53 kv.m butas Vilniuje: lengvos prabangos kupinas interjeras

Buto gyvenamajai erdvei dekoruoti dizainerė Justina Lazdauskaitė iš daniškų baldų salono „BoConcept“ parinko baltą koloritą.

Balta spalva – tai švaros spalva. Ji neįpareigoja, suteikia lengvumo bei daug laisvės namų gyventojams ne tik dabar, bet ir ateityje ant sienų kabinant naujus paveikslus, derinant interjero detales ar net piešinius.“

Miesto erdvei būdingo braižo suteikė ir betoninės lubos – ši „statybinė“ apdaila palikta sąmoningai. Tai – urbanistinis stilius; betono apdaila harmoningai susilieja su išorine miesto aplinka. Be to, „nenuleidus“ lubų atsirado galimybė išsaugoti daug papildomo aukščio naujos statybos name.

Šiame bute gyvenamoji erdvė buvo kuriama trijų asmenų šeimai. Tai interjeras šiuolaikiškiems, vertinantiems natūralumą ir estetiką žmonėms. Bendrojo kambario baldai su natūralaus riešutmedžio danga suteikia šiai erdvei tikrumo ir lengvos prabangos įspūdį.

Solidi natūralaus riešutmedžio faktūra, derinama su juodai dažyto metalo paviršiais, pabrėžia miesto buto charakterį ir suteikia prabangos.

Faktūriškos detalės – švelnūs kailio, stambaus rašto mezginio tekstūros akcentai – lakoniškai dekoruotoje erdvėje kuria jaukumo įspūdį.

Šio buto interjero koncepcija drąsesnė, todėl virtuvės baldų fasaduose buvo panaudotos ir juodos vertikalios detalės, vizualiai dalijančios sienos plokštumą ir paįvairinančios erdvę vertikaliomis linijomis.

Dekoratyvūs marmuro aksesuarai pabrėžia interjero prabangos pojūtį ir suteikia natūralioms medžiagoms būdingo jaukumo.

Šio buto šeimos poilsio erdvė labiau orientuota į TV zoną – jai parinkta jauki vieta palei langą, čia įkomponuota patogi sofa, o valgomasis – atokiau, greta įėjimo į bendrąjį kambarį.

Didžiausias dizainerės iššūkis projektuojant interjerą buvo maksimaliai išnaudoti mažų butų erdves, tad baldai buvo renkami ypač kruopščiai. Dėl šios priežasties visos lovos bute – su pakeliamais mechanizmais, kad būtų kur susidėti vasarinę patalynę šaltuoju metų laiku ir atvirkščiai.

Mažose erdvėse pirmenybė teikiama funkcionaliems baldams. Vaikų ir darbo kambariuose parinkti stalai, kuriuose po stalviršiais galima pasidėti nešiojamąjį kompiuterį ar planšetę, knygų, žurnalų ar smulkių namų daikčiukų.

Romantiškas pilkos betoninės sienos akcentas – švelnių formų paukščių skrydis.

Norėdama miegamajame sukurti jaukią aplinką, ypač turint galvoje betoninę sieną, dizainerė parinko minkštos tekstilės, šiltos kailio faktūros aksesuarų.

Joanos Buividaitės nuotraukos

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis