Viengungio būsto transformacija į namą šeimai

Savininkams labai patiko jų senasis namas: jo išvaizda, medžiagos, stilius, vieta. Bėda buvo ta, kad namas savo gyvavimo pradžioje jau buvo renovuotas, siekiant jį pritaikyti viengungio gyvenimui, o dabar kilo poreikis paversti jį šeimai tinkamu būstu.

Structum nuotr.

Pora kreipėsi į „DTE studio“, prašydama išstudijuoti galimybes ir perkurti namus taip, kad jie liktų to paties dydžio, bet paskirtis kardinaliai pasikeistų – name turėjo atsirasti daugiau miegamųjų, vonių bei sodas ant stogo. Architektams teko susidurti su dviem pagrindiniais iššūkiais: išlaikyti savininkams patikusią namo išvaizdą ir stilių, o kartu padaryti taip, kad jame tilptų kur kas sudėtingesnė programa.

Structum nuotr.

Įgyvendinant planą įrengti daugiau miegamųjų, namo viduryje buvo palikta tuščia erdvė – taip į kiekvieną iš kambarių patenka užtektinai saulės šviesos, jie tinkamai vėdinami. Šia tuščia erdve buvo pasinaudota ir planuojant judėjimą po namą (įrengti laiptai, koridoriai), vonios kambariuose sumontuoti stoglangiai užtikrina tinkamą apšvietimą ir vėdinimą.

Reorganizuojant namą, svetainė buvo pastumta pagrindinio fasado link į erdvę, kurią prieš tai buvo užėmęs prieškambaris ir laiptai. Tada rasta vietos į vieną erdvę sujungtam valgomajam ir virtuvei, o dar toliau sukurta minėtoji tuščia erdvė.

Pirmame aukšte visai erdvei sujungti buvo naudojamas betonas – įmontuotos betoninės lentynos televizoriui, betoninė židinio erdvė ir originalios plytų sienos. Antrame aukšte bendrąsias erdves puošia betono grindys, miegamuosius – medinės grindys. Siekiant išpildyti visus klientų norus ir kiekvieną erdvę maksimaliai pritaikyti šeimos poreikiams, su klientais buvo derinamas kiekvienas sprendimas, visos medžiagos ir smulkmenos.

Vieta
San Paulas, Brazilija

ĮMONĖ
„DTE studio“, www.dtestudio.com

Tipas
Gyvenamasis pastatas, privatus namas

Metai
2013

Nuotraukos
Carolina Montes Ribeiro

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis