Išbaigta stilistinių fragmentų dėlionė 75 kv.m trijų kambarių bute sostinėje

Sostinės Naujamiesčio rajone naujos statybos daugiabutyje įrengtame bute interjerą projektavusi kūrybinga vilnietė Kristina Muliuolienė sako namus kūrusi tarsi dėlionę, atidžiai rinkdama kiekvieną baldą ar aksesuarą ir ieškodama jam tinkamiausios vietos, kol pavyko sudėlioti išbaigtą jaukių, stilingų ir išskirtinių namų paveikslą.

Naujos statybos name įrengtame 75 m² ploto trijų kambarių bute su šeima įsikūrusi Kristina Muliuolienė ėmėsi interjero atnaujinimo projekto norėdama įgyvendinti savo jaukių namų viziją, kurioje visko būtų po truputį: šiek tiek urbanistinių formų griežtumo, truputį skandinaviško minimalizmo, moderno, klasikos fragmentų, subtilių retro užuominų, egzotiškų rytietiškų detalių ar prancūziškam stiliui būdingų jaukių elementų.

A. Narmonto nuotr.

Interjero vientisumui sukurti projekto autorė pasirinko spalvinį pagrindą: beveik visos buto sienos buvo dekoruotos šviesiu, truputį prigesintu baltu koloritu, prie jo derinama ir grindų danga – balinto ąžuolo grindlentės bei dramblio kaulo atspalvio durys. Šiame pasteliniame fone komponuojami kiti interjero-dėlionės elementai: stilingi, išraiškingo dizaino baldai, originalūs, kruopščiai parinkti aksesuarai, dekoratyvios, jaukumo suteikiančios smulkmenos.

A. Narmonto nuotr.

Korpusinius svetainės baldus – dvi originalias atviras spinteles – suprojektavo dizainerė Gabija Požerskytė.

A. Narmonto nuotr.
A. Narmonto nuotr.

Interjero sienas projekto autorė papuošė įdomiomis šeimos draugo fotografo kelionių nuotraukomis.

A. Narmonto nuotr.

Poilsio zonoje dėmesį patraukia garsiojo Charleso ir Ray‘aus Eamesų sukurto krėslo „Gross“ replika, pabrėžianti interjero modernumo koncepciją.

Erdviame bendrajame kambaryje, į kurį nuo laukujų durų veda ilgas koridorius, buvo suprojektuotos trys funkcinės zonos. Palei didelį langą įrengta svetainės poilsio zona – ją pabrėžia ryškaus raudono kolorito geometriškais rytietiškais raštais dekoruotas kilimas. Čia dėmesį patraukia garsiojo Charleso ir Ray‘aus Eamesų sukurto krėslo „Gross“ replika, pabrėžianti interjero modernumo koncepciją. Prie jo stilistiškai dera modernaus dizaino funkcionalus toršeras, kitą tokio pat dizaino šviestuvą Kristina įkomponavo ant sienos prie sofos ir taip sukūrė vientisą poilsio zonos kompoziciją.

Tačiau pagrindinis vaidmuo bendrajame kambaryje atitenka centre įkomponuotam apskritam ąžuoliniam stalui, vizualiai skaidančiam erdvę į buitinę ir poilsio zonas. Reikšmingą ir išskirtinę šio baldo poziciją interjere dar labiau pabrėžia virš jo įkomponuotas originalus šviestuvas. Projekto autorė pasakojo, kad dėl tinkamos pozicijos, patogaus stalo ir aplink jį išrikiuotų kėdžių valgomasis tapo viena mėgstamiausių šeimos susibūrimo vietų namuose.

A. Narmonto nuotr.

Pasak Kristinos, kad palei sieną įkomponuotos atviros virtuvės baldai dar laukia, kol bus atnaujinti.

A. Narmonto nuotr.

Reikšmingą centrinę valgomojo poziciją interjere pabrėžia virš jo įkomponuotas įdomaus dizaino poroloninis šviestuvas.

A. Narmonto nuotr.

Kurdama jaukią namų aplinką, projekto autorė derino aksesuarus iki smulkiausių detalių.

A. Narmonto nuotr.

Į bendrąjį kambarį veda ilgas koridorius, kuriame suprojektuotos talpios sieninės spintos su ažūrinėmis durimis.

A. Narmonto nuotr.

Aplink apskritą ąžuolinį stalą išrikiuotos keturios vienodo dizaino, tačiau skirtingų atspalvių stilingos, patogios gamintojo „& tradition“ kėdės interjere padeda sukurti intrigą ir dinamiką bei išvengti spalvinės monotonijos.

Į šeimininkų miegamąjį galima patekti iškart iš bendrojo kambario. Šioje erdvėje projekto autorė stengėsi sukurti santūrią, tačiau jaukią ir estetišką aplinką. Kaip ir visame interjere, sienos čia išdažytos prigesintu baltu atspalviu. Šviesiame fone išryškėja svarbiausias miegamojo elementas – paprasto dizaino dvigulė lova, aptraukta jaukiu pilku languotu audiniu, prie kurio dera skirtingų vienspalvių dekoratyvinių pagalvėlių kompozicija. Santūriame interjere itin gražiai išryškėja užuolaidos – iš natūralaus lino pasiūtas lango dekoras paįvairina interjero faktūriškumą bei pabrėžia natūralumo, paprastumo, praktiškumo idėją. Tokiu pačiu tikslu tarnauja ir kiti negausūs, bet taikliai parinkti aksesuarai: griežtų, taisyklingų formų veidrodis, įkomponuotas ant baltos sienos, santūrūs funkcionalūs sieniniai šviestuvai, kurių šviesos sklidimo kryptį galima keisti, ar iš faneros pagamintas plastiškų formų stalelis-laikraštinė.

A. Narmonto nuotr.

Sieninės miegamojo spintos durims pagaminti panaudotos dramblio kaulo atspalviu nudažytos žaliuzių tipo plokštės paįvairina vienspalves kambario sienų plokštumas.

A. Narmonto nuotr.

Miegamajame įkomponuotas funkcionalus, plastiškų formų stalelis-laikraštinė.

A. Narmonto nuotr.

Jaukumo pojūtį kambaryje pabrėžia tekstilės elementai – stilingų dekoratyvinių pagalvėlių kompozicija ant lovos bei lengvai krintanti, kone perregima, langus dengianti lininė drapiruotė.

Gana erdvus vonios kambarys vizualiai suskirstytas į tris skirtingas zonas: tiesiai priešais duris, palei ilgąją sieną, buvo suformuota praustuvo zona, kurioje sumontuota spintelė su praustuvu ir dideliu veidrodžiu, šalia jos įkomponuotas išskirtinis, aplinką paįvairinantis interjero elementas – stiklo blokelių sienutė, už kurios paslėpta dušinė, o palei priešingą sieną įrengtas tualetas.

Dekoruodama vonios kambarį Kristina Muliuolienė laikėsi panašios koncepcijos kaip ir visame interjere, todėl čia vyrauja šviesus pastelinis, beveik baltas koloritas. Norėdama, kad ši patalpa vizualiai atrodytų jaukesnė, projekto autorė įterpė šiek tiek rusvų atspalvių – vonios kambaryje už stiklinių blokelių sienutės suformuotoje erdvioje dušinėje sienos buvo dekoruotos trijų skirtingų rusvų atspalvių keraminėmis plytelėmis. Toks koloritas aplinkai suteikė jaukumo ir šilumos pojūtį, o tarsi atsitiktinai išdėliotas raštas padėjo paįvairinti patalpos formas ir sukurti tam tikrą dinamiką.

A. Narmonto nuotr.

Originalus vonios interjero dekoro elementas – stiklinių blokelių sienutė – ne tik paslėpė dušinę, bet ir suteikė šiam kambariui išskirtinumo.

A. Narmonto nuotr.

Už stiklinių blokelių sienutės suformuotoje erdvioje dušinėje sienos buvo dekoruotos trijų skirtingų rusvų atspalvių keraminėmis plytelėmis.

A. Narmonto nuotr.

Dekoruodama vonios kambarį Kristina Muliuolienė laikėsi panašios koncepcijos kaip ir visame interjere, todėl čia vyrauja šviesus pastelinis koloritas.

Projektuodama vaikų kambario, kuriame įsikūrę du šeimininkų sūnūs, interjerą, Kristina stengėsi išlaikyti tokią pačią stilistinę koncepciją kaip ir visame bute, tad čia vyrauja pastelinis šviesus koloritas, lakoniško dizaino baldai, santūrūs dekoro elementai. Kambaryje įkomponuota medinė dviaukštė lova, dvejų durų spinta ir didelis rašomasis stalas, virš kurio pritaisyta atvirų lentynų konstrukcija. Projekto autorė tikina, kad vaikų kambario interjeras buvo projektuojamas žvelgiant į ateitį, kad atitiktų šiek tiek ūgtelėjusių berniukų poreikius ir nereikėtų vėl daryti remonto. O kol kas žaismingą, vaikišką nuotaiką čia kuria detalės, kurias nesunku pakeisti, – ryškiaspalvis kilimas su gatvėmis ir miestu, šviestuvas su lėktuvėliais, linksmos spintos rankenėlės, spalvingi žaislai, lentynose sudėliotos knygutės ir dekoratyvios smulkmenos.

A. Narmonto nuotr.

Vaikų kambaryje lubas puošia žaismingas šviestuvas su lėktuvėliais.

A. Narmonto nuotr.

Vaikišką ir linksmą nuotaiką kuria detalės: ryškiaspalvis kilimas, spintos rankenėlės, spalvingi žaislai, lentynose sudėliotos knygutės ir dekoratyvios smulkmenos.

A. Narmonto nuotr.

Berniukų kambario interjeras buvo projektuojamas žvelgiant į ateitį, kad atitiktų šiek tiek ūgtelėjusių berniukų poreikius ir nereikėtų vėl daryti remonto.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis