48 kv.m. butas Vilniaus širdyje – paprastumo žavesys

48 kv.m. buto interjerą Monika Noreikienė kūrė atsižvelgdama į tai, kad jis skirtas nuomai, taigi, stilius turėjo būti kuo neutralesnis. Vis dėlto, aplinka – Vilniaus senamiestis – paliko savo pėdsaką: baldai ir šviestuvai pasižymi puošniomis, raitytomis formomis, tarsi atkartodami namo eksterjerą.

Erdvė iš pat pradžių buvo protingai suplanuota: vienoje būsto pusėje – miegamasis ir vonios kambarys, kitoje – bendra virtuvės ir svetainės erdvė – tad dizainerė nieko nekeitė. Tik tarp virtuvės ir svetainės įrengė funkcionalią lentyną, kuri centralizuoja butą ir simboliškai atskiria erdves, o kartu atlieka knygų lentynos ir televizoriaus zonos funkciją. Ne mažiau patogus virtuvės baras, prie kurio pusryčiaujama, o viduje įrengta komoda. Tai puikus pasirinkimas, kai bute gyvena vienas arba du žmonės.

Asmeninio albumo nuot.

Kadangi užsakovai neturėjo konkrečių pageidavimų, o būsimi gyventojai buvo nežinomi, dizainerė išsikėlė paprastą tikslą – sukurti jaukią ir komfortišką aplinką. Norintiesiems to savo namuose reikėtų žinoti, kad visuomet gražiai atrodo neutralios žemiškos (pvz., medžio, balkšvos, pilkšvos) spalvos, ramūs tonai ir neįkyrūs jų deriniai, modernios klasikos baldai. Mažose erdvėse reikėtų vengti ryškių, akį rėžiančių spalvų.

Vyraujanti balta spalva (sienos, baldai) buvo paįvairinta pilkais atspalviais. Jie panaudoti dekore – užuolaidose, lovos rėme, paveiksliukuose, virtuvėje. Dizainerės teigimu, pilka spalva ypač paranki – ji visuomet išlieka madinga, tinka tiek klasikinėje, tiek modernesnėje aplinkoje, gražiai dera su balta spalva. Be to, pilka spalva prie medinių paviršių – darbastalio, baro, svetainės staliuko.

Nepaisant to, kad butas skirtas nuomai, jame esama ir prabangos suteikiančių elementų. Virtuvę ties spintelių zona pagyvina mozaikinis dekoras. Vonios kambaryje vyrauja itališkas stilius: sienos išklijuotos klasikinėmis baltomis plytelėmis, o grindys – mozaikinėmis su juodais intarpais.

Vienintelis užsakovų pageidavimas buvo dėl miegamojo erdvės – čia jie norėjau daugiau gyvumo, žaismingumo. Jo suteikė dailūs miniatiūriniai naktiniai staliukai, retro stiliaus tapetai, pagalvėlėmis nukrauta didelė minkšta lova.

Daugelį šiame interjere stovinčių baldų – lovą, naktinius staliukus, sienines spintas, virtuvės ir vonios baldus, kavos stalelį – gamino lietuvių gamintojai. Naudotos ekologiškos medžiagos, o grindys išklotos natūraliomis ąžuolo parketlentėmis.

Būstas įrengtas taip, kad kiekvienas gyventojas galėtų jį pritaikyti savo poreikiams, norams ir galimybėms. Keičiantis nuomininkams, keisis ir būstas: galbūt jame atsiras ryškesnių spalvų, naujų dekoro elementų, kurie pagyvins interjerą ir išsiskirs neutraliame fone.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis