60 kv.m. butas Vilniaus senamiestyje: tegyvuoja romantika

Vilniečių pora, įsigijusi butą Vilniaus senamiestyje, norėjo jį įsirengti lengvu ir elegantišku stiliumi. Naujakuriams patiko dizainerės Elžbietos Skunčikienės interjerų braižas, tad savo namų kūrimą patikėjo būtent jai.

Buto išplanavimas atitiko naujųjų gyventojų poreikius, tad rekonstrukcijos darbų buvo išvengta. Bute atliktas remontas, išsaugant vertingus elementus: senovinius lubų lipdinius, buvusių šeimininkų virtuvėje ir vonioje išklotas puikiai išsilaikiusias itališkas plyteles, ąžuolinį parketą. Toliau sekė dekoravimo darbai: atsižvelgiant į senamiesčio kontekstą ir klientų pageidavimus, buvo renkami tapetai, baldų audiniai, kilimai ir kiti dekoro elementai, kuriantys namų veidą. Renkant interjero detales, dizainerei kaip sufleris pasitarnavo autentiški lubų lipdiniai. Tokiu būdu interjeras prisipildė rafinuotų ornamentų, aptakių formų ir augalinių motyvų.

Korpusiniai baldai projektuoti ir gaminti išlaikant stiliaus vientisumą ir pritaikant juos buto išplanavimui. Pasirinkta šviesi kreminė, beveik balta spalva – atsvara margai tekstilei ir sienų dekorui.

Kadangi buvo nuspręsta palikti esamas virtuvės ir vonios kambario plyteles, dizainerei reikėjo panašiais motyvais įrengti ir mažajį san. mazgą. Tam puikiai tiko nedidelės spalvingos senoviškų raštų plytelės. Išskirtiniu interjero akcentu tapo retro stiliaus žalvario spalvos santechnika – maišytuvai ir praustuvas.

Elžbieta Skunčikienė savo kuriamiems interjerams tinkamų baldų ir dekoro elementų ieško Lietuvoje esančiuose salonuose. Tačiau neretai įdomesnes detales tenka užsakinėti ir iš užsienio, kaip, pavyzdžiui, paukščio narvelio formos miegamojo šviestuvus. Tokios detalės į namus įneša provansiškos romantikos dvelksmą, kuris yra vienas iš skiriamųjų Elžbietos kuriamų interjerų bruožų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis