34 kv.m. butas Vilniuje, skirtas jaunai moteriai

Nedideliame Vilniaus Naujamiesčio bute architektas Vytis Uža sukūrė interjerą jaunai moteriai. Nors šeimininkė gyvena aktyvų įvairiapusišką gyvenimą, ji nėra linkusi apsikrauti daiktais, tad bute ne tik sutilpo visos gyvenimui reikalingos funkcinės zonos, bet jis išliko erdvus ir lengvas.

Anksčiau gyvenamasis kambarys buvo atskirtas nuo virtuvės, praėjimas į virtuvę vedė tiesiai iš koridoriaus. Apjungus virtuvę su kambariu, buvo padidintas san.mazgas, mažytė virtuvė prasiplėtė. Ploto trūkumas buvo išspręstas įrengiant antresolę su vieta miegui. Tai leido padaryti seniems namams būdingos aukštos lubos. 

Asmeninio albumo nuotr.

Architektas Vytis mano, jog jaukius namus kuria anaiptol ne prabangūs baldai ar jų gausa, tad ir šiame interjere funkcinės reikmės išspręstos panaudojant senus baldus, o trūkstami – knygų lentyna, rūbų spinta, virtuvės baldai – buvo nebrangiai pagaminti pagal užsakymą. Svetainės zonoje panaudoti neaukšti „lounge“ tipo baldai. Staliukas ir komoda – su pintais rankų darbo elementais. Tokie baldai, pasak architekto, įneša į namus šilumos pojūčio. Virtuvės akcentai – pakabinamas šviestuvas ir originalios formos gartraukis.

Interjero nuotaika yra įkvėpta jogos praktikos ir holistinės filosofijos, todėl čia vyrauja ramios, šviesios spalvos, natūralios medžiagos. Šioje aplinkoje pritaikytas architekto autorinis sieninis šviestuvas, simbolizuojantis Zen apskritimą. Kuriant buto aplinką, buvo vengta šalto nugludinto modernizmo. Vytis Uža mano, jog projektuojant žmonėms namus, svarbiausia siekti ne įspūdingumo, o šilumos ir jaukumo.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis