Didiname nedidelį kambarį

Daugybė žmonių gyvena nedideliuose namuose, mažuose kambariuose ar mažose erdvėse. Kai kurie žmonės gyvena mažuose butuose tik dėl to, kad tik tiek gal įpirkti, tačiau ir už tai jie yra dėkingi.

Būna ir tokių, kurie apsigyvena mažame bute ar name todėl, kad jiems pabodo prižiūrėti didesnę erdvę bei nori „susimažinti“.

Kiti tiesiog nenori didelių namų. Maža yra gražu! Ir paprasta, ir praktiška!

Tačiau nors ir visai nesvarbu, kodėl jūs gyvenate mažoje erdvėje, jums tikrai reikės apgalvoti dekoravimą, viską gerai sudėlioti į vietas ir šiek tiek pritaikyti savo gyvenimo būdą, jei norite tilpti į mažą erdvę bei nesijausti suvaržytais.

Jeigu ieškote jaukios, asmeniškos vietos, jums sekasi. Naudodami minkštas ir patogias audiniu apmuštas detales, tamsius šiltus tonus ir dramatišką apšvietimą, savo mažytį kampelį galite paversti nuostabia privačia erdve.

Tačiau jeigu labai norite praplėsti savo mažą erdvę, yra įvairiausių dekoravimo patarimų, kurie sukurs didesnio ir erdvesnio kambario įvaizdį nejudinant sienų! Spalvų, baldų perstatymo ir įdomaus apšvietimo dėka jūsų erdvė nebeatrodys ankšta.

Vienos svetainės idėja

Taigi, pažiūrėkime, ar mūsų patarimai tiks jūsų mažai erdvei.

Išmeskite tai, kas nereikalinga

Turbūt niekas labiau nei apsikrovimas daiktais nesukelia ankštumo jausmo. Bandykite rasti būdą, kaip paslėpti daiktų „kolekcijas“, sukauptas už durų, po stalų sijonais ar ant lentynų. Kruopščiai sudėliojus daiktus, ir patraukus iš akiračio tai, kas nereikalinga, matoma erdvė atrodys atvira ir tvarkinga. Daiktus galima sudėti į dėžes ir pakišti po lova, kaip talpyklos gali pasitarnauti tuščiaviduriai pufai ir pan.

Padarykite kelią

Kai baldai ir interjero detalės blokuoja kambario vaizdą ir atviras erdves, kambarys neišvengiamai atrodo ankštas. Perstumdę baldus taip, kad atsivertų praėjimas, atrodys, kad ir erdvės daugiau, ir kambarys didesnis. Taip pat galite rinktis „trumpus“ baldus – otomanę, kėdę be ranktūrių ar žemą staliuką; taip pat didelius, aukštus baldus statykite prie sienos, o ne atviroje erdvėje. Jeigu matosi grindys, kambarys atrodo didesnis.

Rinkitės švelnius ir šviesius atspalvius

Tamsios ir šiltos spalvos sukuria šilumos ir jaukumo įspūdį, o šviesių ir šaltų spalvų deriniai sukuria lengvumo ir atvirumo atmosferą. Rinkitės švelnius žalių ir mėlynų tonus geriausiam efektui pasiekti.

Rinkitės monochrominę spalvų schemą

Rinkitės spalvas, kurios priklauso tai pačiai spalvų grupei bei naudokite tonu ar keliais besiskiriančius austus audinius apmušalams, sienų apdailą su tekstūra, audinius užuolaidoms. Šaltos ir subtiliai šiltos spalvos ant daugumos paviršių kambariui suteikia erdvės pojūtį.

Derinkite baldų ir sienų spalvas

Kontrastuojančios spalvos „laužo“ erdvę. Baldai mažiau trukdo ir yra linkę susilieti su erdve, jeigu jų spalva dera prie sienų spalvos.

Naudokite keletą didelių paprastų baldų arba interjero detalių vietoje daug ir mažų, kurie apkrautų ir taip nedideles patalpas. Atvira erdvė ir dideli spalvos blokai sukurs jaukią ir patogią atmosferą kambaryje.

Rinkitės vienspalvius apmušalus vietoje ryškių langelių, dryžių ar kitų raštų.

Įsileiskite šviesos

Bet kuris kambarys atrodys didesnis, jeigu jis yra tinkama apšviestas natūraliu ar dirbtiniu apšvietimu. Atsisakykite sunkių užuolaidų ir atverkite langus, kad įsileistumėte šviesos iš lauko.

Rinkitės plonus neutralių spalvų audinius. Jeigu norite kitų, tuomet dairykitės magintų švelniais gėlių motyvais ar paprastais dryžiais.

Permatoma erdvė

Visi daiktai, kurie yra už permatomų paviršių, atrodys kur kas toliau. Iš savo mažo vonios kambario „iškrausčiau“ matines dušo kabinos duris, o vietoje jų įstačiau skaidrias berėmes duris.

Nors patalpos dydis išliko toks pats, ji atrodo didesnė. Ir dabar galime matyti papildomą metrą iki sienos dušinėje.

Stiklas arba permatomas plastikas tinka stalviršiams. Kartu su tvirtu mediniu, akmeniniu ar metaliniu pagrindu atsivers vaizdas aplinkui.

Atspindintys paviršiai

Galbūt jums nepatinka veidrodinės sienos idėja, tačiau turite pripažinti, kad veidrodžiai plečia erdvę. Vietoje to, pasikabinkite didelį įrėmintą veidrodį ant sienos arba pastatykite jį prie sienos. Sukursite tokį pat kambarį didinantį efektą, koks būtų įrengus veidrodinę sieną, tačiau šiek tiek stilingiau. Šviesa ir erdvė bus atspindėtos, kambariui tai suteiks atvirumo jausmą.

Šoninio ar kavos staliuko paviršiui naudokite nuožulnią veidrodžio plokštę; indaujoje arba dokumentų lentynoje įstatykite pagal pageidavimus išpjautas veidrodžio detales.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis