Kaip sukurti jaukų ir nenuobodų interjerą

Ne paslaptis, kad žmogaus akiai komfortiškiausia – jauki pastelinė natūralių žemės atspalvių gama. Ne veltui tokį koloritą dažnai renkasi viešbučiai ar kitos įstaigos, kurioms svarbu sukurti emociškai pozityvią aplinką. Tačiau kartais tokiu būdu dekoruodami namus pakliūname į monotonijos spąstus, ir interjeras tampa nuobodus. Kaip to išvengti, pataria interjero dizainerė Virginija Sabaliauskienė.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Erdvė. Namų jaukumą padeda kurti net keli faktoriai, vienas jų – aplinkos funkcionalumas ir patogumas. Funkcionalumą lemia tinkamas zonų išdėstymas, taisyklinga baldų kompozicija, apšvietimo sistema – jei nebus patogu, bus ir nejauku. Tačiau kartais pravartu erdvę paįvairinti neįprastomis formomis ir linijomis, ypač jei to reikalauja funkcionalumas. Tarkime, lenkta pertvara – ji ne tik labai praktiška, bet ir padeda sukurti įdomesnes patalpų formas.

Žurnalas "Mano namai"

Apdaila. Puiku, jei originalių akcentų pavysta pritaikyti projektuojant apdailos elementus: galbūt išsirinkti įdomius tapetus ar plyteles, sukurti išskirtinį koliažą iš laikraščių ar nuotraukų, papuošti sienas piešiniu ar medžio lentelių intarpu, įrengti neįprastą apšvietimą. Svarbu, kad tai derėtų tarpusavyje ir atitiktų pasirinktą stilistinę koncepciją. Tokiu atveju interjeras išlieka vientisas, tačiau ne monotoniškas.

Žurnalas "Mano namai"

Detalės. Dekoruodami namus smulkmenomis nepamirškite saiko. Kartais perkrautos erdvės praranda estetikos įspūdį ir tampa panašiomis į sandėlį. Stenkitės kurti tam tikras kompozicijas, kurių elementus tarpusavyje sietų koks nors bendras bruožas – taip išvengsite chaoso.
Pastelinei lakoniškai erdvei pagyvinti rinkitės atitinkamos stilistikos paveikslus ar reprodukcijas, tiesa, jei norite, kad jie išties atliktų savo vaidmenį, jų dydį derinkite prie kambario proporcijų. Dideliame kambaryje mažas paveikslas nepadarys įspūdžio, o mažame bus sunku gerai apžiūrėti per didelį. Be to, nepamirškite namų tekstilės – minkštos faktūros namams visada suteikia ypatingo jaukumo. Tačiau ir čia galioja ta pati taisyklė: saikas, išskirtinumas ir pusiausvyros pojūtis.

Apie naujausią dizainerės Virgnijos Sabaliauskienės sukurtą projektą – modernų lakoniško dizaino interjerą – skaitykite žurnalo „Mano namai“ vasario mėnesio numeryje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis