Kaip pagyvinti nuobodų miegamąjį

Dauguma žmonių praleidžia vieną trečdalį savo gyvenimo miegamuosiuose, tačiau labai dažnai ši erdvė yra nuobodi ir monotoniška, o ne energijos suteikianti poilsio šventovė. Įvairių baldų ir aksesuarų margas kratinys kartu su baltų sienų pasirinkimu yra tipinės dekoro klaidos. Laimei, šios erdvės pokyčiams nereikia daug pinigų ar laiko – tik šiek tiek kūrybiškumo.

Spalva

Kelios dažų skardinės gali padaryti stebuklus kambario atmosferai. Geriausiai tinkančios spalvos yra nuo šviesių iki vidutinių, įskaitant ir pastelines, jei jos nėra išblukę. Koralų ir rožinės spalvos suteikia miegamajam šiltumo, o šviesiai mėlynos ir mėtos žalumo spalvos sukuria ramią, atpalaiduojančią atmosferą. Venkite prislopintų, pilkų ar tamsių spalvų tonų. Nudažykite sienų dekoratyvines juosteles, medžio dirbinius ir baldus balta spalva, kad sukurtumėte kontrastą, ir pagyvinkite trupučiu juodos spalvos tokiais aksesuarais, kaip paveikslų rėmai, vazos ar elektroniniai prietaisai, kad suteiktumėte kambariui šiek tiek veržlumo. Priderinkite papildančios spalvos – spalvų paletės rate priešingos jūsų sienų spalvai lovos užtiesalą, užuolaidas ir kilimėlius, kad sukurtumėte kontrastą; arba naudokite analogines spalvas (kuriomis dažėte sienas) harmoningesniam vaizdui. Derinkite vienos spalvos audinius ir kilimus su ryškiais, grafiškais raštais. Galite pakabinti virš lovos didelį paveikslą, kad sukurtumėte dramatiškumo ir įdomumo efektą.

Fotolia nuotr.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Dizainerės patarimai, kaip nepadaryti esminių klaidų kuriant miegamojo zoną
Kaip namus įsirengė Latvijoje gyvenantis meksikietis (FOTO)

Apšvietimas

Bendro ir funkcinio apšvietimo derinimas suteikia funkcionalumo ir padeda išreikšti jūsų miegamojo nuotaiką. Stalo šviestuvai arba toršerai gali tuo pat metu teikti šviesos ir skaitymui, ir bendram apšvietimui, o nišose esančios lempos arba akcentiniai šviestuvai, nukreipti į tam tikras vietas, gali suteikti ryškesnį funkcinį apšvietimą. Toršerai ir į grindis montuojami šviestuvai gali pagyvinti tamsius kampus ir suteikti dimensijos; už vazoninės palmės į grindis įmontuotas šviestuvas gali suteikti erdvei ir daugiau šviesos, ir įdomumo, metant šešėlį aplink. Venkite naudoti tiesioginį apšvietimą iš viršaus; paprastai jis yra per ryškus, nuobodus ir nemalonus.

Fotolia nuotr.

Tekstūra

Tekstūrų įvairovė jūsų miegamajame suteikia įvairovės pojūtį. Vieną ar daugiau sienų išklijuokite lininės tekstūros sienų tapetais; patieskite ant grindų arba pakabinkite ant sienos storą, spalvingą vilnos kilimą; prabangiam, elegantiškam įvaizdžiui rinkitės šilko ar brokato lovos užtiesalą ir užuolaidas arba paprastą medvilnę – gaiviam ir šiugždančiam įvaizdžiui. Priderinkite juodus, nerūdijančio plieno ir stiklo baldus bei aksesuarus, norėdami šiuolaikiško akcento, arba rinkitės medį, norėdami labiau tradicinės išorės.

Fotolia nuotr.

Erdvė

Baldų reikalavimai miegamajam kambariui gali būti labai paprasti: lova, naktinis staliukas ar staliukai, komoda ir galbūt kėdė. Nelaimei, kai šie baldai yra tiesiog pristumiami prie sienų, rezultatas yra nuobodus ir nelabai funkcionalus. Sutelkite dėmesį į kambario tridimensinį pobūdį. Sukurkite kelias skirtingos paskirties erdves ir dekoruokite kiekvieną erdvę tokiu būdu, kuris suteiktų jai šiek tiek savitumo ir tuo pačiu derėtų su likusia kambario erdve.

Fotolia nuotr.

Pavyzdžiui, paskirkite vieną kambario dalį miegui, o kitoje kambario dalyje sukurkite vietą pasėdėti su keliomis kėdėmis aplink žemą staliuką arba įrenkite erdvę skaitymui prie lango su minkštasuoliu ir staliuku bei toršeru. Vaikų ir paauglių miegamuosiuose patieskite patogų kilimėlį ir padėkite keletą sėdmaišių jiems ir jų draugams bei daug spintelių žaislams ir knygoms. Derinkite įvairių aukščių baldus, kad visas kambarys, nuo viršaus iki apačios, būtų vizualiai įdomus. Taip pat nepamirškite dekoruoti bent vienu kambariniu augalu, kuris jūsų miegamajam suteiks gyvybės.

Fotolia nuotr.

***

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 100 Lt vertės prancūziškos kosmetikos gamintojos "L'Occitane" dovanų čekį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis