93 kv.m butas Vilniuje: interjeras, kuriame svarbi kiekviena detalė

Dizainerė Vaida Jurkšaitienė, kalbėdama apie individualaus būsto interjero kūrimą sako, kad esminės gero interjero sudedamosios dalys yra tinkamai suprojektuota erdvė bei jos vientisumas. Taip pat labai svarbus yra erdvės užpildymas subtiliais, tarpusavyje derančiais, jaukią atmosferą kuriančiais akcentais. Dėl to ir šiame būste buvo stengiamasi išsaugoti erdvumą ir sukurti puošnų, šviesų ir harmoningą interjerą.

Šis 93 kv.m butas yra įsikūręs Vilniuje. Jis priklauso jaunai dviejų asmenų šeimai. Šeima pageidavo, kad namai būtų skoningi, stilingi, puošnūs ir kartu nevarginantys, neapkrauti. Būstui buvo parinkta modernios klasikos stilistika. Taip pat jame gausiai naudojami Art Deco stiliaus elementai, kurie yra laikomi tobulos prabangos ir funkcionalumo triumfu.


Laimonas Ciūnys


Laimonas Ciūnys

V. Jurkšaitienė priduria, kad interjerą iš esmės stengėsi sukurti išskirtinį ir autentišką: pradedant nuo erdvių projektavimo iki jos pačios individualiai šiems namams sukurtų minkštųjų ir korpusinių baldų. Išskirtinis dėmesys buvo skiriamas kiekvienai šių namų interjero detalei, taip pat ir bendrajam bei akcentiniam apšvietimui, kurio šiuose namuose iš tiesų nemažai.


Laimonas Ciūnys


Dizainerė svarbiausiais šio interjero elementais laiko individualaus dizaino baldus, išieškotus apšvietimo sprendimus, elegantiškų laiptų projektą, į darbo kambarį vedančias dvivėres duris su virš jų esančiu apskritimo formos langu ir gausiai naudojamus veidrodžius, kurie yra naudojami ne tik dėl estetinio vaizdo, bet ir dėl praktinių sumetimų.


Laimonas Ciūnys


Patekus į šiuos namus, akį labiausiai patraukia elegantiško dizaino sraigtiniai laiptai bei ypatingi grindų dangos sprendimai (panaudoti kontrastingi ir ritmiški grindų klojinio raštai). Virtuvė čia yra sujungta kartu su svetaine ir valgomuoju.


Laimonas Ciūnys


Centrinėje šios erdvės dalyje buvo suprojektuota poilsio zona, kurios pagrindinis akcentas – vienetinė sofa su išraiškingomis liūtų galvomis. Gilesnėje erdvės dalyje suprojektuota virtuvės zona su sala.


Laimonas Ciūnys


Laimonas Ciūnys


Laimonas Ciūnys


Išskirtinės šios zonos akcentas – lubose įgilinta apšvietimo niša skirta sietynui. Valgomojo zona erdvėje organiškai sau vietą atrado šalia vitrininių langų pro kuriuos atsiveria nuostabaus pušyno vaizdas. Pakilus laiptais i antrąjį aukštą yra pasiekiamas darbo kambarys, miegamasis bei erdvi vonia.


Laimonas Ciūnys


Miegamojo erdvę buvo stengtasi padaryti taisyklingą erdvės skaidymo atžvilgiu. Pagal individualų užsakymą buvo pagaminta vienetinio dizaino lova esanti centrinėje kambario dalyje, kuri kambaryje atlieka centrinės ašies vaidmenį. Priešais vitrininius langus buvo suprojektuotos autentiško dizaino veidrodinės spintos, kurios atspindi pro langus įeinančią šviesą, taip erdvei suteikdamos papildomos šviesos ir ją vizualiai praplėsdamos. Šio kambario išskirtinė detalė – šlaitinio stogo konstrukcija.


Laimonas Ciūnys


Laimonas Ciūnys


Darbo kambaryje buvo suprojektuotos elegantiškos dvivėrės durys. Jų puošybos elementams panaudotas puošnus ir akiai patrauklus paauksavimas. Durų viršuje buvo suprojektuotas apskritas langas, kuris, pasak dizainerės, erdvei suteikia įspūdingumo ir tam tikros mistikos. Darbo vietoje, skirtoje darbui su kompiuteriu buvo pritaikyta veidrodinė, elegantiško dizaino konsolė. Išskirtinis darbo kambario akcentas – centrinėje šlaitinių lubų dalyje pritaikytas pakabinamas sietynas su jaukiais šilko tekstilės gaubtais.


Laimonas Ciūnys


Laimonas Ciūnys


Laimonas Ciūnys


Laimonas Ciūnys


Namų šeimininkams ypatingai svarbi buvo vonia. Kadangi tai erdvė, kurioje jie atgauna ramybę, patalpa vizualiai turėjo tapti atsipalaidavimo ir ramybės oaze. Tam, kad tai būtų pasiekta, buvo suprojektuota išraiškingo dizaino vonia tiesiai po stoglangiu, taip pat dušo kabina, tualeto zona, individualaus dizaino baldas praustuvui ir kosmetinėms priemonėms talpinti. Erdvei buvo parinktos šviesaus tono, natūralaus marmuro plytelės. Išskirtinis dėmesys čia buvo teikiamas jaukiam zonų apšvietimui, kad esant poreikiui, būtų galima mėgautis jaukia lokalia šviesa.


Laimonas Ciūnys


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis