44 kv.m mansardinio tipo butas Juodkrantėje

Ramus, vilnijantis jūros ir smėlio koloritas, tarsi vėjo, saulės ir vandens nugludinti baldai bei dekoro objektai, natūralaus pluošto ryškia faktūra žavinčios, malonios paliesti medžiagos, dėmesys funkcijai ir praktiškumui, išgryninto paprastumo ir laiko patikrintos estetikos derinys – tokią viziją architektė Romualda Dainelienė įgyvendino kurdama ilsėtis skirto buto, įrengto atnaujintame name Juodkrantėje, interjerą.


Jaukiame atnaujintame name Juodkrantėje įrengtas nedidelis, šiek tiek daugiau nei 44 m² ploto mansardinio tipo butas buvo skirtas ilsėtis. Natūralu, kad tokia būsto paskirtis reikalavo ir specifinių interjero projektavimo bei dekoro sprendimų, į kuriuos turėjo atsižvelgti projekto autorė architektė Romualda Dainelienė. Ji stengėsi sukurti lengvą, estetišką, paprastumu dvelkiančią erdvės viziją, natūraliai įsiliejančią į gaivią, romantišką, vėjo ir saulės nugairintą pajūrio kraštovaizdžio atmosferą, tačiau kartu nepamiršo ir buitiškesnių dalykų – patogiai suplanuotų erdvių, komforto ir funkcionalumo elementų, visko, kas fiziškai lemia kokybišką poilsį. Romualda neslepia, kad ne mažiau svarbi buvo ir finansinė projekto dalis – architektei teko atsižvelgti į šeimininkų numatytas biudžeto galimybes. Ji kruopščiai planavo, į ką verta investuoti daugiau, o kur geriau pataupyti, todėl galutinis rezultatas nenuvylė.

T.Serket nuotr.

Interjere vyrauja švelnus melsvas koloritas, derinamas su rusvais, smėlio, vandens atspalviais, pabrėžiančiais marinistinių motyvų kompozicijos spalvinę gamą.

T.Serket nuotr.

Butui dekoruoti Romualda ieškojo įdomaus, interjero koncepciją atitinkančio dizaino bei gero kainos ir kokybės santykio, todėl daugelį originalių baldų ir aksesuarų pirko specialiuose sandėliuose užsienyje.

T.Serket nuotr.

Šeimininkų pageidavimu vietoj valgomojo, palei didelį langą greta virtuvės, buvo suformuota funkcionali ir jauki valgymo zona – nuo virtuvės nusitęsiantis paprasto dizaino stalelis, prie kurio priderintos ryškios metalinės industrinio dizaino kėdės.

T.Serket nuotr.

Pajūrio name įrengto buto interjerui dekoruoti Romualda Dainelienė intuityviai rinkosi vizualiai sendintus, tarsi bėgančio laiko pažymėtus originalaus dizaino bei natūralių medžiagų baldus, aksesuarus ir apdailos medžiagas, pabrėžiančias unikalią Kuršių nerijos atmosferą.

Bendrajame kambaryje kompaktiškai išdėstytos visos pagrindinės gyvenamosios erdvės funkcinės zonos. Palei langą šeimininkų pageidavimu pastatyta funkcionali kampinė sofa su miegamuoju mechanizmu sukuria jaukią poilsio zoną. Jos centre architektė įkomponavo originalų staliuką su unikaliu paprasto dizaino skirtingų atspalvių ir faktūrų medinių lentelių stalviršiu, sukuriančiu įspūdį, tarsi baldas būtų surinktas iš senų, galbūt jūros pakrantėje rastų daiktų. Laiko ženklu pažymėto interjero įspūdį pabrėžia sendinto stiliaus prancūzų gamybos kilimas, įėjimo zonoje įkomponuotos sendinto medžio komodos ir fototapetai – jais išklijuota bendrojo kambario siena atrodo tarsi natūraliai surūdijusi metalo plokštė, ilgai gulėjusi jūros dugne. Priešais svetainę suformuotą virtuvės zoną architektė stengėsi vizualiai užmaskuoti, kad ši natūraliai įsilietų į estetišką interjero vaizdą, todėl buvo pritaikyti švelnaus melsvo kolorito vientisi spintelių fasadai, o siena virš darbastalio, kaip ir stalviršis, dekoruota medžio faktūros plokšte, tarsi pakartojančia svetainės staliuko dizainą.

T.Serket nuotr.

Bendrojo kambario siena, dekoruota fototapetais, tapo išskirtinės reikšmės interjero objektu, diktuojančiu vyraujančią stilistinę koncepciją.

T.Serket nuotr.

Laiko ženklu pažymėto interjero įspūdį paryškina sendinto stiliaus medinės komodos, įkomponuotos bendrojo kambario įėjimo zonoje.

T.Serket nuotr.

Vizualinį jutimą sustiprina abstraktūs tapybiški miegamųjų sienų dekoro elementai – marinistinę koncepciją pabrėžiantys tapetai, skatinantys tyrinėti spalvas, pasiduoti jų raminamam poveikiui, įkvėpimui bei stichijos keliamam jauduliui.

Šeimininkams buvo svarbu įrengti kuo daugiau miegojimo vietų, kad vienu metu pajūrio bute galėtų patogiai ilsėtis didelė kompanija. Dėl šios priežasties projekto autorė Romualda Dainelienė nutarė pakoreguoti buto erdves: pagal pirminį projektą miegamajam buvo skirta mansardinė trikampio formos patalpa su gana stačiu stogo nuolydžiu iš abiejų pusių, tačiau architektė per aukščiausią vietą suprojektavo pertvarą ir perskyrė šią patalpą perpus. Taip atsirado galimybė įrengti du atskirus miegamuosius su patogiomis, net 180 cm pločio lovomis. 

Vengdama asmeniškų dekoro elementų, aukštai miegamųjų pertvaros plokštumai architektė parinko išskirtinio dizaino, jūros motyvais paremtą stilistinę koncepciją atitinkančius tapetus. Veidrodiniu principu suprojektuotiems kone identiškiems miegamiesiems pritaikyti skirtingos spalvinės gamos tapetai: viename kambaryje – ramiai vilnijančias bangas primenantys mėlyni atspalviai, kitame – audringos jūros koloritas.

T.Serket nuotr.

Kuriamą įspūdį sustiprino išskirtinio dizaino interjero koncepciją pabrėžiantys prie sienos tvirtinami galvūgaliai, pagaminti iš natūralaus medžio.

T.Serket nuotr.

Norėdama sukurti daugiau miegojimo vietų, miegamuosiuose architektė įkomponavo po sulankstomą krėslą. Daiktams susidėti buvo pritaikyti dideli, išraiškingos pintos faktūros krepšiai.

T.Serket nuotr.

Natūralumo įspūdį pabrėžia ir interjero tekstilė – visa patalynė bei užuolaidos pasiūtos iš lietuviško lino, parinktos iš natūralaus pluošto pagamintos dekoratyvios detalės.

Nedideliame vonios kambaryje architektė stengėsi ne tik sutalpinti reikalingą santechniką bei buities įrangą, bet ir išlaikyti visam interjerui būdingą stilių. Taupant vietą čia buvo suprojektuota funkcionali dušo kabina, o svarbiausias dėmesys sutelktas į praustuvo zoną. Palei sieną sumontuota praustuvo spintelė, kurioje įrengta skalbyklė, o virš jos įkomponuotas didelis veidrodis su originaliais rėmais – šie, kaip ir svetainės stalelis, atrodo tarsi sudėlioti iš medinių fragmentų, surinktų iš įvairių senų daiktų. Pajūrio tematiką tęsia ir dekoratyvūs sieniniai šviestuvai, pagaminti iš vandens nugludintų medinių elementų, ir vonios kambario apdaila – nugludintą medžio paviršių imituojančios keraminės plytelės. Norėdama paįvairinti spalvinę šio kambario gamą, architektė čia įkomponavo žalsvo vandens atspalvio originalaus dizaino raižiniais dekoruotą rytietiško stiliaus spintelę – ji tapo netikėtu vonios kambario akcentu, į kurį pirmiausia krypsta dėmesys.

T.Serket nuotr.

Marinistinę tematiką pabrėžia dekoratyvūs sieniniai šviestuvai, pagaminti iš vandens nugludintų medinių elementų.

T.Serket nuotr.

Nedideliame vonios kambaryje architektė stengėsi ne tik sutalpinti reikalingą santechniką bei buities įrangą, bet ir išlaikyti visam interjerui būdingą stilių.

T.Serket nuotr.

Rytietiška originalaus dizaino vonios kambario spintelė – ne tik išraiškingas interjero akcentas, bet ir patogus baldas, kur patogu susidėti rankšluosčius bei kitus reikmenis, o ant stalviršio – išdėlioti dekoratyvias detales, kuriančias jaukią, romantika dvelkiančią atmosferą.

Projekto autorė – architektė Romualda Dainelienė.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.

_loadQuiz(13362);

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis