67 kv.m. vilniečių butas, kuriame vyrauja harmonija ir tvarka

Energija ir optimizmu trykštanti vilniečių šeima norėjo įsirengti šviesius namus, kuriuose jaustųsi tvarka ir harmonija. Šią klientų svajonę dizainerė Vismantė Tubelytė įgyvendino sukūrusi šiltą ir vientisą skandinaviško stiliaus interjerą.

A. Stepankevičiaus nuotr.

Butas buvo įrenginėjamas naujos statybos name, tad buvo galimybė pagal poreikius koreguoti išplanavimą. Kol kas šeimą sudaro jauna pora, bet butas planuotas su mintimi ateityje vieną kambarį skirti vaikui. Šeimininkai mano, jog šeimos gyvenimas namuose turėtų virti bendroje erdvėje, leidžiant laiką drauge. Tad svetainės plotas buvo šiek tiek padidintas vaiko kambario sąskaita. Taip pat buvo suformuota niša, kurioje įrengta nedidelė darbo vieta. Jos nenaudojant, staliukas su kėde yra užstumiamas slankiojančiu veidrodžiu. Nedidelėje erdvėje buvo suplanuota svetainės ir virtuvės zonos, jas vizualiai apjungia valgomojo stalas, išskirtas ant sienos ir lubų sliuogiančia parketlenčių juosta.

Toks buvo užsakovų pageidavimas: baltos sienos ir daug medžio, tad jis naudotas buto grindims, sienų apdailai, baldams. Spalvų paletė papildyta juodomis ir geltonų atspalvių detalėmis, visa tai sukuria jaunatvišką, net kiek žaismingą aplinką.

Tuo tarpu miegamajame buvo pasirinkos gaivesnės ir solidesnės spalvos ramiam poilsiui. Miegamojo erdvės nenorėta perkrauti baldais ir daiktais. Čia reikėjo spintos drabužių laikymui, taip pat užsakovai norėjo turėti ir televizorių priešais lovą, tad buvo suprojektuota talpi komoda, kuri išsprendžia ir daiktų ir televizoriaus laikymo klausimą. Ilgesni rūbai kabinami šalia, koridoriuje esančioje spintoje. Buvo priimtas įdomus sprendimas dalį sieninės spintos durų daryti dalinai permatomas. Dizainerė klientus drąsino: net jei bus dienų, kai rūbai nebus sulankstyti, o batai tvarkingai surikiuoti, nieko tokio – nedidelis chaosėlis gali būti irgi jaukus.

Asmeninio albumo nuotr.

Interjerą pagyvina ir daugiau žavių detalių: minimalistinis svetainėje kabantis laikrodis, virš valgomojo stalo – tarsi suglamžytas šviestuvas, panašaus paviršiaus virdulys. Briaunuotų 3D formų motyvą pratęsia miegamojo tapetai ir vonios plytelės. Pastarųjų po vonios kambario įrengimo liko šiek tiek nepanaudotų, iš jų dizainerė sukūrė ir įkurtuvių proga naujakuriams padovanojo paveikslą. Paprasta, bet labai originali idėja, kurią galima prisitaikyti ir savo namuose!

Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis