Kaip susikurti jaukų interjerą senos statybos standartiniame bute? balsavimas

Dažniausiai dar sovietmečiu statytuose blokiniuose ar monolitiniuose namuose esančius butus žmonės įsirengdavo labai paprastai. Erdvioje svetainėje per visą sieną puikuojasi sekcija, pirkta už taloną, o visą kambarį užpildo minkštų baldų komplektas: minkštasuolis, stalelis ir du krėslai.

Anot interjero dizainerės ir dekoratorės Snieguolės, dabar ir 15-17 kv.m kambarį galima įsirengti kaip ir naujos statybos butuose, kur didelės erdvės. „Labai svarbu, kokia spalva išdažysite kambarį. Pavyzdžiui, geltona ar švelniai oranžinė spalva suteiks jūsų kambariui nepaprastai daug šilumos. Net ir tada, kai žiemą mūsų nelepina saulė, jai trumpai pasirodžius, kambarys taps šiltesnis.

Dėl tos pačios priežasties nereikėtų kabinti užuolaidų ant langų, nes jos taip pat sumažina šviesos pralaidumą. O juk senos statybos butų, ypač apatinių aukštų langus, neretai užstoja sužaliavę medžiai, vijokliniai augalai. Vietoj užuolaidų geriau kabinti romanetes ar roletus, kurie atrodo labai šiuolaikiškai ir elegantiškai“, – teigė Snieguolė. Tačiau, jei neįsivaizduojate savo kambario be užuolaidų, tada reikėtų pasistengti, kad jos, atitiktų sienų spalvą. Tada vizualiai kambarys nesumažėja.

Tačiau norint sutaupyti erdvės, rekomenduojamos pakabinamos lentynos ant sienų, kurias galima išdėstyti ne tik funkcionaliai, bet ir stilingai. Taip pat mažesnio ploto kambaryje turėtų būti ir mažiau baldų. Reikėtų juos parinkti optimalaus dydžio, kad nebūtų užimtas visas plotas. Taip pat patartina pirkti stalelius iš stiklo. Taip išlieka erdvės iliuzija. Be to, nepamirškite veidrodžių, nes jie ne tik puošia kambarį, bet ir vizualiai didina jį.


Kambario apšvietimas – atskira kalba. Kadangi būtent nuo apšvietimo, tiksliau šviestuvų išdėliojimo ir nuo jų skleidžiamos šviesos ruožų priklauso ir kambario jaukumas. „O jei akcentuotumėte šviesą, krentančią ne nuo lubų, o nuo grindų į viršų, kambarys atrodys gerokai didesnis ir jaukesnis“, – teigė interjero dizainerė ir dekoratorė.

Anot jos, o jei kambaryje prie visai kitos spalvos baldų pakabinsite auksinės spalvos rėmais veidrodį, kuris dera prie tokių pat paveikslų, atsiranda prabangos įspūdis. „Tačiau, jei neturite finansinių galimybių ne tik padaryti kambario remontą, bet ir pakeisti minkštus baldus naujais, galima juos „aprengti“ pasiuvus ryškiapslavius, languotus, ar kailio imitacijos užvalkalus iki žemės, uždengiančius baldus. Bus madinga, stilinga, baldai atrodys visai naujai“, – teigė Snieguolė.

Kita iš sovietinių laikų išlikusi tradicija senos statybos butuose, kur žmonės paprastai miega, tai miegamojo komplektas su dviem vienodais staleliais prie lovų ir šviestuvais. „Daug žaismingiau atrodys, jei miegamąjį susikursite iš visai atskirų detalių. Pradėkite nuo išraiškingų formų lovų, prie jų vienoje pusėje pastatykite, pavyzdžiui, baltos spalvos stalelį iš medžio, o prie kitos – stalelį iš stiklo plastiko ir metalinėmis konstrukcijomis.

Tą patį reikėtų padaryti ir su šviestuvais – jie gali būti visiškai skirtingi ne tik spalva, bet ir forma bei dydžiu“, – teigė dekoratorė. Tai miegamajam suteiks daugiau ne tik jaukumo, bet ir intymumo. Ir visai nebūtina pirkti šviestuvių, kainuojančių 600–800 lt, nes ne blogesnių pagal išvaizdą, užtat gerokai pigesnių galima nusipirkti per akcijas ar išpardavimus didžiuosiuose prekybos centruose bei parduotuvėse, kur prekiaujama iš užsienio atvežtais nenaujais, tačiau nebrangiais, stilingais, originaliais ir net antikvariniais šviestuvais.

„Taip pat labai gražiai atrodys, jei virš lovos pakabinsite keletą reprodukcijų, atitinkančių miegamojo mikroklimatą. Dar geriau – jūsų pačių padarytos ir išdidintos bei įrėmintos nuotraukos su gamtos peizažo, ežero, jūros vaizdais. O jei dar vieną miegamojo sieną įrengtumėte iš veidrodžių, kambarys ne tik dvigubai padidėtų, bet ir meilės naktys būtų daug įdomesnės“, – sakė Snieguolė.

Bet kurį kambarį papuoš tinkamai parinktos ir priderintos įvairios statulėlės, vazelės, vazos, žvakidės, lėkštės, nuotraukų rėmeliai, yapč jei jos bus sudėliotos simetriškai, poromis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis