PRIEŠ ir PO: lietuvės dizainerės eksperimentai 40 kv.m. bute Briuselyje

Dizainerė Jolanta Lapinskaitė-Vaitulionienė sukūrė interjerą pačiame Briuselio centre. Nors butas tik 40 kv.m., tačiau erdvės eksperimentams pakako.

Bute suprojektuotos kelios erdvės. Atvėrus buto duris, matome koridorių, kuris padalina buto erdvę į dvi dalis: kairėje koridoriaus pusėje išsidėstę san. mazgai (tualetas ir dušo kambarys), sandėliukas (kuriame sumontuotas boileris vandens šildymui, lentynos bei kabykla) ir virtuvėlė su pagrindiniais buities prietaisais, dešinėje – svetainės zona su valgomuoju bei miegamasis su dvivėrėmis durimis, o koridoriaus pabaigą vainikuoja balkonas, iš kurio atsiveria nuostabi Briuselio panorama.

„Šeimininkai ypatingų reikalavimų neturėjo, kadangi mano kurtus interjerus yra matę, be to, tai ne pirmas interjeras, kurį jiems kuriu. Dėl to jutau pasitikėjimą viso projekto metu. Tik pageidavo, kad interjere būtų nedaug daiktų ir netrūktų lengvumo bei šviesos“, - buto interjero vizija dalijosi dizainerė.

Verta išsamiau apžvelgti visas buto zonas. 5,5 kv.m. virtuvės zonos įrengimui yra panaudoti vienos žinomos švedų įmonės baldai bei buitinė technika, retro stiliaus plytelės. Šviesumo ir jaukumo įspūdį sukuria baltos sienų plytelės, kurių fone išryškėja medaus spalvos baldų fasadai, tuo pačiu vizualiai sudarydami vientisumo įspūdį su akmens masės grindų plytelėmis ir ąžuolo parketlentėmis. Jaukumo suteikia ir baltos lentynos, kuriose išdėstyti virtuvės indai bei įrankiai. Čia persipina jaukumas ir funkcionalumas.

17,5 kv.m. svetainėje suprojektuotos valgomojo ir poilsio zonos. Svetainėje panaudotas retro stiliaus pastelinių spalvų tapetas, kuris vizualiai užpildo erdvę šviesa bei yra puikus fonas minkštam garstyčių spalvos baldui bei knygų spintai. Taip pat svetainėje vizualiai įsikomponuoja ir valgomojo stalas su minkštais pilkos spalvos krėslais, kurių spalva atsikartoja languose (romanetėse), miegamojo sienos tapetuose ir pan.

Pro didelį svetainės langą, už kurio yra balkonas, atsiveria nuostabus Briuselio vaizdas, todėl langams panaudotos romanetės, kurios neuždengia vaizdo, tačiau sukuria jaukumo įspūdį, o esant poreikiui ir pridengia nuo saulės bei miesto šviesų.

Miegamojo erdvei išskirtinumo suteikia dvivėrės durys, kurios esant poreikiui, nusislenka ant pertvarinės sienos paviršiaus tarp svetainės ir miegamojo, taip sukurdamos erdvės įspūdį bei panaikindamos dienos šviesos poreikį patalpoje. Kolorito vientisumą miegamajame sukuria gėlių motyvais ištapetuota siena, miegamojo lova bei drabužių spinta (kurios veidrodinėse duryse atsikartoja tapeto vaizdas bei vizualiai sukuria nesibaigiantį erdvės įspūdį).

M. Kurpe nuotr.

Svetainės, miegamojo ir koridoriaus zonas taip pat apjungia ąžuolo parketlenčių grindys, dažytų sienų, baldų, tekstilės spalvos, kurios atsikartoja visose erdvėse.

Dušo patalpoje ir tualete galime matyti tas pačias plyteles, kurios yra panaudotos ir virtuvės zonoje, taip užtikrinant interjero vientisumą. Jaukumo dušo kambariui sukuria specialiai šiai erdvei siūta dušo užuolaida bei veidrodis su drožinėtais mediniais rėmais.

Jolanta Lapinskaitė-Vaitulionienė džiaugėsi, kad didelių sunkumų kuriant interjerą neiškilo, nes darbus atliko meistrai, su kuriais jau buvo įrengtas ne vienas būstas Lietuvoje. Taip pat jie turėjo patirties ir atliekant darbus Briuselyje. Sunkumų pavyko išvengti ir dėl šeimininkų operatyvumo ir iniciatyvumo.

„Kuriant interjerus man yra svarbiausia funkcionalumas, jaukumas, stiliaus bei spalvų vientisumas, maksimaliai išnaudotos erdvės bei patenkinti klientai“, - teigia dizainerė Jolanta.

Kaip matome, iš jau antro projektuoto interjero Briuselyje, kad jai tai puikiai pavyksta. „Kai reikia įgyvendinti interjero projektą per atstumą, gyvenant Lietuvoje ir tik retai nuskrendant į rengiamą objektą, reikalingas būsto šeimininkų, darbininkų ir architekto visapusiškas pasitikėjimas bei glaudus bendradarbiavimas – tuomet viskas įmanoma“, - pasakojimą apie interjerą užbaigė Jolanta.

Daugiau dizainerės darbų: www.jlv-design.com

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis