Šiuolaikinis, bet jaukus kaimiškas stilius interjere

Apsiginklavus laiku, dažais ir medžiaga su smulkių gėlyčių raštais, nereikalingą komodą, servantą ar senovišką krėslą lengvai galima paversti šiuolaikine kaimiško stiliaus interjero detale.

Kantri, arba kaimo, stilius gimė Anglijoje praėjusio amžiaus pradžioje. Jaukūs ir vaizdingi Anglijos provincijos nameliai su gyvatvorėmis, gėlynais ir grįstais keliais būdavo įrengti būtent tokia dvasia.

Kalbant apie kaimišką stilių, dažniausiai galvoje turimas apibendrintas provincijos interjero vaizdas be jokios konkrečios „tautybės“.

Išskirtiniai kaimiško stiliaus bruožai – „kaimiški“ baldai, kilimėliai ir užtiesalai iš medžiagos skiaučių, skrynios ir pinti krėslai, gausybė keramikos ir kompozicijos iš gėlių, paprastuose mediniuose rėmuose įrėminti paveikslai su gyvūnais, kaimo gyvenimo scenomis ir natiurmortais, žinoma, tai ir įvairiausi skiautiniai.

Shutterstock nuotr.

Šio stiliaus interjerui būdinga spalvų įvairovė, tačiau spalvos ne ryškios, o veikiau sodrios, vos prigesintos. Kaimiško interjero spalviniai sprendimai pasižymi natūraliais, dažniau šviesiais ir pasteliniais tonais.

Kaimiško interjero sienoms naudojamas dekoratyvinis tinkas, kuris kartais derinamas su akmeninės ar plytinės sienos elementais.

Medis naudojamas daugiausia šviesaus, šilto atspalvio. Sienų dekorui puikiai tiks ir neryškūs popieriniai sienų apmušalai su švelniu gėlių raštu.

Shutterstock nuotr.

Kaimiško stiliaus interjerą papildys nedidelės sofos, patys įvairiausi foteliai ar krėslai.


Shutterstock nuotraukos

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis