50 kv.m. butas Vilniuje, kurio interjeras nustebins ne vieną

Vilniaus Antakalnio mikrorajone esantį butą šeimininkų pora norėjo įsirengti originaliai ir jaukiai. Būsimieji gyventojai nebijojo ryškių spalvų ir netipinių sprendimų, tad dizainerė Ernesta Statkutė sukūrė šiuolaikišką jaunatvišką interjerą.

Naujos statybos name esantį butą teko šiek tiek perplanuoti, kad jis pilnai atitiktų šeimininkų poreikius. Miegamąjį buvo nuspręsta mažinti visas rūbų spintas iškeliant į koridorių ir paliekant daugiau erdvės bendrai svetainės ir virtuvės patalpai. Svetainę ir miegamąjį skirianti pertvara padaryta lenkta, taip sumažinant aštrių kampų kiekį bute bei vizualiai sutrumpinant ilgą tamsų koridorių. Ši siena tapo pagrindiniu interjero akcentu – ant jos dailininkas Andrius Naraškevičius perkėlė didžiulį dizainerės kurtą grafinį piešinį, vaizduojantį vyro ir moters veidus.

Piešinys simbolizuoja dviejų gamtos polių tarpusavio ryšį bei išskirtinumą ir poros namuose kuria romantišką nuotaiką, kurios pageidavo užsakovai. Jis tęsiasi nuo svetainės iki koridoriaus ir paslepia su siena susiliejančias berėmes miegamojo duris. Juodai baltos grafikos elementai atsikartoja ir kitose patalpose: miegamajame viena siena tapetuota raštuotais tapetais, derančiais prie manieringo lovos galvūgalio, vonios kambaryje pasirinktos ornamentuotos eklektiškos grindų plytelės.

Interjere vyrauja skandinaviškas stilius – medinės grindys, šviesūs lengvi baldai derinami su originaliomis detalėmis ir ryškiais akcentais: žaisminga svetainės lentyna, spalvotas pufas, įmantrios valgomojo kėdės. Minimalistinę virtuvės zoną pagyvinana geltonai dažyta juosta, o lenktą sieną ir piešinį išryškina geltonas apšvietimas. Miegamajame ir vonios kambaryje naudojama raudona spalva. Dar vienas įdomus sprendimas – virš vonios esantį langą uždengti medžiagine užuolaida. Audinys padengtas nano danga, tad visai nesugeria drėgmės. Tai puikus būdas plytelėmis išklotai patalpai suteikti jaukumo.

Dizainerė pataria nebijoti savo namuose naudoti ryškių detalių – net ir į pilkiausią būstą tai įneša žaismingumo ir gyvumo. O sprendimas savo namuose panaudoti tokią originalią dekoro priemonę kaip sienos piešinys, gali padėti išspręsti galvosūkį, jei norite baltų sienų, kurios sukuria erdvumo ir šviesos pojūtį, bet bijote, kad tai bus nepraktiška.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis