Skandinaviška ramybė 58 kv.m bute Vilniuje

Kuriant interjerą Gintarei Jarmalavičiūtei labai svarbūs buvo funkciniai sprendimai. Buto erdvė nedidelė, tad ją reikėjo panaudoti taip, kad čia gyvensiantys žmonės jaustųsi laisvai, galėtų nevaržomai judėti, kad funkcinės zonos būtų išdėstytos racionaliai bei patogiai, o ir pritaikomos pagal poreikius. Laisvės pojūtį sustiprina ne tik tikslingi interjero sprendimai, bet ir bute vyraujantys motyvai gamtos tema – jie artimi ir pačiai interjero dizainerei. „Gamtoje žmonės jaučiasi geriausiai, ji gydo ir suteikia mums laimės. Kita vertus, smagu ir tai, kad interjeras atitinka šių metų dizaino tendencijas. Gili žalia yra šių metų spalva, o labiausiai „ant bangos“ – floristiniai motyvai“, – pastebi Gintarė.

Objekto dosjė:
Tipas – naujas butas Naujamiestyje, Vilniuje.
Buto plotas – 58 m².
Gyvenamoji erdvė: bendrasis kambarys su svetainės, virtuvės ir valgomojo zonomis; miegamasis ir darbo (vaikų) kambarys.
Projekto autorė – interjero dizainerė Gintarė Jarmalavičiūtė.

A.Stepankevičiaus nuotr.

Skandinaviška ramybė. Projektuodama interjerą dizainerė Gintarė Jarmalavičiūtė rėmėsi skandinaviško stiliaus principais. Bute daug šviesos ir erdvės, įkomponuoti baldai, sustiprinantys lengvumo, nuoširdumo ir šiuolaikiško paprastumo įspūdį, interjeras neapsunkintas tamsiomis spalvomis. Gaivos ir intrigos jam suteikia ryškesnių tonų akcentai, sienų dekoras.

Didysis iššūkis. Sunkiausia projektuojant interjerą, kaip sako dizainerė, buvo parinkti vietą televizoriui. Iš pradžių jam buvo numatyta vieta svetainėje, priešais vitrininius langus, tačiau čia jį žiūrėti būtų labai nepatogu. „Svarsčiau net kelis zonų išdėstymo bendrajame kambaryje variantus, kol galų gale radau sienelės su lentynomis ir televizoriumi sprendimą, – sako projekto autorė. – Lentynų sienelę esu projektavusi ir kituose interjeruose, tačiau šį kartą į konstrukciją įtaisiau televizorių, šį galima sukioti.“

A.Stepankevičiaus nuotr.

Bendrajame kambaryje interjerą į visumą susieja pasikartojančios baldų ir aksesuarų spalvos: žalia – ant svetainės sienos nutapyto medžio ir valgomojo kėdžių, rusva – pakabinamųjų spintelių ir sofos, pilka – virtuvės sienos fragmento ir kilimo svetainėje.

A.Stepankevičiaus nuotr.

Lentynų sienelė ne tik tapo pagrindine bendrojo kambario ašimi, ji atlieka net kelias funkcijas. Pirma – atskiria svetainės ir virtuvės zonas. Antra – tai televizoriaus vieta, jį galima žiūrėti tiek ilsintis svetainėje, tiek virtuvėje gaminant valgį ar sėdint prie stalo. Trečia – bute gyvensiantys žmonės joje galės laikyti knygas.

A.Stepankevičiaus nuotr.

Valgomojo stalas apgalvotai įkomponuotas šalia lango, čia šviesu ir erdvu. Šį įspūdį sustiprina ir šviestuvas, primenantis krintančius lietaus lašus. Interjerui jis suteikia skaidraus lengvumo ir pratęsia jame vyraujantį gamtos motyvą.

Stilistinė vienovė: ąžuolo faktūra... Viso buto apdailai Gintarė pasirinko neutralius sienų atspalvius ir vienodą natūralaus ąžuolo faktūros grindų dangą. Net ir vonios kambaryje paklotos medžio imitacijos plytelės, idealiai atitinkančios aukštos kokybės laminuotą grindų dangą kituose kambariuose. Vientisą stiliaus koncepciją pratęsia išraiškingos ąžuolo faktūros pasikartojimas visose durų plokštumose. Miegamojo lovos galvūgalis taip pat dengtas ąžuolo danga. Net ir valgomojo stalo ir kėdžių kojos tokios pat išraiškingos medžio spalvos ir raštų, sušildančių santūrų skandinaviško stiliaus interjerą.

...ir gamtos motyvai. Interjere neįkyriai dominuoja gamtos tema, ją atspindi ne tik pagrindiniai interjero akcentai – profesionalių dizainerių dueto „Apuka“ ant sienų nutapyti žaliuojantis medis ir skrendantis paukštis, bet ir kiti spalviniai bei faktūriniai sprendimai, o subtiliai pratęsia apgalvotai įkomponuoti aksesuarai. „Namams jaukumo suteikiančios pagalvėlės dekoruotos stilizuotais floristiniais motyvais: svetainėje sofos pagalvėlių audinys primena pūpsančius gelsvus pumpurus, miegamajame – besistiebiančius ūglius. Ramius, natūralius atspalvius parinkau taip, kad jie susietų visą interjero spalvų paletę“, – pastebi interjero dizainerė.

A.Stepankevičiaus nuotr.

Palei sieną suprojektuota spintelių konstrukcija iš virtuvės nusitęsia į valgomąjį – nors išsaugotas stilistinis jos vientisumas, tačiau vizualiai pabrėžiama riba tarp dviejų zonų. Baldo dizainas valgomojo zonoje šiek tiek skiriasi, tampa elegantiškesnis: viršuje įkomponuotos atviros lentynėlės, apatinė dalis lengvesnė.

A.Stepankevičiaus nuotr.

Pakabinamųjų spintelių durys pagamintos iš tekstilinės plokštės – gilios tekstūros danga kontrastingai išsiskiria blizgių plokštumų fone ir suteikia atvirai bendrojo kambario erdvei jaukumo, prislopina buitišką virtuvės paskirtį, o rusvas plokštės atspalvis harmoningai priderintas prie kitų interjero elementų.

A.Stepankevičiaus nuotr.

A.Stepankevičiaus nuotr.

Originali idėja
Svetainė, miegamasis ir darbo kambarys dekoruoti autoriniais dizainerių dueto „Apuka“ sienų tapybos darbais. Gintarė sienų apdailai niekur nenaudojo tapetų (nelabai juos ir mėgsta). Kūrybiškai dekoruotos erdvės tapo išskirtinėmis, be pasikartojančių raštų monotonijos, tobulai atspindinčios interjero nuotaiką ir pratęsiančios pagrindinę gamtos temą.

A.Stepankevičiaus nuotr.

A.Stepankevičiaus nuotr.

Nedidelėje miegamojo erdvėje išsiskiria svarbiausias akcentas – virš dekoratyvaus lovos galvūgalio nutapytas į tolį skrendantis paukštis. Įjungus galvūgalyje įmontuotą LED apšvietimą šviesos linija atrodo tarsi romantiškai išryškėjęs horizontas.

A.Stepankevičiaus nuotr.

A.Stepankevičiaus nuotr.

Miegamojo spalvų paletė – rusvos užuolaidos, pilkos sienos – atkartoja bendrajame kambaryje vyraujančius derinius, tik spalvos čia tarsi prigesintos, rimties neblaško ryškesnės detalės. Taip kuriama pailsėti nuteikianti nuotaika.

A.Stepankevičiaus nuotr.

A.Stepankevičiaus nuotr.

A.Stepankevičiaus nuotr.

Pasak Gintarės, kol kas nežinomos paskirties kambaryje siena dekoruota užrašu – piešiniu, jis tiks ir tuo atveju, jei čia bus darbo kambarys, ir tuo, jei jame įsikurs jaunuolis. Prie smagaus sienų tapybos stiliaus priderintos dinamiškos lentynos ir sodriai mėlyno atspalvio sofa – ši kompozicija atrodo netikėtai žaismingai.

Apie pinigus. Interjero dizainerė Gintarė Jarmalavičiūtė su šio interjero projektu dalyvavo „Nacionalinio interjero konkurse 2017“ ir tapo nugalėtoja. Dizainerė tvirtina, kad tai buvo labai įdomi patirtis, nes sukurti interjero projektą ir įrengti butą reikėjo už tam tikrą, gan ribotą, biudžetą. Konkursą organizavusi bendrovė atliko tyrimus ir išsiaiškino, kiek pinigų būstui įrengti išleidžia statistinė lietuvių šeima – tokia suma buvo skirta ir Gintarei. „Sunkiausia buvo neviršyti nurodyto biudžeto, teko labai daug skaičiuoti ir planuoti – aš tai priėmiau kaip iššūkį ir visą projektą įgyvendinau sąžiningai, rinkos kainomis. Kiekvienam dizaineriui rekomenduočiau išbandyti save ir pasitikrinti, ar pavyks sukurti kokybišką, estetišką, funkcionalų projektą už tokią kainą, nepamirštant, kad interjeras dar turi būti patrauklus užsakovui.“ Nors butas nedidelis, interjero dizainerė suprojektavo jame tris sienines spintas, taigi vietos susidėti daiktams tikrai pakankamai, o veidrodinės jų plokštumos vizualiai praplečia prieškambario, miegamojo ir darbo kambario erdvę.

Naudingas patarimas. Siekiant neviršyti nurodyto biudžeto interjero dizainerei teko kruopščiai skaičiuoti ir planuoti, kiek kokiai sričiai galima skirti pinigų. „Visiems, kuriantiems savo namus, labai rimtai patarčiau susidaryti tokį planą ir jo laikytis, – pastebi interjero dizainerė. – Prekių ieškojau pagal nusibrėžtas ribas, tad atradau daug naujo – pavyzdžiui, internetines parduotuves.“

Tikėtina, kad trijų kambarių bute gyvens šeima, tad interjero dizainerė suprojektavo ne dušo kabiną, bet vonią, kurioje galėtų maudytis vaikai. Nors kitų kambarių grindims naudota laminuota danga pagal atsparumo klasę yra tinkama net ir drėgnoms patalpoms, vis dėlto vonios kambario apdailai Gintarė parinko plyteles, kurios idealiai imituoja ąžuolo faktūrą. Atkartodama visame interjere vyraujantį koloritą kelias vonios kambario sienas dizainerė dekoravo pilko atspalvio plytelėmis. Jų fone įspūdingai išryškėja ir dinamikos interjerui suteikia žaismingos faktūros mozaika.

A.Stepankevičiaus nuotr.

Plytelių mozaika – preciziškai apgalvotas viso interjero kolorito apibendrinimas, joje atkartotas net ir mėlynos spalvos motyvas, vyraujantis darbo kambaryje.

A.Stepankevičiaus nuotr.

A.Stepankevičiaus nuotr.

A.Stepankevičiaus nuotr.

Ant sienų pritvirtinti baldai vizualiai kuria didesnės erdvės įspūdį, nes matyti didesnis grindų plotas. Šią iliuziją sustiprina tai, kad grindų spalva ir ąžuolo faktūra dominuoja, o šviesios ir blizgios baldų plokštumos tarsi susilieja su sienomis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis