9 klaidos, kurias darote miegamajame

Vieta, kur miegate, turi būti tarsi šventovė. Miegamasis – tai ramybės oazė. Tai vieta miegui, meilei, svajonėms. Dažnai tai labiausiai pažeidžiama erdvė. Tai vieta, iš kurios tikimės prieglobsčio, galimybės atsijungti ir jaustis saugiai, tad jai reikia skirti ypač daug dėmesio.

Norint susikurti tokį prieglobstį, verta kaip reikiant pasistengti. Miegamasis, kuris leidžia pasijusti gerai, su jūsų savijauta gali nuveikti stebuklus. Štai keletas patarimų, kurie padės tai padaryti.

1. Renkatės ryškią, į akis krentančių raštų patalynę

Nors jums atrodo, kad miegamojo lova privalo atspindėti jūsų asmenybę, tačiau rėksmingos spalvos ir raštai nepadeda sukurti šiame kambaryje ramybės oazės. Ryškiems raštams tarkite „ne“ ir miegamajame verčiau rinkitės baltą arba neutralias spalvas. Tegul pagrindas bus neutralus, vizualiniu akcentu visada gali tapti spalvingos dekoratyvinės pagalvės – jas akys kur kas lengviau priims. Dekoratyvines pagalves ar lovatiesę galima rinktis minkštos tekstūros, tačiau šie elementai neturi būti pernelyg brangūs, kad galima būtų apkeisti.

Shutterstock nuotr.

2. Išleidžiate per daug pinigų brangiam lovos rėmui

Vietoj stambios sumos didelių gabaritų lovai, verčiau įsigykite paprastą aptraukiamą galvugalio lentą. Tai atsieis gerokai pigiau ir turėsite galimybę išreikšti savo kūrybiškumą aptraukdami skirtingomis medžiagomis. Jeigu norite išsiversti dar pigiau, galite apskritai atsisakyti galvugalio lentos ir pakeisti ją širma, vintažinėmis durimis ar netgi pačių pagamintu abstrakčiu paveikslu.

3. Paliekate plikas sienas

Jeigu norite, kad miegamasis atspindėtų jūsų asmenybę, jis turi būti asmeniškas. Nėra geresnės išraiškos formos kaip menas, ar tai būtų kažkas išsirinkto blusų turguje, įsigyta iš mėgiamo menininko ar pasidaryta pačių. Geriau už viską jus atspindėtų siena-galerija. Tiems žmonėms, kuriuos įsileidžiate į savo miegamojo erdvę, tai taptų puikia tema pokalbiui. Ir nesijaudinkite, kad nupirksite netinkamą daiktą. Tiesiog pirkite tai, kas jums patinka. Jeigu neturite daug pinigų, įrėminkite servetėlę, kurią išsaugojote iš pirmojo pasimatymo su savo mylimuoju. Tai taip pat yra menas.

Shutterstock nuotr.

4. Jūs nepaleidžiate telefono iš rankų

Kuo miegamajame bus mažiau elektronikos, tuo geriau. Ypač svarbu atsisakyti šiame kambaryje mobiliojo telefono. Melsva ekranų skleidžiama šviesa imituoja dienos šviesą, kuri sujaukia natūralius organizmo procesus ir neleidžia užmigti. Be to, tikėtina, kad ant telefono esančios bakterijos pasieks jūsų veidą. Kalbant apie nuotaiką, po ranka esantis telefonas taip pat nežada nieko gero. Po vidurnakčio vienaip ar kitaip nieko gero nutikti negali. Eikite miegoti ir palikite telefoną iki ryto ramybėje.

5. Padarote betvarkę ir nesutvarkote

Kai jūsų erdvėje yra netvarka, netrukus panašiai galite pradėti jaustis ir jūs patys. Kam to reikia? Pasirūpinkite, kad pakaktų vietos daiktų laikymui. Viskas privalo turėti savo vietą ir joje būti. Juk ne tik jums patiems norisi kasdieninės harmonijos mintyse, bet ir nesinori panikuoti dėl tvarkos miegamajame, kai į jį netikėtai užsuka svečias.

Shutterstock nuotr.

6. Jūsų apšvietimo galimybės yra pernelyg ribotos

Jeigu miegamajame vienintelis šviesos šaltinis yra ant lubų pakabintas šviestuvas, tai didelė klaida. Miegamojo apšvietimas turi alsuoti seksualumu ir ramybe. Privalote pasirūpinti, kad virš galvų esančio apšvietimo ryškumas būtų reguliuojamas. Tai padaryti labai lengva, tam nereikia jokio elektriko. Lemputes rinkitės nuo 25 iki 40 vatų, neryškesnes. Taip pat pasirūpinkite keliais šviesos šaltiniais.

7. Naudojate smulkias žaliuzes (arba visiškai neturite užuolaidų)

Užuolaidos miegamajame yra esminis dalykas, nes jos užtikrina privatumą, blokuoja šviesą ir tarnauja kaip dar vienas žavus puošybos elementas. Tad jeigu nenorite demonstruotis prieš savo kaimynus, pirmiausia privalote pasirūpinti užuolaidomis, tik jos turi būti tinkamos. Daugelis žmonių renkasi smulkias žaliuzes, kurios didžiąją laiko dalį būna užtrauktos. Jos netinka, ant jų renkasi dulkės, traukinėjamos pirmyn-atgal jos sukuria klasikinį garsą. Vietoj šitų paprastų žaliuzių verčiau rinkitės romanetes. Arba galite rinktis tikras dviejų sluoksnių užuolaidas, dengiančias langą nuo lubų iki grindų. Vienas sluoksnis turi būti permatomas ir lengvas, o kitas – visiškai užtemdantis šviesą, kad leistų miegoti tada kai jums to reikia.

8. Mokate daug už brangius čiužinius ar perkate juos ne ten, kur reiktų

Daugeliui atrodo, kad čiužinius lovoms galima įsigyti tik milžiniškuose prekybos centruose ir už galimybę miegoti ant jo reikia pakloti kone visas gyvenimo santaupas. Tačiau šiais laikais yra nemažai elektroninės prekybos interneto svetainių, kurios siūlo pirkėjams puikią galimybę įsigyti kokybišką čiužinį už normalią kainą.

Shutterstock nuotr.

9. Nepakankamai valote savo lovą

Dulkių erkutės! Jos yra visur, ypač miegamajame. Tai nėra taip siaubinga, kaip skamba, išskyrus tuos atvejus, kai esate joms alergiškas. Dauguma siurblių nepajėgia iš čiužinių susiurbti tūkstančių (o kartais ir milijonų) dulkių erkučių, tačiau yra ir labai pažangių šiuolaikiškų siurblių, kurie gali pašalinti kone visus alergenus: augintinių plaukus, pagalvių plunksnas ir kitus nemalonius dalykus, kurie atsiduria jūsų lovoje. Jeigu tokio siurblio neturite, kad lova būtų švari, reikia kartą per savaitę keisti patalynės užvalkalus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis