61 kv.m butas Vilniuje: modernių ir klasikinių sprendimų darna

Dviejų kambarių buto savininkai pageidavo modernaus, pastelinių tonų interjero su klasikos prieskoniu. Šią užduotį: suderinti modernius ir klasikinius sprendimus, įgyvendino dizainerė Miglė Gruodytė (interjero dizaino studija „Du Design“).

61 kv.m butas yra įsikūręs gražioje ir ramioje Vilniaus vietoje esančioje šalia upės. Būstą sudaro šios erdvės: svetainė sujungta su virtuve, miegamasis, vonios kambarys ir įstiklintas balkonas. Interjero stilius yra nevienalytis – jame modernus stilius yra derinamas su klasikinėmis detalėmis, taip sukuriant elegantišką ir kartu šiuolaikišką erdvę.

Pagrindinė užduotis, kurią išsikėlė dizainerė – pritaikyti mėgiamo stiliaus interjerą jaunai porai taip, kad jis nebūtų nei pernelyg klasikinis, nei per moteriškas. Reikėjo atrasti balansą ir išlaikyti įspūdį, jog bute gyvena jauni bei aktyvūs žmonės, ir taip pat sukurti jaukumą po darbų grįžusiems šeimininkams.

Interjeras buvo kuriamas derinant įvairius modernius ir klasikinius sprendimus, pavyzdžiui, virtuvėje – filinginės spintelės su blizgiais lygiais paviršiais nugarėlei buvo naudojama įstrižos krypties medžio tekstūra. Vietoj klasikinio grindų klojimo eglute pasirinktas įstrižas, kuris tarytum „pratampo“ erdvę. Juodos spalvos detalės ir akcentai suteikia erdvei griežtumo bei modernumo. Duoklė klasikai atiduodama per minkštuosius baldus, eglutės motyvus ant baldų, šviestuvus, klasikinio rašto plyteles ir t.t..

Prieškambaryje buvo įrengta erdvi sieninė spinta, talpinanti didelę dalį savininkų daiktų. Elektros skydeliams, interneto įvadams ir maršrutizatoriams paslėpti buvo suprojektuota nedidelė, kabanti lentynėlė greta durų. Čia taip pat buvo suformuota „paskutinio žvilgtelėjimo į veidrodį“ zona su jai skirtu jaukiu apšvietimu.

Dizainerė, kalbėdama apie bendrą svetainės ir virtuvės erdvę, išskiria šias pagrindines užduotis, su kuriomis reikėjo susidoroti kuriant interjerą: valgomojo funkcijos įtalpinimas, virtuvės/valgomojo atskyrimas nuo koridoriaus bei daiktų laikymo klausimas. Pastarasis buvo išspręstas suprojektavus korpusinį baldą nusitiesusį per visą galinę sieną, kurio balta spalva padaro jį beveik nepastebimą, todėl jis neapsunkina erdvės. Per baldo vidurį suformuota akcentinė niša, kuri tarsi įrėmina svetainę. Kadangi valgomojo nebuvo, jis buvo suformuotas greta virtuvės ir vizualiai atskirtas nuo koridoriaus ažūrine sienute, kuri valgomajam suteikia jaukumo, ir dalinai užstoja vaizdą į miegamąjį, kai jo durys atdaros.

Miegamajame, kaip ir visame bute, derinta klasika ir modernumas: klasikinių motyvų lovos atkaltė, vintažinio stiliaus šviestuvai, modernūs šoniniai staliukai. Prabangūs karvės kailio imitacijos tapetai dailiai raibuliuoja šviesoje, suteikdami akcentinei miegamojo sienai erdvinį pojūti. Miegamajame taip pat buvo sutalpinta darbo/grožio zona. Kadangi toje vietoje stovėjo paviršinis radiatorius, buvo sumąstyta jį paslėpti ažūriniu tūriu, ant kurio pakabintas ir staliukas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis