Kas įvyko nekilnojamojo turto rinkoje metų pradžioje

„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), šių metų sausio mėnesio reikšmė nepakito. 2014 metų gruodį buvo užfiksuotas 0,1% sumažėjimas. Bendras butų kainų lygis Lietuvos didmiesčiuose per metus ūgtelėjo 3,0%.

Šių metų sausio mėnesį Šiauliuose butų kainos smuktelėjo 0,1%, o vidutinė kvadratinio metro kaina sumažėjo iki 557 EUR/kv.m.. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje butų kainos nekito ir išliko tokios pačios kaip ir 2014 metų gruodį – atitinkamai 1 280 EUR/kv.m., 940 EUR/kv.m., 975 EUR/kv.m. ir 529 EUR/kv.m.

Teigiamas metinis butų kainų pokytis išlieka visuose šalies didmiesčiuose: Vilniuje – 4,5%, Panevėžyje - 2,2%, Kaune - 1,2%, Klaipėdoje - 1,1% ir Šiauliuose - 0,5%.

Saulius Vagonis, „Ober-Haus“ Vertinimo ir rinkos tyrimų departamento vadovas: „Sulėtėjusios būsto pardavimo apimtys metų pradžioje neturėjo neigiamos įtakos būsto kainoms. Kaip ir prognozuota, euras rinkos nesupurtė nei teigiama, nei neigiama linkme. Pagrindinės sąlygos tvariam būsto sektoriaus vystymuisi nesikeičia, todėl tikėtina, kad artimiausiais mėnesiais ir toliau fiksuosime tik nedidelius kainų pasikeitimus.“

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis