtras, surenkantis ir apdorojantis vandenį, šviesą, energiją ir užtikrinantis jų cirkuliaciją. Išrangyta pastato forma idealiai tinka kovojant su vėjais ir saulės akinimu. Pastato „oda“ sudaryta iš kelių stiklo sluoksnių, kuriuose įtaisyta šviesai jautri plėvelė, galinti reaguoti į esamą saulės šilumos kiekį ir tapti kone permatoma.

Structum nuotr.

VIETA
Paramata, Australija
PASTATO PASKIRTIS
Prekybinė
AUTORIAI
„Urban Office Architecture“,
Carlo Enzo, vyriausiasis architektas
KOMANDA
Wamaris Rosario, Nour El Zoghby,
Razan Zaatari, Morteza Ramezani
Projekto plotas
140 tūkst. kv.m
Nuoroda
www.urbanofficearchitecture.com

Sekite visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis