Kaip nepasiklysti: skirtumai tarp skandinaviško ir minimalistinio dizaino

Dizaino srities terminų reikšmės ir tinkamas jų vartojimas neretai tampa komplikuota užduotimi, sudėtingumu nė kiek nenusileidžiančia namų kino sistemos pajungimui savomis rankomis. Vis tik planuojant namų interjerą, kuris būtų jums idealiai tinkamas, atspindėtų jūsų skonį ir poreikius, būtinas specifinis žodynas, kuris padėtų kalbėti apie tam tikrų stilių niuansus.

Jei manote, kad minimalistinis ir skandinaviškas dizainas – tai baldai, kurių galima įsigyti prekybos centre „Ikea“, laikas gauti išsamios informacijos apie du šiuos interjero stilius, rašo elledecor.com.


Shutterstock


Minimalistinio dizaino esmė – pramoninių medžiagų ir geometrinių formų naudojimas grakščioje ir atviroje erdvėje, teikiant pirmenybę baltos ir juodos spalvų paletėms, akcentuojamas paprastumas ir funkcionalumas. Vis dėlto vertėtų pastebėti, kad laikui bėgant modernusis minimalizmas tapo švelnesnis ir mažiau griežtas, tekstūrų ir kitų erdvę jaukinančių aspektų paletė – platesnė.


Shutterstock


Terminas „minimalizmas“ iš pradžių naudotas XX a. septintojo dešimtmečio JAV vizualiojo meno autorių darbams apibūdinti. Mūsų dienomis šis terminas naudojamas apibūdinti viskam, pradedant kelnių kostiumais ir baigiant stalo įrankiais. Šio stiliaus estetika glaudžiai susijusi su tradiciniu japonų dizainu, itin švariomis linijomis ir atviromis namų erdvėmis.

Termino „skandinaviškas dizainas“ esmė – tai natūralios medžiagos, švelnūs atspalviai ir minimalistinės formos atvirose erdvėse. Modernaus interjero stilius gimė Šiaurės Europos šalyse (Švedijoje, Danijoje, Suomijoje, Islandijoje ir Norvegijoje) XX a. šeštajame dešimtmetyje. Puikus šios stiliaus pavyzdys – nedidelis užmiesčio namelis, kuriame dominuoja vienspalviškumas, o interjerą puošia meno darbai.

Be jokio abejonės, minimalistinis ir skandinaviškas dizainas turi nemažai bendrumų, tačiau esminis šiuos stilius skiriantis dalykas – tai naudojamos medžiagos. Įgyvendinant minimalistinio dizaino projektą dažnai naudojamas nerūdijantis plienas, chromuoti paviršiai ir lakuotas plastikas, o štai skandinaviškam dizainui būdingos organinės medžiagos: kanapių pluošto kilimai, medinės kėdės ir pinti krepšiai.


Shutterstock


Shutterstock


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis