36 kv.m. butas Vilniuje: sumaniai išnaudotas kiekvienas kampelis

Dizainerė Vismantė Tubelytė interjerą kuria tarsi karoliukų vėrinį. Turėdama tam tikras gaires – užsakovų pageidavimus ir pradinę idėją, ji imasi rinkti detalę po detalės. Šį kartą dizainerės užduotis buvo suprojektuoti nedidelio buto interjerą naujos statybos name Vilniuje ir suprojektuoti jį taip, kad daug keliaujanti klientė turėtų pakankamai vietos savo daiktams laikyti. Buto šeimininkė buvo pasirengusi paaukoti net virtuvės zoną, kad tik nejaustų vietos trūkumo. Visgi virtuvės atsisakyti neteko, nes butą pavyko suprojektuoti racionaliai išnaudojant kiekvieną kampelį.

Bute kiek įmanoma buvo atsisakyta sienų, atskirta yra tik san. mazgo patalpa. Bendroje gyvenamojoje patalpoje yra įrengta slankiojanti pertvara, kurią pagal poreikį galima izoliuoti miegamojo zoną arba apjungti ją su bendra erdve. Kasdien tarnaujanti kaip dvigulė lova, apsilankius svečiams, sofa yra suskleidžiama ir visa buto erdvė tampa didele svetaine.

A. Stepankevičiaus nuotr.

Koridorius ir virtuvė atskirta taip pat ne paprasta pertvara, o specialiai suprojektuotu funkcionaliu baldu: iš įėjimo pusės – rūbų spinta, iš virtuvės – integruotas šaldytuvas ir spintelės. Tam, kad vizualiai šis baldas neapkrautų kambario, per visą jo šoninę sieną buvo sumontuotas veidrodis, tad žiūrint iš svetainės pusės, sukuriama patalpos gylio iliuzija. Dėl tos pačios priežasties veidrodis panaudotas ir viršutinių virtuvės spintelių durelėms.

Dizainerė sumaniai paslėpė ir kitus baldus – jų iš pirmo žvilgsnio tarsi ir nėra daug, bet iš tiesų vietų daiktų laikymui suprojektuota bene kiekviename buto kampelyje. Baltos minimalistinės spintos ir spintelės pranyksta baltų sienų fone ir tik vietomis sušmėžuoja tamsaus medžio akcentai. Interjero koloritui pasirinktas kontrastingas baltos, rudos ir juodos derinys, nes tai – mėgstamiausios šeimininkės spalvos.

Švari minimalistiniė dominuojanti balta tapo puikiu fonu tamsioms išraiškingoms detalėms: dėmesys iškart nukrypsta į dekoratyvinę briedžio galvą ant sienos, įmantrias valgomojo kėdes, pro akis nepraslysta manieringos stalo kojos. Dizainerė džiaugėsi suradusi originalias juodas virtuvės sienų plyteles, kurių forma tiko prie išrinktų šviestuvų. Tamsi spalva buvo pasirinkta ir žaliuzėms, kurios itin saulėtą butą apsaugo nuo kaitros. Šviesiomis dienomis per žaliuzes besiskverbiantys saulės spinduliai ant grindų ir baldų paviršių sukuria gyvą šviesos žaismą.

Gerokai galvą pasukti teko planuojant san. mazgą. Į vos daugiau nei keturis kvadratinius metrus turėjo tilpti ne tik dušas, praustuvas ir klozetas, bet ir skalbimo mašina su džiovykle. Neįtikėtina, bet dizainerei Vismantei Tubelytei čia pavyko patogiai išdėstyti ne tik visą būtiniausią įrangą, bet vietos taip pat liko spintelėms ir lentynoms. Vismantė juokauja, kad pirmą kartą užėjęs į šią patalpą dušo gali ir nerasti, mat jis įrengtas už veidrodžiu išklotos sienelės.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis