72 kv.m. butas naujos statybos name: žalsva virtuvė ir Provanso atspindžiai

Jauna moteris, prieš įsirengiant butą naujos statybos name Vilniuje, žinojo: ji nori žalsvos virtuvės ir šiek tiek Provanso stiliaus elementų. Šie užsakovės pageidavimai dizainerėms Eglei Balčiūnaitei ir Jurgitai Dragūnaitei uždavė toną visam interjerui. Taip pat dizainerės džiaugėsi, kad klientė ne tik žinojo ko nori, bet ir noriai priėmė jų profesionalius patarimus. O malonus darbo procesas dažniausiai duoda gerus rezultatus.

Buto planas padalintas į dvi zonas: gyvenamąją ir privačią poilsio zoną. Čia, šalia miegamojo, yra suprojektuota talpi drabužinė ir dušo patalpa. Duše buvo įgyvendintas nestandartinis sprendimas: veidrodis virš praustuvės tvirtintas prie stiklinės dušo sienelės ir yra matomas iš abiejų pusių.

Kita buto dalis yra atviresnė: įžengus į butą, per pusiau atvirą prieškambarį, patenkama į bendrą svetainės ir virtuvės erdvę. Šioje buto pusėje yra papildomas san. mazgas, kas yra patogu, jei apsilanko svečiai.

Interjero spalvų paletei, šalia žalsvos, buvo pasirinkta žydra, balta bei įvairių tonų kreminė spalvos. Neutralios lygios sienos paįvairintos raštuotais tapetais, vienspalviai baldai derinti su margais audiniais. Neperkraunant interjero margumu, vietomis saikingai panaudotas provansiškas motyvas – gėlėti kėdžių ir pagalvėlių užvalkalai, romanetės.

Interjere yra pritaikyta nemažai ir klasikinio stiliaus detalių – tapetų raštai, lubų ir durų dekoras. Įdomi detalė: langas-butaforinės durys tarp miegamojo ir svetainės. Svetainės kompozicija „prašėsi“ simetrijos, tad dizainerės sugalvojo atkartoti puošnių durų elementą kitąpus dryžuotų tapetų fragmentu įrėmintos spintelės. Visi bute esantys baldai buvo projektuoti individualiai, kad pilnai atitiktų šeimininkės ir dizainerių dueto susikurtą buto viziją.

Kalbinta dizainerė Eglė pataria žmonėms, kuriantiems savo namų interjerą, visose patalpose išlaikyti vientisą stilių, tiek kalbant apie baldus, tiek ir apie grindų dangą ar sienų apdailą. Baldus ir apdailą, dizainerės nuomone, verta rinktis ramesnių, neutralesnių spalvų , o ryškesnius interjero akcentus kurti aksesuarų pagalba, kuriuos, atsibodus, nesunkiai galima būtų pakeisti kitais.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis