100 kv.m. butas, kuriame vyrauja prabangus minimalizmas

Keturių asmenų šeimos butas Vilniuje nešokiruoja iššaukiančiais sprendimais, architektų Dmitrij Kudin ir Lauros Malcaitės kurto interjero įdomumas atsiskleidžia gerai apgalvotose detalėse. Butas buvo įrengtas rekonstravus mansardinį namo aukštą. Kadangi reikėjo kilstelti stogą, atsirado papildomos konstrukcijos, kurių buvo nuspręsta neslėpti. Taip prasiplėtė erdvė, o lubose kyšančios santvaros tapo dekoratyviu interjero elementu.

Geometrinių formų žaismą sustiprina palubėje atsirandantys konstrukcijų metami šešėliai dėl į viršų nukreiptos šviestuvų šviesos. Apšvietimas šiame interjere sumaniai apgalvotas: kur reikia, šviestuvai patraukia į save dėmesį išskirtiniu dizainu, kitur jie pasislepia sienose ar susilieja su lubomis, o vietomis sušvinta ryškiai geltona šviesa, rezonuojančia su spalvinga valgomojo kėdžių pora. Interjero spalvų paletei buvo pasirinktos šiltos ir šviesios spalvos, o šiame fone, tarsi taškai ant „i“, sudėlioti smulkūs juodi akcentai – karnizai, šviestuvai, jungikliai.

Šarmo ramiam interjetui suteikia betoniniai paviršiai – virtuvės stalviršis, spintelių fragmentas, betono tekstūrą atkartoja visuose kambariuose išlietos praktiškos besiūlės grindys. Išskirtinis svetainės objektas – betoninis židinys. Technologiškai jį buvo nelengva įrengti, reikėjo betonuoti vietoje, naudoti dviejų rūšių betoną. Taip pat iššūkis buvo suprojektuoti ir sumontuoti didžiulę vientisą spintą, prasidedančią svetainėje, integruojančią savyje židinį, apgaubiančią praėjimą į koridorių ir pasibaigiančią virtuvėje. Šiam baldui buvo panaudota natūralios faneruotės plokštė, kuri suteikia kambariui medžiui būdingos šilumos ir jaukumo.

Architektas Dmitrij Kundin pastebėjo, kad vis daugiau žmonių linksta link minimalistinio namų stiliaus, nenori gyventi margumyne, apsikrovę daiktais. Ir vis gi, tiek užsakovų, tiek dizainerių skonių pasitaiko labai įvairių, tad, norint susikurti širdžiai mielą namų aplinką, svarbiausia yra atrasti specialistą, dirbantį jums priimtinu stiliumi ir puoselėjantį tas pačias vertybes. Tuomet ir kūrybos procesas eisis lengvai ir rezultatu visos pusės liks patenkintos.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis