Modernios klasikos kontrastai

Atnaujintame sostinės senamiesčio name įrengtą butą projektavusi architektė Dovilė Martinaitytė, norėdama susieti naują interjerą su išskirtine namo aplinka, pritaikė sumodernintos klasikinės stilistikos elementų, o erdvę dekoravo šiuolaikines dizaino tendencijas atspindinčiais baltais ir pilkais tonais, suteikiančiais senamiestyje įrengtam butui šiuolaikiškumo pojūtį.

Renovuotame Vilniaus senamiesčio name esančiame maždaug 80 kv.m ploto trijų kambarių bute kitame mieste gyvenantys šeimininkai norėjo įrengti antrąjį būstą, kuriame galėtų apsistoti atvykę pasisvečiuoti į sostinę.

Atsižvelgdama į tokius šeimininkų poreikius interjerą projektavusi architektė Dovilė Martinaitytė pirmiausia pakoregavo funkcinių zonų išdėstymą: virtuvė iš bendrojo kambario buvo perkelta į buvusio vonios kambario vietą, padidintas šeimininkų vonios kambarys, dvivėrėmis durimis atskirta privačioji zona, o pagrindinėje kone taisyklingo kvadrato erdvėje suformuotas baltai dekoruotas bendrasis kambarys su svetainės ir valgomojo zonomis, kurioms išskirtinumo suteikė nedidelio nuolydžio lubose sumontuoti stoglangiai.

Norėdama akcentuoti kuriamą erdvės ir šviesos įspūdį, architektė visas grindis išklojo tamsinto ąžuolo parketlentėmis, sukuriančiomis klasikinį kontrastą ir išryškinančiomis šviesius interjero elementus.

Bendrajame kambaryje įkomponuoti modernaus dizaino vertikalių linijų krosnelė, kurios korpusą galima pasukti tiek į valgomojo, ties į svetainės poilsio zonos pusę.

Prabangos pojūtį interjere sukuria taikliai parinkti stilingi ir elegantiški aksesuarai, derantys prie sumodernintos klasikinės stilistikos.

Architektė itin stengėsi išsaugoti interjero erdvės ir šviesos pojūtį, todėl itin kruopščiai rinko baldus: buvo svarbu, kad jie neužgožtų erdvės, padėti išryškinti kuriamą modernios klasikos įspūdį ir būtų patogūs. Svetainėje palei sieną įkomponuota lakoniško dizaino šviesiu audiniu aptraukta sofa su žaismingais kavos staleliais ir dizaino klasika tapusiu įspūdingu toršeru „Flos“, atstojančiu pagrindinį apšvietimą. Valgomojo zonos centre puikuojasi įspūdingas skulptūriškų formų stalas su stikliniu ovalo formos stalviršiu, padedančiu išsaugoti erdvės pojūtį ir neužgožiančiu erdvės. Tokį pat įspūdį kuria ir prie jo priderintos ir prie sienos tarp langų įkomponuotos dvi stilingos stiklinės indaujos.

Valgomojo zonos centre puikuojasi įspūdingas skulptūriškų formų stalas stikliniu ovalo formos stalviršiu, padedančiu išsaugoti erdvės pojūtį, ir prie jo pritaikytomis klasikinio dizaino kėdėmis.

Į nedidelę virtuvę vedančios architektės suprojektuotos aukštos dvivėrės durys – ir puikus interjero dekoro elementas.

Kadangi virtuvėlėje nėra langų, šiek tiek šviesos čia patenka per aukštas vertikalių linijų stiklines duris.

Virtuvė suprojektuota buvusios vonios vietoje, tačiau šioje nedidelėje erdvėje sumaniai numatyta visa būtina įranga, kurios gali prireikti sostinėje besisvečiuojantiems šeimininkams.

Taisyklingo kvadrato bendrojo kambario erdvėje architektė suformavo prieškambario zoną, prie durų įkomponavusi baltą vertikalią spintą ir nedidelį grindų plotą prie jos išklojusi plytelėmis.

Originalaus dizaino, vertikalių linijų aukštos dvivėrės durys skiria bendrąjį kambarį nuo privačiosios erdvės, kurioje suprojektuotas nedidelis darbo kambarys bei svečių tualetas, taip pat šeimininkų miegamasis su atskiru vonios kambariu ir drabužine. Šviesų miegamojo koloritą Dovilė paįvairino sodriu vyšniniu atspalviu, derančiu prie švelnaus pilko kolorito lovos galvūgalio ir pabrėžiančiu šioje zonoje kuriamą jaukumo ir intymumo pojūtį. Jį sustiprina ir nestandartinė kambario erdvė su stogo nuolydžiu ir stoglangiais. Iš miegamojo galima patekti tiesiai į palyginti didelį, pilkais atspalviais dekoruotą šeimininkų vonios kambarį, kuriame architektė sukūrė šiuolaikišką, praktišką ir estetišką aplinką.

Šeimininkų vonios kambarys dekoruotas didelio mastelio šviesiai pilkomis keraminėmis plytelėmis, pabrėžiančiomis kambario dydį, o jo erdvę dar labiau praplečia veidrodinė siena.

Kad vonios kambarys būtų patogus ir funkcionalus, montuojant įrangą buvo kruopščiai apgalvotas kiekvienas erdvės centimetras.

Šeimininkų vonios kambaryje sumontuota patogi užuolaidomis uždengta dušo kabina, paryškinanti didelį patalpos aukštį.

Miegamasis dekoruotas tokiu pat koloritu, kaip ir visas interjeras, o jį pagyvina sodrus vyšninis romanečių atspalvis.

Projekto autorė – architektė DovilėMartinaitytė; nuotraukos – Augio Narmonto.

Nuotraukos – Augio Narmonto.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis