Namai savaip – 45 kv.m buto interjeras Kaune

Nedidelio dviejų kambarių buto interjerą Jurga ir Rokas kūrė savarankiškai – rinkosi ir perdarė baldus, derino juos minimalistinėje baltai dažytoje erdvėje, projektavo ir gamino dekoro elementus. Šeimininkai įsitikinę – pačių įgyvendintos idėjos suteikia namams savitumo.

OBJEKTO DOSJĖ:

Tipas – butas senos statybos daugiabutyje Kauno centre.

Plotas – 45 m².

Gyvenamoji erdvė – bendrasis kambarys ir miegamasis.

Gyventojai – jauna 2 asmenų šeima.

Projekto autoriai – šeimininkai.


Senos statybos daugiabutyje pačiame Kauno centre įrengtas nedidelis dviejų kambarių butas, kuriame prieš keletą metų įsikūrė Jurga ir Rokas, jau buvo perplanuotas ankstesnių šeimininkų. Išgriovus sieną tarp pereinamosios svetainės ir virtuvės buvo suformuotas erdvesnis ir šviesesnis bendrasis kambarys, o miegamasis liko atskiras. Nepaisant to, jaunai porai norėjosi dar daugiau šviesos ir erdvės, tad nenuostabu, kad pagrindinis vaidmuo interjere atiteko baltai spalvai. Tiesa, stengdamiesi kuo labiau taupyti, šeimininkai nusprendė kol kas palikti iki šiol buvusias grindis, juolab kad šviesus medžio atspalvis puikiai dera prie baltai dažytų sienų. Jurga ir Rokas šia spalva mielai dekoruotų visus namus, rinktųsi daugiau baltų baldų ar tekstilės detalių, tačiau praktiškumas ima viršų ir tenka taisyti padarytas klaidas. Viena jų – svetainės sofa. Šeimininkai įsigijo baltu gobelenu apvilktą baldą, tačiau ilgainiui suprato, kad gobelenas per daug teplus, ir pakeitė jį neutraliu pilku audiniu.


A. Narmonto nuotr.


Stilinga kauniečių pora savo namams puošti rinkosi originalius dizaino objektus – bendrajame kambaryje įkomponuota paveikslų galerija, kurioje priderintas ir Jurgos grafikos darbas.


Baltoje minimalistinio stiliaus svetainėje dėmesį traukia išraiškingiausias šios zonos elementas – beveik pačiame kambario centre palei langus įkomponuotas baltas valgomojo stalas, sukonstruotas pačių buto šeimininkų. Įdomu, kad pirminė šio stalo idėja visai nebuvo siejama su maistu – grafika užsiimančiai Jurgai reikėjo didelio darbo stalo, tad Rokas pats sumeistravo didelį stalviršį, pritaikė jį prie prekybos centre „Ikea“ pirktų kojų konstrukcijų, o virš stalo pakabino funkcionalų reguliuojamo aukščio šviestuvą – jį taip pat suprojektavo pats iš ilgos LED lempos ir odinių dirželių. Siekdami paįvairinti interjerą, suteikti žaismingumo ir ritmikos, prie stalo šeimininkai pastatė skirtingo dizaino, tačiau derančias tarpusavyje kėdes, o spalviniu bendrojo kambario akcentu tapo raštuotas sendaikčių turguje pirktas kilimas.


A. Narmonto nuotr.


Originali idėja!

Šeimos verslu virtęs Roko pomėgis dirbti su oda pravertė ir kuriant interjerą. Vietoj įprastų lentynų svetainėje įkomponuota originali iš odinių dirželių pagaminta konstrukcija, kurioje Jurga laiko į cilindrinius dėklus supakuotus savo grafikos darbus, tapo išraiškingu ir neįprastu dekoro elementu.


A. Narmonto nuotr.


Siekdami, kad namai būtų ne tik gražūs, bet ir patogūs, įsigytą baltą sofą šeimininkai pervilko kur kas praktiškesniu pilkos spalvos audiniu.


A. Narmonto nuotr.


Fotosesijos metu pozavo ir trečiasis šeimos narys – Jurgos ir Roko augintinis Ninjo. Šeimininkai juokavo, kad baltas katinas taip pat buvo derinamas prie interjero.


A. Narmonto nuotr.


Iš Jurgos ir Roko namų balkono atsiveria įspūdinga Kauno senamiesčio panorama, o tolumoje matoma ant kalno stūksanti Prisikėlimo bažnyčia. Toks peizažas tarsi įprasmina baltos spalvos pasirinkimą interjere.


A. Narmonto nuotr.


Remontuojant namus neliko pamirštas ir nedidelis balkonas – jo grindis šeimininkai išklojo medinėmis lentomis ir nudažė baltai. Prie jų priderino ir medinę palangę – ant jos rado vietą šeimininkės auginamos prieskoninės žolelės.


A. Narmonto nuotr.


Senas sulankstomas kėdutes šeimininkai atnaujino jų audinį pakeitę Roko mėgstama medžiaga – natūralia terakotos atspalvio oda.


Pasak šeimininkų, mažiausiai pokyčių sulaukė virtuvės zona, įrengta nedidelėje bendrojo kambario nišoje. Jos remontui būtų prireikę nemažos šeimos biudžeto dalies, tad Jurga ir Rokas nusprendė būti kūrybiški. Buvusių šeimininkų palikti palyginti mažai naudoti tamsiai rudi baldai gražiai derėjo baltų sienų fone ir sukūrė klasikinį tamsios ir baltos spalvos kontrastą, tad ši kompozicija paįvairino vienspalvį interjerą. Jurga ir Rokas šiek tiek pakoregavo tik virtuvės sienų dangą – užuot perklijavę sieną naujai, buvusias oranžines reljefines keramines plyteles virš darbastalio jie perdažė matiniais grafito atspalvio dažais.


A. Narmonto nuotr.


Senųjų šeimininkų palikti tamsiai rudi virtuvės baldai puikiai pritapo šiuolaikiškame interjere ir padėjo sukurti kontrastingą spalvinę kompoziciją.


A. Narmonto nuotr.


A. Narmonto nuotr.


Taupesnis būdas dekoruoti!

Užuot pirkę plyteles ir iš naujo klijavę virtuvės sieną, šeimininkai sugalvojo taupesnį būdą dekoruoti šią erdvę – buvusias oranžines plyteles perdažė derančiais prie interjero matiniais dažais.


A. Narmonto nuotr.


A. Narmonto nuotr.


Kitaip!

Įprastą šviestuvą miegamajame virš tualetinio stalelio atstoja paprasčiausia lemputė be jokio gaubto. Dekoratyvumo šiai minimalistinei kompozicijai suteikia juodo laido grafika. Norėdami, kad šviestuvas atrodytų išskirtinis, išsirinkite neįprastos formos lemputę.


Poros miegamajame išlaikytas skandinaviškam stiliui būdingas braižas – čia vyraujantis baltos spalvos ir šviesaus medžio faktūrų derinys, negausios, tačiau stilingos ir funkcionalios interjero detalės padeda kurti šviesią ir jaukią erdvę. Švarumo pojūčio nesujaukia net nelygiai ištinkuotos lubos. Šypsodamiesi šeimininkai prasitaria, kad remontuojant kaimynų užlietus plotus buvo sąmoningai palikti „netvarkingi“ lopinėliai, juos pora papuošė simboliškais inicialais, kurių reikšmę žino tik jie patys. Tokia dekoro idėja meniškų šeimininkų namams suteikia savitumo.


Greta minimalistinės lovos šeimininkai įkomponavo stilingą tualetinį kampelį, kurio akcentu tapo prieš kelerius metus močiutės padovanotas retro stiliaus natūralaus medžio stalelis. Prie jo stilistiškai dera senovinis sieninis veidrodis – jį, apleistą ir nebenaudojamą, Jurga rado tėvų vasarnamyje ir sėkmingai pritaikė savo miegamajame.


A. Narmonto nuotr.


Siekdami išlaikyti švaros ir lengvumo pojūtį, šeimininkai atsisakė spalvotų, ryškių tekstilės gaminių. Kambaryje pakabintos užuolaidos – Jurgos rankų darbo.


A. Narmonto nuotr.


A. Narmonto nuotr.


A. Narmonto nuotr.


Pasidaryk pats!

Tokią lentynėlę, kokią sumeistravo Rokas, nesunku pasidaryti ir patiems – tereikia dviejų dirželių ir medinės lentos. Dirželiams galite panaudoti senus odinius diržus arba jie gali būti tekstiliniai. Jų galus suimkite ir per juos į sienos kaištį įsukite varžtą. Per susidariusią kilpą perkiškite lentą.


Prie įėjimo durų esanti nedidelio prieškambario zona, iš kurios veda koridorius su veidrodine siena, – vienintelė namų vieta, nudažyta ne baltai. Šiai nedidelei patalpai dekoruoti šeimininkai neatsitiktinai pasirinko tamsai pilką, beveik juodą atspalvį – taip buvo siekiama išsaugoti minimalistinę neperkrautos erdvės interjero idėją. Pilkas atspalvis puikiai užmaskuoja ant Roko pagamintos kabyklos sukabintus paltus ir striukes, išrikiuotas batų poras ir kitus čia paliktus daiktus, todėl erdvė atrodo tvarkinga, jos netrikdo papildomos buities detalės. Kita vertus, tamsiai pilkas prieškambario atspalvis atkartoja virtuvės sienos koloritą ir kuria interjero vientisumo pojūtį.


A. Narmonto nuotr.


Praktiška ir originalu!

Prieškambaryje Rokas taip pat rado kaip panaudoti odą – iš jos pagamino patogius drabužių kabliukus, sumaniai pritvirtintus prie medinės lentynos.


O veidrodžiu dekoruota koridoriaus siena vizualiai praplečia siaurą patalpą ir sukuria didesnės erdvės įspūdį. Jame atsispindi dar vienas šeimininkų rankų darbas – ilga knygų lentyna. Nenorėdami apkrauti interjero, šeimininkai ją specialiai pakabino gana aukštai, praktiškai išnaudodami ilgą koridoriaus erdvę.


A. Narmonto nuotr.


A. Narmonto nuotr.


A. Narmonto nuotr.


Siekdami sutaupyti vietos, tradicinę medinę batų dėžę šeimininkai iškeitė į kiek kitokią lentyną. Ją Rokas sukonstravo iš paprasčiausios metalinės vielos – tereikia jos galus pritvirtinti prie metalinių kabliukų ir juos įsukti į sieną.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis