Loftas, kuriame ganosi žąsys

„Dauguma dalykų mūsų gyvenime vyksta įsiterpus standartams ir klišėms. Tuo tarpu lofto erdvė išlaisvinta, nesusijusi su stereotipais, kaip ir tokią erdvę pasirinkę žmonės. Atgimusi apleista erdvė naujam gyvenimui prašėsi simbolio, kuris primintų apie virsmą iš apleistos į prijaukintą erdvę, tinkamą netgi netikėtiems paukščiams. Trejetas trepsenančių žąsų šmaikščiai kalba apie pramoninių apleistų erdvių atgimimą“, – taip sukurtą šmaikščią avantiūrą pristato architektė Renata Mockutė.

– Kokia Jūsų pagrindinė vertybė kuriant interjerą?
– Daugiausiai loftą, kaip gyvenamąją erdvę, renkasi jaunos širdies, meniški, kupini polėkio žmonės, kurie žavisi neapibrėžtos erdvės pojūčiu. Ši erdvė nesuvaržyta, todėl ir žmonės gyvenantys tokioje
erdvėje laisvesni, tuo pačiu jautresni aplinkai. Paprastai loftus renkasi įmantrių poreikių
minimalistai, kurie vertina erdvę, kuri yra švari, neapkrauta prabanga ir tviskėjimu. Kuriant
gyvenamąją erdvę lofto šeimininkams didžiausia vertybė tapo dermės paieškos. Svarbiausias dermės pajutimas, taip, kad interjeras atspindėtų užsakovą, jo gyvenimo būdą, atrastų santykį su fantazijos išraiškomis, kuri būstą paverstu unikaliu.

Kaip šiame lofte suprojektuota šviesa?
– Apšvietimas itin reikšminga interjero projekto dalis, kurioje svarbu užtikrinti jo įvairumą. Taip erdvės įspūdis paraleliai kintamas nuo užsakovų poreikių ir nuotaikos. Lofto interjere apšvietimas projektuotas kelių tipų – funkcinis, akcentinis ir taškinis priklausomai nuo funkcinių zonų. Svarbu erdvėje buvo pabrėžti patį tūrinį sprendimą, medinėse antresolės sijose yra integruotas šiltas apšvietimas, paryškinantis bendrą antresolės formą, kuri efektyviausiai atsiskleidžia apšvietus vakare. Apie buvusią pramoninę erdvę kalba masyvūs prožektoriai svetainės zonoje, kurių apšvietimo kampus gali keisti patys užsakovai.

Svetainė
Svetainė
S.Puzanskij nuotr.

Ar interjere esanti griežta pramoninė sija nesukuria sunkumo įspūdžio?
– Interjero projekte erdvės fonas lyg baltas lapas, kuriame nevaržomai žaidžia nauji ryškesni interjero elementai. Konvertuojant erdvės funkciją iš pramoninės apleistos erdvės į gyvenamąją, ypač svarbi seno ir naujo sintezė. Vienas iš uždavinių buvo santūriai atspindėti pramonės dvelksmą. Juodi atspalviai padėjo paryškinti, kas yra nauja ir kas sena tūriniame erdvės zonavime. Griežtas erdvės akcentas yra pramoninė sija (su išlaikyta tekstūra), kuri sąveikauja su nauja erdvės riba – juodo tono konsulinių laiptų siena. Metalinėms horizontalioms konstrukcijoms taip pat parinktas juodas tonas, kad vizualiai būtų nubrėžta nauja riba.

Dvi miegamojo zonos įrengtos lofto antresolėje.
Dvi miegamojo zonos įrengtos lofto antresolėje.
S.Puzanskij nuotr.

Kuo pasižymi miegamasis?
– Miegamasis, tai nesuvaržyta pertvarų ar sienų zona, kuri atrado vietą antrame aukšte. Šviesios žemės tonų spalvos dera greta kontrastingų juodų atspalvių akcentų – šviestuvų, tekstilės. Šįkart lengvos konstrukcijos balto tono tvorelė skiria miegamojo zoną, kartu pabrėždama erdvės pratakumą.

Virtuvės zonoje esančioje saloje integruota  vyninė, plautuvė, orkaitė, kiti smulkūs elementai.
Virtuvės zonoje esančioje saloje integruota vyninė, plautuvė, orkaitė, kiti smulkūs elementai.
S.Puzanskij nuotr.

– Kuo išsiskria šio lofto virtuvės sala?
– Nesuvaržytos erdvės traukos centru tapo virtuvėje suprojektuota sala. Šis baldas dvilypės paskirties. Iš vienos pusės – tai patogus darbastalis su integruota orkaite, plautuve, iš kitos – tai patogi valgymo vieta. Salos tūris idealiai įsikomponuoja savo padėtimi, faktūra, forma į bendrą visumą.

– Kodėl vonioje rinkotės tamsaus tono šiurkščią tekstūrą?
– Vonios kambario interjeras projektuotas kaip neatsiejama visumos dalis, kuri kalbėtųsi su bendra interjero stilistika. Šiurkštus pramone dvelkiantis sienos paviršius, pramoninės, tačiau šviesios epoksidinės grindys, švelnus lengvo atspalvio medis, juodo atspalvio erdvę pabrėžiančios lubos – tai kontrastai, kuriais ir vonios kambaryje atskleidžiama seno ir naujo sintezė. Pramonės dvelksmas susiduria su naujais, šiltais interjero elementais.

Lofto projekto planas
Lofto projekto planas
S.Puzanskij nuotr.

Plačiau apie Renatą Mockutę:

Architektė, išsilavinimą įgijusi Vilniaus Gedimino technikos universitete (bakalauro laipsnis architektūra, magistro laipsnis – urbanistinių kompleksų architektūra), taip pat studijavo Ispanijoje, Valencijoje, Universitat Politecnica de Valencia universitete, stažavosi Amsterdame, Nyderlanduose, architektų studijoje.

Turėjo nemažai galimybių pasilikti už Lietuvos ribų, tačiau jos gyvenimas – netikėtumas, kuris kiekviename etape mįslingai keičiasi, tarsi kas nors vestų į vieną ar kitą polio pusę. Su vyru liko gimtinėje, nes prijaukino apleista lofto erdvė, kurią netikėtai įsigijo Vilniuje. Šis loftas įtraukė į kūrybos liūną, kuriame, anot architektės, plaukioja iki šiol.

Šis interjeras pelnė 2 vietą konkurse „Metų paletė“ privataus interjero kategorijoje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis