10 patarimų, kaip tinkamai išnaudoti nedidelio miegamojo erdvę

Miegamojo interjero kūrimas yra visiškai kitoniška užduotis, palyginus ją su kitų namų erdvių dekoravimu. Taip yra todėl, nes miegamasis – asmeninė poilsio tvirtovė, kurioje be galo svarbu išlaikyti atmosferišką ramybės jausmą. Kartais nuosavai oazei sukurti miegamajame gali trukdyti mažas erdvės kiekis. Pristatome 10 patarimų, kaip tinkamai išnaudoti nedidelio miegamojo erdvę.

1. Pasakykite „ne“ netvarkai ir asmeniniais daiktais perkrautai erdvei. Netvarkinga ir nereikalingais daiktais perpildyta erdvė kelia streso jausmą, kurio šiame kambaryje apskritai neturėtų būti. Kuo daugiau daiktų bus nedideliame miegamajame, tuo mažesnis jis atrodys. Jeigu užėjus į miegamąjį nei vienoje vietoje nematote grindjuosčių, tai reiškia, kad kambaryje tikrai yra per daug baldų. Tam, kad miegamajame galėtumėte jaustis ramiai ir visiškai atsipalaiduotumėte, baldų ir aksesuarų kiekis šioje erdvėje turi būti minimalus.

2. Išnaudokite natūralią šviesą. Natūrali šviesa bet kokioje erdvėje yra labai svarbi. Per langus krentanti natūrali šviesa ne tik kuria papildomos erdvės įspūdį, bet ir erdvei suteikia pozityvios energijos. Nedideliame miegamajame langus rekomenduojama dengti kuo mažiau – dienomis patariama juos laikyti atvirus, o privatumui vakare sukurti galima naudoti roletus, žaliuzes ir kitas panašias priemones.

Shutterstock

3. „Sluoksniuokite“ dirbtinį apšvietimą. Be natūralios šviesos, miegamajame be galo svarbus yra ir dirbtinis apšvietimas. Nedideliame miegamajame tinkamai parinktas apšvietimas yra raktas, kuris atveria kelią į atmosferiškai atrodančią erdvę. Mažame miegamajame rekomenduojama naudoti bent kelis skirtingus dirbtinės šviesos šaltinius.

Shutterstock

4. Naudokite veidrodinius paviršius erdvei praplėsti. Veidrodžiai interjere turi magišką galią praplėsti erdvę ir jai suteikti papildomos šviesos. Nedideliame miegamajame spinta su veidrodinėmis durimis yra geras sprendimas, nes ji vizualiai neužima papildomos vietos.

Shutterstock

5. Laikykitės paprastos spalvų paletės. Vizualinė harmonija yra be galo svarbi miegamajame. Per daug spalvų nedidelėje erdvėje sukurs chaotiškumo įspūdį, todėl geriausia yra laikytis paprastos spalvų paletės ir nenaudoti daugiau nei trijų spalvų.

Shutterstock

6. Išnaudokite sumanias sandėliavimui skirtas vietas. Nedidelėje erdvėje visada praverčia papildomos, sandėliavimui skirtos vietos. Miegamajame tam gali pasitarnauti lova su šonuose įrengtais stalčiais, arba lova pastatyta ant pjedestalo.

Shutterstock

7. Sukurkite centrinį, dėmesį patraukiantį tašką. Akį patraukiantis centrinis taškas mažame miegamajame yra svarbus todėl, nes jis atitraukia dėmesį nuo likusios erdvės ir jos nedidelio dydžio. Kambario centriniu objektu gali tapti akcentinė siena, išskirtinis paveikslas virš lovos ar netikėtas lovos galvūgalis.

8. Įkomponuokite ramų skaitymui skirtą kampelį. Nors mažo miegamojo nesinori apkrauti papildomais daiktais, kampe pastatyta stilinga kėdė ar fotelis gali tokiai erdvei suteikti papildomo šarmo. Tokia detalė taip pat prisidės kuriant asmeninės oazės įspūdį.

Shutterstock

9. Sukurkite kuo daugiau laisvos vietos kojoms. Kai miegamasis yra itin nedidelis, kiekvienas jo centimetras pasidaro labai svarbus. Kad miegamajame judėjimui liktų kuo daugiau vietos, rekomenduojama naudoti prie sienos pritvirtinamus baldus bei akcentus. Tai gali būti prie sienos tvirtinami naktiniai staliukai arba naktiniai šviestuvai.

10. Išnaudokite vertikalią erdvę. Nedidelės kvadratūros kambaryje rekomenduojama išnaudoti jo aukštį.

Shutterstock

Naudokite sandėliavimui skirtus baldus, kurie siekia lubas, taip turėsite daugiau vietos daiktų sandėliavimui ir kartu per daug neapsunkinsite erdvės.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis