Vieno 57 kv.m. aukšto rekonstrukcija name Kretingoje

Kretingos rajone esančiame senos statybos individualiame name dizaineris Ernestas Možeiko gavo užduotį sukurti interjerą svečių patalpoms. Išsiaiškinus kokios spalvos ir interjero detalės yra šeimininkams arčiau širdies, buvo pasirinktas žemės spalvų eklektiškas klasikos ir šiuolaikinio dizaino derinys.

Kadangi patalpų plotas nedidelis, nesinorėjo jų smulkinti dar labiau, tad svetainės ir miegamojo zoną nuspręsta atskirti nedidele ažūrine pervara. Tokiu būdu lova atitveriama nuo praėjimo, bet neprarandamas erdvės pojūtis ir neizoliuojama dienos šviesa.

Interjere žaidžiama medžiagų charakteriais: masyvūs natūralaus granito laiptai kontrastuoja su lengvu berėmiu stiklu, o šalia jų „šiaušiasi“ šiurkšti dekoratyvinio tinko siena. Šalto poliruoto betono prieškambario grindys įsilieja į gyvenamojo kambario erdvę ir čia susiduria su šilto medžio tekstūros laminatu. Šiuolaikiškai blizga juoda pertvarėlė, iš sienos išnyra organiškų formų gipso reljefas.

Buvo sugalvota dekoratyviai paslėpti užuolaidų karnizus – tiek svetainės, tiek miegamojo zonose palubėje sumontuotos gipso kartono juostos, jose įrengtas apšvietimas. Dekoratyvūs apšvietimo sprendimai panaudoti ir laiptinėje: virš laiptų aikštelės sieniniai šviestuvai išryškina tinko faktūrą, o lokalūs šviestuvėliai virš pakopų ne tik leidžia saugiau naudotis laiptais, bet ir pabrėžia juos kaip interjero akcentą.

Ernestas Možeiko mano, jog viena iš pagrindinių dizainerio pareigų yra padėti užsakovams suprasti kas jiems patinka. Dizaineris neturėtų primetinėti savo skonio, neįsiklausydamas į kliento poreikius. O klientui tokiu atveju nereikėtų aklai sutikti su viskuo, ką pasiūlo dizaineris. Tik dirbant dialogo principu, gali būti sukurti šeimininkus džiuginantys namai.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis