Butas Taline: kaip senas ir netvarkingas būstas pavirto į stilingus namus

Dviejų kambarių butas Taline (Estijoje), nors ir įsikūręs pačiame miesto centre, savo netvarkinga išvaizda atstūmė ne vieną. Tačiau jauna Merit ir Kirk-Marius pora jame pamatė potencialą ir nusprendė per tris mėnesius visiškai transformuoti buto erdvę.

Pora drąsiai ėmėsi buto atnaujinimo darbų. Jie nusprendė apsieiti be interjero dizaino specialistų pagalbos ir būsto interjero projektą sukurti savo jėgomis. Įkvėpimo jie ieškojo įvairiuose dizaino leidiniuose bei interneto platybėse. Išsirinkę jiems labiausiai patikusius apdailos sprendimus bei interjero detales, jie viską pasižymėjo detaliame būsto plane (nuo apšvietimo iki baldų išdėstymo) ir ėmėsi darbų.

Kristina Kaiva

Buvo nuspręstą viską pakeisti iš pagrindų, tad buvo reikalingas kapitalinis erdvės remontas. Pirmiausia teko atsikratyti sena apdaila, kuri sudarė nemažą kiekį statybinių atliekų. Kadangi butas yra įsikūręs ketvirtame stalinistinės architektūros pastato aukšte, kuriame nėra lifto, viena iš sudėtingiausių užduočių buvo atliekų pašalinimas iš buto ir naujų statybinių medžiagų atgabenimas į jį. Pora sako, kad jiems labai pasisekė, nes jie dirbo kartu su puikiu statybų rangovu, kuris ne tik užtikrino, kad visi darbai būtų atlikti gražiai bei kokybiškai, bet ir negailėjo patarimų, kaip išvengti tam tikrų klaidų, kurias dažnai daro naujakuriai. Remonto metu buvo atlikti šie darbai: langų pakėlimas, grindų pakėlimas bei montavimo darbai, plytelių klijavimas, sienų apdailos darbai ir t.t.

Kristina Kaiva

Kuriant būsto interjerą, daugiausia laiko ir pastangų įdėjo Merit, kuri yra juodos ir baltos spalvų derinio mėgėja. Interjerui buvo parinkta monochromatinė spalvų paletė (derinamos juoda, balta bei pilka spalvos). Jauna moteris sako, kad šis spalvų derinys yra labai universalus – savaime jis yra paprastas ir ramus, bet panorėjus, prie jo lengvai galima pridėti naują, ryškią akcentinę spalvą. Prie tokios monochromatinės paletės buvo priderinti minimalios stilistikos baldai bei aksesuarai.

Atnaujinant šį būstą, daugiausiai dėmesio buvo skirta bendrai virtuvės, valgomojo ir svetainės erdvei. Pradiniame plane virtuvės zona turėjo būti kur kas tamsesnė, bet kadangi juoda spalva sugeria šviesą, buvo nuspręsta erdvę išlaikyti kuo šviesesnę, taip sukuriant maksimalų erdvumo įspūdį.

Kristina Kaiva

Virtuvės zonai įdomumo buvo suteikta plytelių mozaika ant sienos. Vietoje valgomojo stalo buvo įrengta virtuvės sala, skirianti virtuvės ir svetainės zonas. Valgomojo kompozicija žaviai užbaigta betoniniais pakabinamais šviestuvais.

Kristina Kaiva

Miegamajam bei vonios kambariui buvo pasirinkti tamsesni, atmosferiški atspalviai, kuriantys intymesnę nuotaiką. Miegamajame jaukumas kuriamas pasitelkus pastelinius akcentus bei minkštas, tekstūriškas detales.

Kristina Kaiva

Vonia šiame bute išsiskiria tuo, kad yra visiškai tamsi. Įdomi vonios detalė – paliktas lengvas, tekstūriškas sienų apdailos paviršius, kuris sukuria neužbaigtumo įspūdį, bet kartu atrodo netikėtai ir stilingai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis