50 kv.m butas Vilniuje: jaunos šeimos pavyzdys, kaip neapsikrauti

Šio nedidelio būsto savininkai – jauna pora, kurios pagrindinis pageidavimas buvo – sukurti ramybės oazę primenančią erdvę, kuri būtų šviesi, neperkrauta ir funkcionali. Šios užduoties ėmėsi architektūros ir interjero dizaino studijos „Casablanca“ dizaineriai: Eugenijus Byčenkovas ir Laura Byčenkova.

Būstas yra įsikūręs jaukiame Venecijos rajone. Ši Vilniaus vieta išsiskiria savo ramumu, žalumu bei grynu oru. Pats butas yra skirtas poilsiui, kai jo savininkai grįžta iš užsienio, todėl interjere buvo sukurta aplinkos ramybės įkvėpta atmosfera. Erdvės stilistikoje daug šviesos ir natūralumo, kurie drauge kuria lengvumo įspūdį, leidžia atsipalaiduoti. Šviesios spalvos kilimas, primenantis žolę, ant sienų panauti gėlės motyvai – interjero elementai, kurie būstą dar labiau priartina prie gamtos.

Buto interjero stilius – moderni klasika. Šiam stiliui pabrėžti buvo naudojami tokie interjero elementai, kaip: grindų dangos klojimas „eglute“, korpusinių ir mobilių baldų charakteris – filinginės durelės, spalvinė sienų gama, „romantiškos“ stilistikos apmušalai, užuolaidos, durų stilistika.

Užėjus į būstą yra patenkama į koridorių, kurio vienoje pusėje yra įrengta didelė sieninė spinta, kurioje telpa visi butui reikalingi buitiniai prietaisai (skalbimo mašina, siurblys, džiovyklė) bei šeimininkų daiktai. Kitoje pusėje yra sukabintos šeimos bei draugų fotografijos, kurios erdvei suteikia intymumo ir asmeniškumo. Kad koridorius atrodytų vizualiai erdvesnis, buvo pasirinkta spinta su veidrodiniais fasadais.

Bendra virtuvės ir svetainės erdvė buvo padalinta į funkcines zonas. Riba, tarp virtuvės ir svetainės, buvo pasirinktas baras, kuris pridengia maisto ruošimo zoną ir tarnauja kaip stalas. Korpusiniai baldai šioje erdvėje buvo pagaminti pagal individualų projektą.

Miegamajame vyrauja natūralaus lino atspalvis, lengvumas ir minkštumas. Čia, kaip ir koridoriuje, panaudota spinta veidrodiniu paviršiumi. Veidrodžio atspindys padeda praplėsti erdvę ir suteikia jai papildomos šviesos. Monochromatinė paletė kuria itin ramią miegamojo atmosferą. Šilumos erdvei suteikia kiliminė danga.

Vonios kambaryje išlaikyta šviesi ir natūrali stilistika. Erdvei praplėsti taip pat naudojami veidrodžiai, už kurių slepiasi talpios spintelės. Veidrodžiai susijungia vienas su kitu statmenai, taip sukurdami netikėtų perspektyvų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis