Prisijunkite!

Prisijungę vartotojai gali:

  • dalyvauti konkursuose
  • skaityti straipsnius vėliau
  • gauti naujienų prenumeratą

Neturite paskyros?

Ramaus miego paslaptis: kaip teisingai pastatyti lovą

Pateiksime kelias miegamojo įrengimo taisykles – jei jų laikysitės, visada būsite sveiki ir pailsėję.

Kaip pastatyti lovą miegamajame

Lova turi būti 7 cm aukštesnė nei kelių lygis, ir 10 cm ilgesnė už paties aukščiausio miegamojo gyventojo ūgį.

Shutterstock

Ne paslaptis, kad visavertis miegas užtikrina puikią savijautą ir pakilią nuotaiką. Visi žino, kad norint būti sveikam, reikia miegoti apie 8 valandas per parą. Bet mažai kas susimąstė, kad mūsų miego kokybei didesnę įtaką turi, atrodytų, neesminės smulkmenos, nei šalia knarkiantis gyvenimo partneris.

Shutterstock

Pati palankiausia vieta lovai – prie sienos. Lova, kurios galvūgalis remiasi į sieną, sukuria saugumo ir jaukumo jausmą. Nerekomenduojama statyti lovos galvūgaliu į langą arba kampą.

Shutterstock

Taip pat nereikėtų galvūgalio statyti po nuožulniu pakibusiu stogu – tai nepalankiai veikia psichinę sveikatą.

Shutterstock

Lovą reikia statyti taip, kad prie jos galima būtų prieiti iš abiejų pusių. Nevertėtų užgriozdinti priėjimo prie jos nereikalingais daiktais. Apskritai miegamajame derėtų vengti per didelio daiktų kiekio, nes jie trukdo kokybiškai pailsėti. Miegojimo zonoje turi būti tik būtiniausi daiktai, nes kiekviena detalė miegamajame sukaupia ir išlaiko tam tikrą energiją.

Shutterstock

Beje, tai sakytina ir apie senus daiktus, kuriuos visi taip mėgsta laikyti patalynės dėžėje. Suraskite jiems kitą vietą arba apskritai nelaikykite jų namuose.

Shutterstock

Lovą statykite kuo toliau nuo durų, nes miegamajame jūsų neturėtų trikdyti triukšmas ir kasdieniai reikalai. Be to, virš lovos nekabinkite jokių šviestuvų, paveikslų ir lentynų. Kai miegant virš galvos kažkas kabo, sunku atsipalaiduoti.

Pageidautina, kad lovoje gulintis žmogus matytų duris. Jei durys yra už galvos arba per arti, miegas bus neramus ir negilus. Beje, sakome, jei norite, kad santykiai su antrąja puse būtų harmoningi, nesirinkite lovos, kuri yra padalyta į dvi dalis. Tokia konkreti linija gali paskatinti nesutarimus ir konfliktus.

Atminkite, kad miegamajame visada turi būti švaru ir gaivu! Patalynę keiskite ne rečiau nei kartą per savaitę ir nepamirškite, kad čiužinį reikia retkarčiais apversti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis

Prisijunkite!

Prisijungę vartotojai gali:

  • dalyvauti konkursuose
  • skaityti straipsnius vėliau
  • gauti naujienų prenumeratą

Neturite paskyros?