Gamtos ir šilto namų jaukumo harmonija 280 kv.m. būsto projekte su žaliu stogu

Šalia Vilniaus Pilaitės mikrorajono pastatytas gyvenamasis namas su žaliu stogu – vila „Smėlio 69“. Pastatas išsiskiria veržlia architektūra ir netradiciniais sprendimais, nuo sklypo atsiveria puikus vaizdas į Vilniaus miestą ir televizijos bokštą. Namo projektas sukurtas optimaliai panaudojus pasaulio šalių orientaciją, saulės energiją, gražius panoraminius vaizdus ir pietinį kalvos šlaitą.

Gethouse.lt nuotr.
Gethouse.lt nuotr.

Vilos „Smėlio 69“ projektą sukūrė architektas Marijus Surdokas su „GetHouse.Lt“ architektų komanda. Namo projektui pristatyti pirmą kartą Lietuvoje buvo sukurtas interaktyvus internetinis pasivaikščiojimas aplink namą ir papildytosios realybės maketas, kurį kiekvienas gali atsisiųsti į išmanųjį telefoną ir turėti virtualų namą ant savo stalo.

Gethouse.lt nuotr.

Kuo ypatingas šis projektas

Miesto vila „Smėlio 69“ suprojektuota remiantis inovatyvaus namo projektavimo principais. Optimaliai suderinti pažangiausi planiniai, tūriniai, funkciniai ir techniniai namo sprendiniai sukuria išskirtinę namo kokybę ir vertę.

Namas maksimaliai išnaudoja teigiamus aplinkos veiksnius ir eliminuoja neigiamus. Vila kalvos šlaite įkomponuota taip, kad dauguma langų atsivertų į pietus, dalis – į vakarus ir rytus. Šiaurinėje pusėje nėra nė vieno lango, tik įėjimo durys. Virš pietinėje pusėje esančių langų suformuotos žaliuzės vasarą apsaugo namą nuo perkaitimo. Šiaurinėje pusėje namas yra tarsi kalvos dalis – žalias stogas sujungtas su ant žemės augančia žole – šis sprendimas padeda apsaugoti namą nuo šaltų šiaurės vėjų.

Gethouse.lt nuotr.

Planinė vilos „Smėlio 69“ struktūra sukurta be koridorių ir uždaros laiptinės. Nors žiūrint į fasadą matomi tik du aukštai, namo viduje yra penki aukščio lygiai. Pirmajame lygyje yra du kambariai ir vonia. Antrajame – erdvi svetainės zona su židiniu ir vitrininiu stumdomuoju langu į terasą. Trečiajame lygyje (šiaurinėje namo pusėje) yra įėjimas į namą, techninės patalpos, virtuvė ir valgomasis. Ketvirtasis lygis – privati šeimininkų zona, kurioje yra miegamasis su stoglangiu virš lovos, vonia ir drabužinė. Penktajame lygyje suprojektuotas virš svetainės pakibęs balkonas – jame yra darbo ir poilsio zona su darbo stalu, biblioteka ir pianinu. Visi lygiai sujungiami laiptais pagrindinėje erdvėje. 

Gethouse.lt nuotr.

Kaip kilo paties namo idėja

Namo architektūra neatsiejama nuo sklypo. Neįmanoma sukurti namo projekto ir jo visiškai nepakoregavus pastatyti bet kuriame sklype. Kuriant miesto vilą „Smėlio 69“ buvo atlikta sklypo verčių analizė ir projektuojama atsižvelgiant į ją. 

Gethouse.lt nuotr.

Namo tūrio ir fasadų dizainas sukurtas kelionės po Europą metu. Po įdomios pažintinės dienos Frankfurte Marijus Surdokas atsisėdo į automobilį daugiaaukštėje automobilių stovėjimo aikštelėje ir savo eskizų knygoje nubraižė namo planą. Labai lengva kurti, kai mintys laisvos ir pilnos naujų vaizdinių. 

Gethouse.lt nuotr.

Žinoma, grįžus iš kelionės, reikėjo atlikti detalųjį darbą, kuriant techninį ir darbo projektą. Architektūros ir visos inžinerinės namo dalys buvo projektuojamos apie tris mėnesius. Projektui įgyvendinti suburta perspektyviausių konstruktorių ir inžinierių komanda, sukūrusi išties įdomių, funkcionalių ir inovatyvių sprendimų.

Gethouse.lt nuotr.

Bendras plotas
280 kv. m
Aukštų skaičius
2
Kambarių skaičius
5
Plotas be garažo
245 kv. m
Garažo plotas
35 kv. m
Terasos plotas
40 kv. m

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis